De miért jó Barnes és Y'Shaarj a Spell Hunter pakliban?

De miért jó Barnes és Y'Shaarj a Spell Hunter pakliban?

Most akkor miért rakunk két lénylapot is egy olyan pakliba, amibe csak spellek kellenének? Nos a válasz nagyon egyszerű és talán egy picit zavarba ejtő is. 

Tegnap írtunk egy cikket arról, hogy a Spell Hunter egyre erősödik a ladderen és a deck újra a reneszánszát éli éppen. Ha lemaradtatok volna róla, akkor a leírást itt megtaláljátok.

Újra erőre kapott a Spell Hunter

Ben | 18/02/10 13:52A KnC kezdeteikor a lények nélküli Hunter pakli jól indult, aztán pár hét alatt eltűnt. Most viszont egy kis változással, de visszajött és talán még erősebb, mint valaha. A Spell Hunter létrejötte és létezése számomra még mindig a játék egyik legnagyobb rejtélye.

Viszont sok olyan válasz érkezett, hogy bizony ennek semmi értelme, hogy a deck spell alapú, akkor mi a fenét keres benne két lény, ami igazából tönkreteszi a szinergiát. Nos a válaszhoz vissza kell lépnünk három lépést. A To my Side! és a Rhok'delar miatt a fejlesztők létre akarták hozni a Spell Hunter paklit. De ahelyett, hogy a magányos vadász archetípusa jelent volna meg, egy olyan pakli bukkant fel, ami egyszerűen durva egyetlen kombó miatt. Barnes és Y'Shaarj.

Csak gondoljatok bele egy picit. A pakli nagyjából működik lények nélkül, teljesen oké győzelmi százaléka van/volt eddig is. Ehhez viszont hozzájön egy 4 manás lap, ami gyakorlatilag először is lepakol egy 3/4-es lényt, idéz egy 1/1-es lényt, ami végül idéz egy 10/10-et a kör végén. Ez így egyben egy 14/15-ös stat csomag, ami 4 manáért egyszerűen beteg és a legdurvább rész abban rejlik, hogy ez konzisztens. Ha Barnes lekerül a pástra, akkor mindig az öreg istent fogja kimásolni, és az a kis isten mindig az apucit fogja kirobbantani a pakliból (persze, ha addig nem sikerült felhúzni azt is). 

Nyilván a kombó akkor van ereje tejében, ha a negyedik vagy Coin segítségével a harmadik körben végbemegy. De az se baj, ha máskor indul meg, hiszen egy ilyen tempó lépés mindig megborítja picit a dolgokat. Az egészben pedig ott van, hogy egy lappal ezt nem oldja meg senki. Ha van is az ellenfél kezében megoldás, akkor ezt a két kártyát tuti, hogy több erőforrás felhasználásával tudja csak leszedni valaki, kvázi az egész megint csak meghozta nekünk az előnyt. Mindezek után feljön a kérdés, hogy "De, akkor mi van a legendary fegyverrel, ha ott van Barnes akkor nem aktiválódik". Erre egyébként Firebat adja meg nekünk a választ. Nem is biztos, hogy kell az a a fegyver. Még az is benne van, hogy a megléte még lejjebb is viszi a győzelmi százalékunkat, hiszen random. A random faktor pedig bizony néha a visszájára sülhet el.

Egyébként, ha az én érveim után még marad bennetek némi kétkedés, akkor ajánlom figyelmetekbe a következő videót. Itt Firebat mondja el kicsit más köntösbe a fenn leírtakat.

TETSZETT A CIKK? KÖVESS MINKET FACEBOOKON!

Kövess Minket!



Közvetítések