Ha még csak most fogsz belecsöppenni ebbe a vad játékmódba és nincsenek őrülten erős Wild kártyáid, akkor itt van három budget pakli, amivel el lehet indulni!
A Wild, ha szabad ezt írnom, mindig is egy misztikus hely volt. Ott találhatóak meg ugyanis talán a legundorítóbb paklik, amelyekkel pillanatok alatt ki lehet égetni (vagy akár csak simán megölni) az ellenfelet, éppen ezért vonták ki „alkotó elemeiket Standard-ből”. Sajnos azonban, mégsem annyian használják ezt a módot, mint kellene, éppen ezért a Blizzard próbálja promózni azt. Így jött a Wild Aréna, illetve most a Wild Tavern Brawl is. Ha pedig kedvet kaptál ezen események valamelyike alatt a „rendes” Wild kipróbálására is, viszont nem rég kezdtél el játszani, vagy az összes kártyát, amivel nem lehet már Standard formátumban használni betöröd, akkor itt a megoldás. Mutatunk most nektek három paklit, amelyben tényleg csak egy-két lap Wild, így a Standard lapjaiddal könnyedén uralmad alá vonhatod a Wild Ladder-jét is.
Secret Mage
Wild kártyák a pakliban:
- 2x Mad Scientist
- 1x Ice Lance
- 2x Forgotten Torch
Talán nem meglepő, hogy a legolcsóbb pakli, amivel Standard módban játszhat valaki, az Wild-ban is igen olcsónak bizonyul. A Secret Mage pedig olyan erős, hogy a jelenlegi Wild meta talán két leggyakrabban használt archetípusával, a Giantlock-al illetve a Cubelock-al is felveszi a versenyt. Plusz pont az egészben, hogy ha esetleg Standard formátumban játszottál már ilyen deck-el, akkor csupán 200 dust-ba fog kerülni neked Wild-ba való átültetése.
A cél itt a következő: az első pár körben fel kell építeni a „kis” board-odat, mindeközben folyamatosan gyűjteni kell a sebzéssel rendelkező Spell-eket. Amikor pedig elérted az a pontot, hogy csomó válasszal rendelkezel szinte mindenre, akkor elkezdheted az ellenfeled „képébe” dobálni varázslataidat. A Forgotten Torch azonban picit máshogy működik, hiszen, ha elnyomod, akkor egy 3 mana 6 sebzéses Roaring Torch-ot kever bele a paklidba. A Secret Mage-nél a legtöbb sebzéses varázslatot érdemes kézben tartani (nem úgy, mint például a Tempo Mage-nél), viszont a Roaring Torch-ot, amint a kezedbe kerül el kell nyomi. Végeredményképp pedig egy 3 manás Fireball üti a markodat.
A Potion of Polymorph-ot, illetve az Explosive Runes-t óvatosan kell Warlock ellen használni, hiszen könnyen körbe tudják játszani. A legérdemesebb talán úgy időzíteni, hogy a 4 manás Voidcaller-t, illetve az 5 manás Naga Sea Witch-et találják el. Viszont, itt is nagyon figyelmesen kell eljárnod, hiszen a Voidcaller ellen nem szabad használnod az Explosive Runes-t. Azzal ugyanis csak azt érnéd el, hogy lehívsz egy sokkal nagyobb démont a pástra, ami nem lesz már annyira mókás neked sem. Ha pedig a Naga kerül le, akkor azt azonnal el is kell távolítanod a board-ról, még úgy is, ha például egy értékes Fireball-al teszed azt. Ez abban az esetben érvénytelen egyedül, ha már Naga lehívása előtt megölted ellenfeled Giant-jeit, amelyre nincsen sok esély, de Wild-ban bármi előfordulhat.
Aggro Shaman
Wild kártyák a pakliban:
- 2x Totem Golem
- 2x Tunnel Trogg
- 2x Whirling Zap-o-matic
- 2x Crackle
A Tunnel Trogg és Totem Golem igen érdekes esszenciával, erővel ruházta fel az Aggro Shaman-t, így sokáig volt vezető pakli (legalábbis a közelében annak), de a Reno Priest-ek végett vetettek uralmuknak, szerencsére csak rövid időre. A nerfeket követően, újra erőre kaphatott a Shaman ezen archetípusa is. De ez még nem minden, hiszen az áráról is érdemes beszélnünk. A felsorolt kártyák összesen 320 dust-ba kerülnek, ha pedig Sir Finley Mrrgglton is hiányzik a „szettedből”, akkor 1920 dust-ot kóstálnak a Wild lapok, de ő nem olyan iszonyatosan nagy érvágás.
Ugyan a Giantlock és a Cubelock még mindig a legnépszerűbb paklik, az Aggro Shaman is kezd szépen lassan felzárkózni melléjük. Viszont ő sem verhetetlen: azokkal a paklikkal, amelyek rengeteg heal-el vagy armor szerzéssel rendelkeznek rendesen meggyűlik a baja (például Reno paklik, Malygos Druid). A játék viszont igen egyszerű ezzel az archetípussal: az első pár körben kell 1-2 manás lényekből board-ot kreálni, amit később az ellenfél arcába küldhetsz pár spell-el, esetleg fegyverrel megspékelve.
Itt azonban figyelned kell még az Overload mechanikára is, hiszen ez egy meghatározó eleme a Shaman játékának. Néha napján ugyanis megéri a Feral Spirit-et kézben tartani, nehogy a következő körben bezavarjon a Doomhammer letételébe. A lényeg, hogy folyamatosan egy, akár kettő körrel előre kell gondolkodnod.
Sir Finley Mrrgglton is látható a listán, akit a szokásos 1600 dust-ért gyárthatsz le, viszont, ha esetleg nem rendelkezel vele, vagy nem akarod megcsinálni, akkor sem dől össze a világ. Egy második Lava Burst vagy Earth Shock simán helyettesíteni tudja. A kezdőkezedben érdemes megtartani a Tunnel Trogg-ot, a Totem Golem-et, esetleg a Southsea Deckhand-et. Továbbá még a Flametongue Totem-et (ha ez előbb említett lapokból akár egy a kezedben landol). Warlock ellen pedig érdemes tartogatni az Earth Shock-ot a „rossz” Voidlord-ok ellen.
Dude Paladin
Wild kártyák a pakliban:
- 2x Shielded Minibot
- 2x Muster for Battle
- 2x Hounted Creeper
Igaz ugyan, hogy a Dude Paladin még csak most kezdett bele hódító körútjába Standard-ban, viszont Wild-ban már egy ideje jelen van és egyre erősebb. Főleg úgy, hogy kihívóját, az Aggro Paladin-t az előző nerf-ek nagyon keményen érintették. Mielőtt azonban tüzetesebben megnéznénk a paklit, beszéljünk a piszkos anyagiakról is! A hiányzó kártyák összesen 360 dust-ba kerülnek, ha pedig a csak Wild-ba készült két Quartermaster-t is kiveszed mellé, úgy már picit megugrik az összeg és 1160-nál fog megállni a vége. Viszont ezeket helyettesíteni is tudod 2 Level Up-al, amik azért nem annyira jók, mint a Quartermaster, de talán kicsit költséghatékonyabbak.
A pakli célja, hogy minél több Silver Hand Recruit-od legyen a páston, ezek fejlesztésével pedig az ellenfél „vérét” tudd venni a meccs korai szakaszában. A Lightfused Stegodon, Sunkeeper Tarim és a Quartermaster (esetleg a Level Up) is mind ebben fog majd segíteni Neked. Ha esetleg az ellenfél sikeresen letakarítja a board-od, akkor is van lehetőséged azt gyorsan (és egyszerűen) újra építeni például a Stand Against Darkness, Muster for Battle, Lost In The Jungle vagy a Call to Arms segítségével.
Sajnos a pakliban igen kevés takarítás, illetve csak egy Silence van, így hosszabb ideig biztos nem lehet bírni vele, ez tényleg az „üssük az ellenfelet ahogy tudjuk” deck tipikus esete. Ha a hatodik körre nem sikerül halálközeli élményt okozni az ellenünk játszónak, onnantól kezdve rohamosan csökkennek az esélyek a meccs megnyerését illetően. Kezdőkéznél most is azt tudjuk tanácsolni, mint a legtöbb gyors paklinál. Ha te kezded a mérkőzést, akkor koncentrálj az 1-manás minionokra, ha nálad van a Coin, akkor kicsit szélesebb teret kapsz. Warlock ellen pedig elengedhetetlen lesz az Equality vagy a Spellbreaker, így azokat nagyon gyorsan ki kell majd keresned a lapjaid közül.