Cikksorozatunk első részében a legígéretesebbnek kinéző narancssárga lapok kerülnek bemutatásra.
Már csak egyet kell aludni a The Witchwood kiegészítő megjelenéséig és akárcsak korábban, most is készültünk nektek egy kis exkluzív lapelemző cikksorozattal, amiben az ország egyik legeredményesebb Hearthstone játékosa, PenhaDani fogja nektek elmondani véleményét a kártyákról. A sorozat első részében Dani a Top 5 Legendary kártyát mutatja be nektek, bemutatva erősségüket illetve latolgatva esélyeiket. Nem is szaporítjuk tovább a szavakat, jöjjön, aminek jönnie kell!
Tess Graymane
Az új legendary amitől végre játszható lesz az évek óta supportot kapó Burgle Rogue? Valószínűleg nem, ehhez túl kevés a használható laplopás, de Tess képessége annyira erős, hogy akár csak egy Hallucination-nel és Blink Fox-szal játszó Miracle pakliban is helyet kaphat. Ahhoz, hogy kimondottan erős legyen, elég 2 jó lapot újra kijátszani vele, a Hallucination-ből ráadásul direkt olyan lapokat vehetünk ki amelyek szinergizálnak vele, így nem fog minket annyira érzékenyen érinteni a random targetelés.
Hagatha the Witch
A kiegészítő egyetlen Hero kártyája segít orvosolni a Shaman eddigi problémáját, miszerint a Death Kinght-ja túlságosan egy paklira lett kitalálva. Így az Evolve Shaman kirotálása után új játékszert kapott Thrall, amely egy főleg lényekre építő midrange vagy akár control shamanban kaphat helyet. A Battlecry segíti, hogy ne haljunk meg a kirakása utáni körben, ezután pedig csak a túlélésért kell küzdenünk, a Hero Power elég valuet tud adni a győzelemhez. Legelőször valószínűleg egy páros lapokra építő Midrange Shaman-ban tűnhet fel a Hagatha.
Shudderwock
A kiegészítő egyik legkreatívabb lapja hatalmas lehetőségeket a játékosok előtt nyit új Shaman paklik megalkotásában. Hogy ezekből az agyszüleményekből végül melyek fognak versenyképesek lenni, azt az idő eldönti, de Shudderwock garantáltan meghatározó szerepet fog betölteni a játékban a Holló évében. Egyelőre csak álljon itt egy kétkörös kombó, amihez a mocsári szörny előtt egy Saronite Chain Gang-et, egy Lifedrinker-t és Grumble, Worldshaker-t kell kijátszanunk.
Lord Godfrey
Ben Brode úgy hallotta, hogy szeretjük a Defile-t, így meg is született Lord Godfrey. Megfelelő asztalok ellen egy olcsóbb Twisting Neather-ként funkcionálhat ami még egy testet is hagy számunkra, azonban a gyakorlatban nem mindig lesz annyira egyszerű ezeket a szituációkat előteremteni. Összességében egy nagyon erős lap, de a lassú Warlock paklik annyi broken lappal rendelkeznek jelenleg, hogy egy közelgő nerfig lehet be se fog férni a deckekbe.
Countess Ashmore
Curator 2.0, ami az elődjéhez hasonló pályát futhat be a következő években, mivel már két lap húzása esetén is kinyertük a megfelelő érteket. Kicsit nagyobb test, de a Taunt hiánya nagy érvágás agresszívabb deckek ellen. Cserébe a felhúzható lapok sokkal nagyobb potenciállal rendelkeznek, főleg, hogy nem csak lényeket tudunk vele előkeresni. Legelőször Priest (Obsidian Statue, Coffin Crasher) és Warrior (Darius Crowley) paklikban tűnhet fel, hogy aztán idővel más összeállításokban is megtalálja a helyét.
Futottak még
Baku, the Mooneater és Glen Greymane közül valószínűleg az előbbi fog jobban szerepelni a metában, Warrior, Hunter, és akár Mage paklikban is feltűnve. The Glass Kinght és Darius Crowley jó, de egyáltalán nem broken lapok, amik a megfelelő midrange paklikban találhatnak otthonra. Végül, de nem utolsósorban Chameleos egy érdekes új mechanikát hoz a játékba az ellenfél kezének feltérképezésével, de ez a képesség a kimondottan jó játékosokat kevésbé segíti, mivel eddig is általában ki lehetett olvasni a játékból, hogy mit szorongat az ellenfelünk.