Az információ a legértékesebb - Ellenfél azonosítása és kártyaszámolás

Az információ a legértékesebb - Ellenfél azonosítása és kártyaszámolás

A Hearthstone, de egyébként az összes gyűjtögetős kártyajáték esetében, érdemes visszamenni az alapokhoz. Sokszor az örökérvényű szabályokat a legkönnyebb elfelejteni.

A kezdő Hearthstone játékosoknak rengeteg kihívással kell megküzdeniük, mivel meg kell ismerkedniük a lapokkal és paklikkal, illetve azok mechanikáival. Ha az alapok megvannak, sokan már neki is állnak rankedezni, azonban legtöbb esetben csalódniuk kell, mivel néhány elengedhetetlen fortéllyal még nincsenek tisztában. Éppen ezért egy kis edukációs anyaggal készültünk nektek, amiben Stonekeep gondolatait tolmácsoljuk, hogy a kezdő játékosok győzelmi esélyei növekedjenek a mérkőzések során. Nem is húznám tovább az időt, vágjunk is bele!

Az ellenfél azonosítása

Az ellenfél paklijának azonosítása nagyban hozzájárul a győzelmi esélyeink növeléséhez, szóval mindig törekedjetek rá, hogy minél hamarabb felismerjétek, mivel is álltok szemben. Alapból, ha most meglátjátok, hogy Paladin van szembe, akkor mindig az aoe kerül előtérbe, persze csak akkor, ha mi olyan Control paklit hozunk, mint mondjuk a Cubelock vagy egy Dragon Priest. Ilyenkor az olyan kártyákat kell vadászni, mint a Defile, a Hellfire, a Duskbreaker, de akár a Dragonfire Potion is megállja a helyét. Ezzel szemben, ha mondjuk aggro paklink van és ellenünk ott vigyorog egy Lock, akkor persze a gyors lapok mellett a Silence-re kell vadászni, legyen az Spellbreaker vagy Iron Beak Owl. Ez pont amiatt fontos, hogy legyen válasz a Posessed Lackey-re vagy éppen meg tudjuk nyitni az utat egy Voidlordon keresztül az arc felé. Persze van amikor nem egyértelmű a dolog, erre egy jó példa lehet a Mage. Ebben a pillanatban ott a Secret és a Control változat. Mindkettő játszik Arcanologist-ot és persze Secret lapokat, de ha már látunk egy Acolyte of Paint vagy berobban egy Explosive Runes, akkor már tudnunk kell, hogy hányadán állunk.

Számolni kell a kártyákat

Mivel Reno Jackson már nyugdíjba ment Standard-ból és a Razakus Priest-nek is lőttek, legtöbb esetben a paklik legalább két példányt játszanak egy adott lapból, amiket ha számon tartunk és előre felkészülünk az esetleges érkezésükre, egy lépéssel az ellenfél előtt járhatunk. Ismét egy egyszerű példát hozva, tegyük fel, hogy Miracle Rogue-gal játszotok, ellenfeletek pedig egy Mage, aki sem a küldetést, sem pedig Secreteket nem játszik ki az első körökben, amiből az következik, hogy a manapság visszatérőben lévő Big Spell Mage-ről van szó. Ennek a listának a nyolcadik körére különösen érdemes odafigyelni, mivel rendszerint ekkor érkezik Medivh és az ő legendás fegyvere az Atiesh. Erre az esetre meg kell tartanunk a Vilespine Slayert, hogy minél hamarabb le tudjunk számolni a mágussal, illetve agresszívabb stílusba kell kapcsolnunk, ugyanis a magas költségű spellek és a fegyver szinergiái miatt a Mage nagy lényeket rakhat a pástra. A számolás persze kétirányú, akkor is érdemes figyelni rá mikor mi vagyunk soron. Persze van decktracker meg egyéb segédprogram, de van amit nem mindegyik mutat, itt most a Temetőről beszélek. A Lock DK visszarántja a meghalt démonokat a halálból, mikor lekerül. Ezért érdemes számolni, hogy milyen pokolfajzatok haraptak fűbe. Ha pedig lehet, akkor nem szabad "elszemetelni" a dolgokat jöttment Voidwalker-ekkel, már ha persze meg tudjuk akadályozni.

Az összegyűjtött információk felhasználása

Ha sikeresen azonosítottuk az ellenfelünket és a paklijában lévő kártyákkal is tisztában vagyunk, akkor már csak összesítenünk kell az információkat és eldöntenünk, milyen játékstílust követel tőlünk az adott mérkőzés. Az előző példánál maradva szintén Miracle Rogue-ot játszunk mondjuk, ellenfelünk pedig ismét egy Big Spell Mage és sikeresen elpusztítottuk Medivh-et, viszont egy Firelands Portal máris repült az arcunkba egy újabb 5 manás lényt téve az asztalra, vagy Alexstrasza landolt a páston a 9. körben és ha agresszív stílusban játszik az ellenfelünk, máris 15 életponton találjuk magunkat. Ha van lehetőségünk kikecmeregni ebből a szorult helyzetből, azt az eddig összegyűjtött infókból és a jelenlegi kezünkből rögtön látjátok azt. Kezdésnek számoltuk-e, hogy mennyi direkt spell ment ki, ami lehet Frost Bolt, Fireball, de akár Fireland Portal is. Nagyon ritkán egy Pyroblast is az arcunkba robbanhat, de arra már tényleg nehéz felkészülni. Mindez persze a Secret Mage esetében is ott van, sokszor előjöhet, hogy az ötödik körben inkább egy Lackey-t vagy egy legendás fegyót akarunk kipakolni, de mondjuk alacsony életerővel lehet meg kell húzni a Mistress + Dark Pact kombót még akkor is, ha fáj a szívünk miatta.

Összességében a kezdő játékosoknak azt tanácsolnánk, hogy vessenek egy pillantást az aktuális meta paklikra és tanulják be, milyen ellenfelek jöhetnek szembe a ladderen. Ha mindez megvan, már csak figyelni kell az apró részletekre és az összegyűjtött információk alapján helyes döntéseket hozni. 

TETSZETT A CIKK? KÖVESS MINKET FACEBOOKON!

Kövess Minket!