Budget Hunter - egy olcsó pakli, amivel Legendig repülhetsz

Budget Hunter - egy olcsó pakli, amivel Legendig repülhetsz

Ha szeretnél egy olcsó és jó paklit kipróbálni, amivel élvezet a mászás, akkor ezt a Hunter decket neked találták ki!

Valószínűleg mindenki ismeri már azt az érzést, amikor rotációt követően nincsen annyi értékes lapod és nem, vagy csak nagyon nehezen tudsz életképes paklit összerakni. Ilyenkor érdemes lehet egy olyan, olcsó decket megalkotni, amivel mókás a játék és eredményesen tudod vele átverekedni magadat a meta sűrűjén, de akár még az áhított Legend rankot is meg tudod szerezni a segítségével. Ezekre a célokra most egy tökéletes eszközt hoztunk el nektek: egy 1420 dustot kóstáló Mid-Range Hunter decket.

Mégis mi a jó benne? Az, hogy a lista nem tartalmaz Legendary-t, Epic-et, sőt, Witchwood lapot sem! Így azok is viszonylag gyorsan össze tudják pakolni, akik még csak most kezdenek ismerkedni a játék alapjaival. De ne húzzuk tovább az időt fölöslegesen: nézzük meg, hogy milyen Hunter deckkel érte el a Legend besorolást egy Hearthstone játékos.

Mid-Range Hunter

2x (1) Candleshot
2x (1) Dire Mole
1x (1) Tracking
2x (2) Crackling Razormaw
2x (2) Explosive Trap
2x (2) Freezing Trap
2x (2) Wandering Monster
2x (3) Animal Companion
2x (3) Eaglehorn Bow
2x (3) Kill Command
2x (3) Unleash the Hounds
1x (3) Vicious Fledgling
2x (4) Houndmaster
2x (4) Spellbreaker
2x (5) Lesser Emerald Spellstone
2x (6) Savannah Highmane

KÓD: AAECAR8ClwifwgIOqAK1A4cEyQTyBesH2wntCf4MjsMC39IC49IC4eMCi+UCAA==

Ha megnézzük közelről a listát, láthatjuk, hogy a paklit két külön részre lehet bontani. Az első lényege a Secretek használata, míg a másodiké a saját minionjaid buffolása. Kezdjük a Secretes szekcióval: ugyan a Spell és a Secret Hunter sem számít olcsó mulatságnak (5000-10.000 dust körül szokott mozogni az áruk), viszont néhány elemet könnyedén bele lehet építeni a saját paklidba. Ebben az esetben is valami ilyesmi történt: az Explosive Trap, a Freezing Trap, illetve a Wandering Monster kapott helyet a listán, no meg a Lesser Emerald Spellstone, amelyet könnyedén fel tudnak buffolni. Így a feladatod első része az, hogy úgy játszd ki azokat a bizonyos Secreteket, hogy a Spellstone már a kezedben csücsül.

Ezzel könnyedén a pástra tudsz majd idézni akár 4 darab 3/3-as farkast. Viszont azt sem szabad elfelejteni, hogy a Secretekkel nem csak a Spellstone szinergizál: az Eaglehorn Bow is +1 Durability-vel gazdagszik, ha egy Secreted a felszerelését követően kerül leleplezésre. Mennyivel jobb háromszor vagy négyszer is három sebzést okozni, mintha csupán kettőször tennéd azt, nem? A Secreteken kívül különböző, a Hunter játékosok által gyakran használt varázslatokra is szükséged lehet. A Tracking, az Animal Companion, a Kill Command és az Unleash is fontos alkotóelemei a decknek, míg az első kettővel inkább a tempó megszerzésére kell törekedned, addig a Kill Command és az Unleash a kontroll megtartásánál, vagy akár ellenfeled kivégzésénél is jól jöhet.A pakli második, már előbb is említett szegmense a minionjaid buffolása. Itt elsősorban a Savannah Highmane-re és a Vicious Fledglingre érdemes koncentrálni, akinek plusz sebzést, Divine Shieldet, Windfury-t vagy akár Tauntot is adhatunk. Rajtuk kívül még a Spellbreaker sem maradhatott ki a felsorolásból, ám ő nem mint minion számít értékesnek: Battlecry-a, a Silence az, ami miatt érdemes rajta is elgondolkodni. 

Kezdőkéz és játékmenet

A kezdőkezedben lévő kártyák nagyon sok faktortól függhetnek, de a legfontosabb mégis az, hogy milyen karakter ellen játszol. Aggroval szemben érdemes megtartani az Explosive Trap-et, a Wondering Monstert, a Dire Mole-t és a Candleshotot is. Control paklik ellen maradhat még a Dire Mole, viszont itt már inkább a Crackling Razormawon és a Vicious Fledlingen kell elgondolkodnod. 

De mégis mihez kell kezdeni egy ilyen paklival? A válasz egyszerű: a meccs alatt nem szabad másra figyelned, csak a kontroll és a tempó fenntartására. Ezért jó, hogy két fegyver is helyet kaphatott a deckben, így könnyedén le lehet fejjel csapni a kisebb minionokat, míg a sajátjaiddal főként az ellenséges hős arcát kell célba venni. Ha kezdene vészesen csökkenni az életerőd, akkor jobb esetben egy Houndmaster és Savannah Highmane kombinációval meg lehet oldani a problémát, de akár egy 3/3-as farkas is jó Tauntnak minősülhet végszükség esetén. A Vicious Fledglinget pedig csak Taunt mögé, vagy teljesen letakarított pástra érdemes lerakni, ugyanis ebben az esetben könnyedén tudja magát buffolni akár többször is! Összességében egy igen kompakt és jó pakliról beszélhetünk, amit érdemes kipróbálni azoknak, akik nem tudtak rengeteg Witchwood-os kártyát szerezni, vagy csak nem akarnak sok dustot elkölteni a craftolásra.

KÖVESS MINKET FACEBOOKON!

Kövess Minket!