Tegnap óta az aréna Wild módba váltott és az egyik legjobb arénával foglalkozó oldal már össze is rakta, hogy milyen lapokra érdemes vadászni a draftban.
Már javában megy a Wildfest és annak az első attrakciója; a Wild Arena. Nagyon érdekes látni, hogy olyan klasszikus lapok köszönnek vissza, mint a Piloted Shredder, a Mysterious Challenger vagy akár az Undertaker. Személy szerint, a tegnapot azzal töltöttem, hogy vadásztam a Twitch-en, hogy ki nyomul az új játékmódban és megpróbáltam összerakni egy általános gondolatmenetet arról, hogy mit is kéne draftolni. Ezt megismerni persze iszonyatosan nehéz, hiszen most nagyon sok változó van, amit figyelembe lehet venni. Az első dolog, amit észrevettem, hogy szinergiákat kidraftolni iszonyatosan nehéz. Most, hogy az összes kártya törzs (Dragon, Mech, Elemental stb.) ott van, nagyon nehéz egyvalamire rámenni. Persze lehet csak én voltam peches és azért nem jöttek a lapok, de én mégis azt tanácsolom, hogy ne bízzatok a szinergiákban, sokkal inkább a nyers erőre menjetek és azokat a kártyákat keressétek, amik már magukban is elég jók. De ennyi felvezető után lássuk, hogy milyen lapokat ajánl a Lightforge.
Druid
A top 3 a Living Roots (164), a Savage Combatant (161) és a Raven Idol (141). Ezen kívül mindig legyen eszetekben, ha szembe jön egy Dudu, akkor lehet könnyű leszedése a Mulch és a Recycle miatt.
Hunter
A top 3 a Glaivezooka (169), a Ball of Spiders (156) és a Webspinner (149). A régi lapokkal ismét felvirradt a Hunter aranykora, lehet menni az arcra és csak azt ütni, amikor lehetőség van rá. Néhány esetben, ha sikerül mana görbén játszani, akkor már az is elég a győzelemhez.
Mage
A top 3 a Falmwaker (152), a Flame Lance (140) és az Ethereal Conjurer (138). Jaina visszakapott nagyon sok játékszert abból az időkből, amikor még ő volt az aréna királynője. Kicsit jobbak lettek a kezdeti körei és ez elég arra, hogy megint nagy fenyegetés legyen. Egyébként a játékstílus vele elég egyértelmű, ezért kezdő aréna játékosnak mindenképpen ajánlható.
Paladin
A top 3 a Coghammer (192), az Enter the Coliseum (178) és a Muster for Battle (167). A Paladin is megkapta a magáét és visszakapta az összes olyan játékszerét, ami anno megtörte az aréna játék egyensúlyát. A felsoroltakon kívül ott van még a Shielded Minibot és a Seal of Champions is, aminél jobb tempólap nagyon kevés van a játékban.
Priest
A top 3 a Lightbomb (224), Museum Curator (137) és az Entomb (135). A Priest régebben nagyon gyéren teljesített az aréna berkein belül, most pedig, hogy visszatérnek a régi idők várható, hogy Anduin kicsit háttérbe szorul. A lapok közé most bekerült egy jó adag használhatatlan kártya, ezért nagyon felhígult a lehetőségek tárháza.
Rogue
A top 3 a Dark Iron Skulker (189), a Pit Snake (158), és az Unearthed Raptor (148). A Dark Iron Skulker az aréna egyik legjobb kártyája, lesznek olyan esetek, amikor ez a kártya egyszerűen megnyeri a meccset, ezt így el kell fogadni. Ezen kívül Valeera még mindig tele van hatékony leszedésekkel, ezért érdemes elhozni.
Shaman
A top 3 a Powermace (149), a Rumbling Elemental (139) és a Charged Hammer (137). A Shaman igazán sosem volt a legjobbak között, köszönhetően a sok RNG lapnak, mint a Crackle vagy a Fireguard Destroyer. De, ha valaki szereti a random faktort, akkor hozza el.
Warlock
A top 3 az Imp-losion (181), a Dark Bargain (167) és a Drakbomb (145). A wild mód visszahoz pár nagyszerű leszedést, de ez lehet hátrány is. Arra mindenképpen figyelni kell, hogy a varázslapok ne menjenek a lények rovására a pakliban.
Warrior
A top 3 a Death's Bite (166), a King's Defender (163) és az Obsidian Destroyer (161). Erre azért kíváncsi voltam, ha a Warrior visszakap minden kártyát akkor lehet-e belőle jó aréna kaszt. A válasz kiábrándító, mert minden bizonnyal nem. Az a hősképesség még mindig nagyon rossz ide.
Neutral lapok
A top 3 a Zombie Chow (145), a Fel Reaver (142) és a North Sea Kraken (138). Ahogy az várható volt visszajött az összes tempólap és ez azt jelenti, hogy a legjobb neutral lap is tempó alapú lesz. Anno imádtam ezt az arénastílust, ahol a legtöbb esetben az nyert, aki okosabban tudott erőforrásokat cserélni. Remélem a következő három hét is erről szól majd.