Márciusban még a koboldokkal kell megmásznunk a létrát -Íme pár bizonyított Legend pakli

Márciusban még a koboldokkal kell megmásznunk a létrát -Íme pár bizonyított Legend pakli

Szeretnétek feljebb jutni a Ladderen? Itt van négy High-Legend deck, ami könnyen a segítségetekre lehet ebben a kérdésben!

Ha szeretnél egy picivel magasabb rangot elérni márciusban, mint eddig, akkor érdemes elgondolkodni azon, hogy megfelelő paklival játszol-e. Lehetsz akármennyire jó matekos, kreálhatsz bármilyen menő, még soha nem látott paklikat, még így is igen valószínű, hogy az egyszer (még év elején) kialakult meta betonfalaiba fogsz ütközni újításaiddal. Mi pedig csak azt tudjuk Nektek javasolni, hogy a már Legend rangot elért játékosok tanácsait fogadjátok meg, hiszen ők általában tudják miről beszélnek, nem nevezhetők kezdőnek. Ezért ma elhoztunk nektek 4 High Legend deck-et, amit érdemes lehet kipróbálnotok, hiszen nagyon hasítanak mostanság Ladderen és még mókásak is.

Spell Hunter – Zorkthar (Rank 9 Legend)

Kód: AAECAR8EhwSoqwKFuAKG0wINjQGoArUDyQTtBpcI2wn+DPixAt3SAt/SAuPSAuHjAgA=

A Spell Hunterek hol hódításuk csúcsán, hol pedig a Ladder legalján helyezkednek el. Idén az előbbi az általános nézet, ugyanis manapság már nagyon sokan választják a Hunter ezen archetípusát. Zorkthar pedig alig pár napja érte el vele az elég impresszív 9-es rankot Legendben. Paklijának lényege a következő: a meccs elején a fegyverekkel, Secretek-el, illetve olcsóbb spell-ekkel kell a pástot uralnod egészen addig amíg fel nem húzod Barnest. Amely csak Y’Shaarjt tudja leidézni, innentől pedig egyen az út a győzelem felé. A másik megoldás a Lesser Emerald Spellstone lehet, amelyet a Secret-ekkel kell fejleszteni egészen addig, amíg el nem tudod árasztani a pástot 3/3-as farkasokkal. A Tracking sokat tud segíteni Barnes illetve a Lesser Emerald Spellstone előbányászásában is. Deathstalker Rexxar-ról sem szabad megfeledkeznünk, hiszen ő az aduász hosszabb meccseken (Hero Powerje még mindig erős).

Kezdőkéz: Minden esetben kötelezően meg kell tartani Barnes-t, hiszen akár már a harmadik körben kirakhatod, ha a Coin-t sikeresen megkaparintottad, ha nincsen Barnes akkor fontos a Tracking, amellyel előszedheted a paklidból. Ha úgy gondolod, hogy ellenfeled agresszív deck-el játszik akkor a Candleshot-ot is érdemes magadnál tartani.

Combo Priest – Baumgott (Rank 8 Legend)

Kód: AAECAa0GBpACoQbWCrW7AsrDAr7IAgz4AuUE0QryDKqyAoK1Arq7AvC7AtHBAtjBAsvmAvzqAgA=

Valószínűleg nem ez lesz az első Combo Priest, amelyet megosztunk veletek, viszont folyamatos „uralkodásának” hála, kötelező egy újabb verzióval szolgálnunk nektek. Baumgott-ot ez a pakli egészen Rank 8-ig (természetesen Legendben) repítette el, így azért annyira nem lehet rossz. A deck lényegét könnyű elmagyarázni, illetve megérteni, viszont nagyon nehéz jól véghez vinni. A játék elején folyamatosan tartanod kell a board-ot, eközben pedig össze kell gyűjtened a már jól ismert kombó elemeket (Power Word:Shield, Divine Spirit, Inner Fire). Ezekkel az elemekkel kell majd építened egy „hatalmas” miniont, amely képes lesz kivégezni az ellenfeledet.

Kezdőkéz: A Northshire Cleric-et illetve a Kabal Talonpriest-et mindig érdemes megtartani, ha pedig úgy érzed agresszív ellenféllel nézel farkasszemet, akkor elgondolkodhatsz a Tar Creeper, Netherspite Historian kézbentartásán is.

Zoo Warlock – SargentoSC (Rank 7 Legend)

Kód: AAECAcn1AgKX0wLR4QIOMLsD9wTyBc4Hwgj2CLy2Ase7Asm7ApfBAvfNAvHQAt7TAgA=

Mostanában amikor Warlock játékosokra gondolunk akkor mindig az a kérdés merülhet fel, hogy akkor most ő Cube vagy Control? Úgy tűnik, mintha az egykori nagy kedvencről a Zoo archetípusról már régen megfeledkeztek volna a játékosok. Most azonban SargentoSC megmutatja, hogy mennyire nincsen igazunk! Legalábbis, hogy ha azt gondoljuk a Zoo Warlock már nem állja meg helyét a jelenlegi metában. Azért a Rank 7 Legend-ben elég beszédes, nem? A játék menete Zoo-ként nagyon egyszerű: az alacsony manás miniokkal a játék korai szakaszában kell megszerezni a vezetést, majd később a már értékesebb lapokkal (Doomguard illetve Soulfire) pedig nagy mértékben lesebezni vagy megölni az ellenfelet.

Kezdőkéz: Itt szinte minden alacsony manás lényt érdemes megtartani (Flame Imp, Voidwalker, Malchezaar’s Imp) ekkor már a Humunculus és a Demonfire is jó, ha a közelben van második körös pick-ként. Ha Paladin az ellenfél akkor a Hungry Crab-et minden esetben tartsd meg, ha pedig Priest, akkor gyorsan halássz ki a pakliból egy Dragonslayer-t.

Murloc Paladin – Londgrem (Rank 1 Legend)

Kód: AAECAZ8FBsUD8gW5wQKDxwLR4QLW5QIM2wOnBacIsQjTqgLZrgLTvAKzwQKdwgKxwgLjywL40gIA

Végül pedig elérkeztünk az „elit” felsorolásunk legmagasabban álló deck-jéhez, a Murloc Paladinhoz. Igaz ugyan, hogy nagyon sokan elhagyták már ezt az archetípust és az egyszerűbb „Dude” verziójával játszanak (valószínűleg a hamarosan esedékes rotáció miatt, amely teljes mértékben szétrombolja majd a szinergiát ebben a pakliban), viszont Londgrem-et ez sem érdekli. Fáradozásaiból adódóan pedig elérte a hőn áhított Rank 1-et Legendben. A játékmenet itt sem olyan bonyolult: a játék korai szakaszában a board tartása, és a megfelelő Murloc szinergia fenttartása olyan erős Spell-ekkel, mint például a Call to Arms. Amikor pedig már „nyeregben” érzed magadat, már csak az ellenfeled arcára kell menned.

Kezdőkéz: A pakliban nagyon sok 1-2-3 manás lény található, így ahelyett, hogy kiemelnénk egyet-egyet a deckből, azt mondjuk, hogy a megfelelő murloc szinergiát kell megtalálni. A cél: 1-manás murloc (az első körben), 2-manás murloc (második kör) és így tovább. Ha pedig ennek a lehetősége már az elején megvan a kezedben, akkor vagy egy 3-manás lényt kell megtartanod, de akár a Rallying Blade is jó választás lehet, ha valamit korán el akarsz takarítani a pástról.

TETSZETT A CIKK? KÖVESS MINKET FACEBOOKON!

Kövess Minket!