Hívd elő a kreatív énedet! Ha szereted a kihívásokat, akkor itt egy pakli, amit Neked találtak ki! Pakolj bele olyan lapokat, amelyeket Te szeretnél, a végeredmény pedig remélhetőleg sikert hoz majd.
A Hearthstone debütálása óta vannak olyan tipikus „jól bevált” deck-ek, amiknek használatával egyre feljebb törhetsz a ranglétrán. Tapasztalatok szerint a csúcson már csak ezek verekszenek egymással. Viszont néha azért még találkozhatunk hősökkel, akik teljesen egyedül, mindenféle internetes segítség nélkül állítják össze paklijukat és próbálják elérni az áhított célt.
Most ezeknek a kreatív „hősöknek” szeretnénk egy kis segítséget nyújtani az alábbi koncepcióval. Az Inner Fire (vagy Combo) Priest-el szinte már mindenki találkozott ugye? Na itt egy pakli ehhez az archetípushoz, amit most a saját igényeid szerint formálhatsz. A deck-ben egyelőre csak 25 lapot láthatunk, amely kvázi az egész pakli gerincét adja. A maradék 5 hely szabadon maradt: ide pedig olyan kártyákat pakolhatsz be, amiket csak akarsz.
Alap kártyák:
- 1x Silence vagy1x Mass Dispel
- 2x Inner Fire
- 2x Northshire Cleric
- 1x Potion of Madness
- 2x Power Word: Shield
- 2x Divine Spirit
- 2x Nethersprite Historian
- 2x Radiant Element
- 2x Shadow Visions
- 2x Kabal Talon Priest
- 1x Twilight Acolyte
- 2x Duskbreaker
- 2x Twilight Drake
- 2x Drakonid Operative
Azok a kártyák, amik közül válogathatsz a maradék 5 helyre (de csak ha szeretnél):
- Potion of Madness (legtöbb pakli 2-őt használ)
- Twilight Acolyte (legtöbb pakli 2-őt használ)
- Crazed Alchemist
- 1-2 Tar Creeper és/vagy Shadow Ascendant és/vagy Curious Glimmerroot
- Cabal Shadow Priest
- Book Wyrm
- Lyra the Sunshard (ebben az esetben Mass Dispel helyett a Silence-t használják inkább)
- Circle of Healing
- Dragonfire Potion
- Shadow Madness
- Acolyte of Pain és Wild Pyromancer
- Novice Engineer
Melyik Silence erősebb?
Innen pedig kezdődhet a preferencia kérdések sorozata. Warlock ellen ugyanis jobb a Mass Dispel, mint a sima Silence, viszont, ha sikerül a játék korai szakaszában építened egy nagyon-nagy lényt, akkor onnantól kezdve nincsen sok beleszólása az ellenfélnek a mérkőzés további menetébe.
Ascendant vagy Creeper?
Az örök kérdés itt is megmarad. A Creeper egy Taunt, amelyen az ellenfélnek ténylegesen át kell verekednie magát, viszont az Ascendant márt egy körrel előbb lekerülhet a pástra és „lágy taunt-ként” viselkedik (az ellenfél nagy valószínűséggel nem fogja fent hagyni). Ez főleg akkor érvényes, ha már van fent másik minionod is, amelyet sikeresen buffolhat az Ascendant.
De mi van akkor, ha túl sok Aggro pakli vesz körül?
Ne csüggedj ebben az esetben sem, hiszen van rá megoldás (méghozzá igen egyszerű). Az első és legfontosabb a Dragonfire Potion, illetve a Duskbreaker. Ha jobban megnézzük a deck-ben szereplő lények többsége sárkány, az aggro paklik jellemző mozzanata pedig az, hogy gyorsan elárasztják a pástot 2-3 életerővel rendelkező lényekkel, így az az öt vagy három sebzés egy gyors takarítást jelenhet, sőt a Poti esetében, hogy a te lényeid többségét nem is sebzi majd. A másik verzió nem más, mint a Psychic Scream. Ha az aggro pakli egyszer elveszti a tempót, akkor szinte biztos, hogy vége. Viszont figyelni kell, hogy a te térfeled minion-mentes legyen, vagy csak olyan miniont „adj” neki, amelyet nem tud effektíven használni.
Unod már a Tempo Mage-ek rohamát?
Találkoztatok már a Greater Healing Potion-el? Ha nem, akkor gyorsan ismerkedjetek meg vele, hiszen ez a legjobb módszer a gyors gyógyulásra (ha nem számítjuk a lifesteal-al rendelkező minionokat). Egyre több tempo Mage-nél találkozhatunk Pyroblast-al, ami igaz, hogy 10 mana (az egész körét elviszi), de csak kivégzésre szokták használni. Ezért a legjobb módszer, ha kikerülsz a 10-es életerő sávból. Erre a legjobb megoldás pedig a fentebb említett lap (legalábbis szerintem).
Igaz ugyan, hogy ezek mind csak ötletek és fűszerezések, viszont az egész helyzetben ez a szép: tényleg bármit belerakhatsz ebbe a pakliba (amit csak a „szemed megkíván”). Remélem, hogy a közeljövőben több ilyen „lyukas” deck fog felbukkanni, ezzel is picit változatosabbá téve a játékot. Az szeretnénk kérni Tőletek, hogyha kipróbáltátok és megtaláltátok a tökéletes kártyákat, amellyel kiegészítettétek a deck-et, akkor írjátok le, hogy hogyan sikerült és mik lettek a kiválasztott lapok. Csak ne legyen benne túl sok só.