A pakli eléggé offmeta, de rengeteg potenciál van benne és a nerfek életbelépésével akár széles körben is elterjedhet.
A korábban belengetett nerfek néhány nappal ezelőtt megérkeztek a játékba és Patches the Pirate, Raza the Chained, a Bonemare, továbbá a rettegett Corridor Creeper is gyengítésre került. A frissítés pontos részleteiről már beszámoltunk nektek, ha lemaradtatok volna róla, az alábbi cikkünkben tudjátok pótolni.
Bejött az új frissítés: nézzük mivel gazdagodtunk
Abbiechan | 18/02/07 09:10 A sokak által várt nerf tegnap este végre bekerült az elő szerverekre is, de nem csak ezzel az újdonsággal találkozhattak a játékosok. Nézzük is hát, hogy mik azok a fontosabb elemek, amelyekkel a Blizzard fejlesztői megpróbálták növelni a játékélményét (és a játékosok elégedettségét is).
A változtatások egyébként nagy hatással vannak az aktuális metára és az agresszív paklik, Patches és a Corridor Creeper nélkül fékezni kényszerülnek picit, ami teret enged a lassabb összeállításoknak. Éppen ezért úgy határoztunk, hogy bemutatjuk nektek a feltörekvőben lévő BIG Warriort, ami ugyan az off metának az off metája, viszont a nerfek miatt talán előtérbe kerülhet és korábban a profi játékosok már bizonyították, hogy akár Legend-ig, sőt még akár Legend 1-ig is fel lehet vele menetelni. Az összeállítás sajnos nem olcsó, összesen 16120 dust-ba kerül és a BIG listákhoz hasonlóan ebben is rengeteg hatalmas Legendary lény kapott helyet.
Az alábbi lista a tavalyi világbajnokságon második helyet elérő Frank "Fr0zen" Zhang nevéhez fűződik.
Kód: AAECAQcOS9IC/ASyCKIJqKsCn7ACjs4Cws4C9s8Cn9MCyucC/ecC6uoCCKIEkQb/B4e/ArnDAsbDAszNAurnAgA=
A stratégia alapvetően a Kobolds and Cotacombs kiegészítőben bevezetett Recruit mechanikára épül és emiatt a kezdeti körökben nem kell aggódnunk, ha nincsenek lények a kezünkben. A mérkőzés elején a játékstílusunknak inkább reaktívnak kell lennie és csupán a pást letakarításával kell foglalkoznunk, amihez számtalan jobbnál jobb varázslat áll a rendelkezésünkre, mint például Whirlwind, Blood Razor, illetve a Sleep With the Fishes, továbbá ne feledjünk el armort építeni sem, ami a játék későbbi szakaszában különösen fontos szerepet fog betölteni.
A midgame-ben már kezdhetünk kicsit mozgolódni és a Gather your Party segítségével előkészíthetjük a terepet az óriások számára, viszont ha szorulna a hurok a nyakunkon, ne tartogassuk a Brawl-t vagy a Fishes kombinációt, mivel az agresszív ellenfelek könnyen a vesztünket okozhatják. A lategame már nem szól másról, mint a pakliban lévő lények pástra helyezéséről vagy a Woecleaver segítségével a Recruit-ról és az ellenfél minél nagyobb nyomás alá helyezéséről, amit remélhetőleg úgy sem fog bírni.
A stratégia miatt sajnos a pakli nem éppen flexibilis és kevés kártyát cserélhetünk le benne. A Geosculptor Yip és a Lich King például pont opcionális, mivel a nyolcadik körre sokszor van jobb alternatívánk. Scourgelord Garrosh-t sem szükséges feltétlenül legyártanotok ha nem lenne meg, továbbá az öreg Grommash is könnyen cserélhető, viszont a sárkány csomag és Y'Shaarj már elengedhetetlen a végjátékban. Tisztában vagyunk vele, hogy ezen lények közül néhány pár hónap múlva távozik majd az örök Wild mezőkre, szóval ezt a paklit leginkább csak azoknak ajánljuk, akik rendelkeznek a kellő dust mennyiséggel vagy a kártyákkal.
Ha kíváncsiak vagytok egyébként, hogyan is teljesít a pakli ladderen, az alábbi videóban Fibonacci remekül prezentálja az összeállítás erősségeit és gyengeségeit. Jó tanulást és szórakozást hozzá!