Mire figyelj, ha egyedül vágsz bele egy versengőbe? - 3. Rész

Mire figyelj, ha egyedül vágsz bele egy versengőbe? - 3. Rész

A harmadik részben megvizsgáljuk, hogy mit tehetünk a mérkőzés alatt!

Ebben a négyrészes sorozatban azoknak próbálunk hasznos tanácsokat adni, akik egyedül próbálnak meg boldogulni a CS:GO MM világában. Az első részben azzal foglalkoztunk, hogy mit érdemes megtenni, mielőtt egyáltalán leülnénk játszani, a másodikban a meccs előtti teendőkről volt szó, a mostani epizód pedig arra próbál választ adni, hogy mit tehetünk az MM alatt, hogy pozitív irányba forduljon a mérkőzés kimenetele. 

Megint a pozitivitás 

Az előző két részben is említettük a mentális állapotot, de természetesen leginkább a meccsen érdemes nyugodtnak maradni. Az a legrosszabb, ha a meccs közepén, vagy egy kritikus körnél elveszted a fejed. Ugyan nehéz idegenekkel szemben is toleránsnak maradni, de bárkivel előfordul, hogy hibázik. Törekedjünk inkább a bíztatásra és a dicséretekre. Egy clutch helyzetben, sokkal hasznosabb tud lenni egy „nice try” mondat, mint egy pejoratív kifejezés. Ha támogató, motiváló hozzáállást tapasztalnak a társak a részedről, akkor feltehetőleg ők is jobban törekednek majd a csapatjátékra. 

Igazodj 

Az MM egyik ismérve, hogy bárkivel összehozhat a kereső. Éppen ezért nincs általános ellenfél, minden egyes mérkőzés különböző lesz, nem tudsz előre felkészülni, nincsenek korábbi, elemezhető meccsei az ellenfélnek. Ezért a legjobb stratégia az, hogy ha a saját játékod nem működik, képes legyél azt felismerni és gyorsan megváltoztatni. Például, ha a lassúbb, levárós taktikák során csak az időt vesztegetjük, mert az ellenfél nem hajlandó kimozdulni a pozícióiról, akkor próbáljunk meg területeket elfoglalni, felderíteni, információt szerezni. Vagy egy másik aspektusból, ha nem működik a kitalált támadási módszer kétszer, akkor az ötödik alkalommal sem fog. A kulcskérdés az alkalmazkodás, változtatás. Próbáljuk meg olvasni az ellenfél játékát. 

Ne keress bűnbakot 

Egy vesztes meccs soha nem egy emberen megy el. Vannak erősebb és gyengébb társak, de általában a vereség a hibák sorozatának összessége, eredménye. Lehet, hogy az egyik csapattag kétszer annyit fragel, mint egy másik, de például, ha egy támadásnál a szélrózsa minden irányába elszaladnak a társak, és nincs csapategység, akkor nincs haszna a killeknek. Először a saját hibáinkat kell felismerni, és azokat kell kijavítani. Ha azt pedig a mérkőzés közben meg tudod tenni, akkor egy nagyot léptél a győzelem irányába. 

KÖVESS MINKET FACEBOOKON IS!

Képek: HLTV.org

Kövess Minket!



Közvetítések