Az utóbbi időben láthatóan megszaladtak egyes archetípusú pakli, felborult az egyensúly. Azonban a kérdés még mindig adott: milyen kártyákat talál majd érdemesnek a nerf-re a Blizzard?
Nemsokára megérkeznek a várva várt nerf-ek, ehhez kétség sem férhet. Már ha csak azt nézzük, hogy az eddig bevett szokás szerint minden kiegészítő megjelenését követően nagyjából két hónappal kaptunk kisebb-nagyobb változtatásokat, akkor is biztosak lehetünk benne. Most viszont egy kicsit mégis más a helyzet: az elmúlt időszakban ugyanis picit felborult a már jól megszokott játékegyensúly, amire sürgősen megoldást kell találniuk a fejlesztőknek. Egyelőre ugyan nem sok mindent tudunk a nerf-re szánt lapok mivoltáról, de mi azért elhoztunk összegíűjtöttünk pár ötletet, többek közt a HStopdecks.com jóvoltából, amelyet remélhetőleg a fejlesztői csapat is figyelembe vesz majd.
Kezdjük egy kis vadsággal - Naga Sea Witch
Még azok is, akik nem annyira érdekeltek a Wild módban, valószínűleg hallottak már a boszorkányról, aki a Giant-ek egyik legjobb barátjává nőtte ki magát. A rá épülő pakli különlegessége, hogy a 8/8-as óriásokat már az ötödik-hatodik körben szinte teljesen ingyen le tudja pakolni a játékos, attól függetlenül, hogy ezek mana költsége legtöbbször 10-en felül van. Az ő esetében egyértelműen nerf-et várnak a Wild-ot kedvelők, mivel borzasztó ellene játszani, tisztán RNG-n alapul a pakli, nem konzisztens deck, így ha találkozol esetleg vele a laderren akkor számíts rá, hogy indul a fieszta.
Cube és Control Warlock - az örök ellenség
A Cube illetve Control Warlock témája igen érdekesnek bizonyul. Ezek az archetípusok ugyanis azok, amelyek jelen esetben uralják a Standard metát. Az éves rotáció nem rázta meg őket annyira, mint a többi sokak által kedvelt paklit, így erejük megmaradt, sőt, mondhatjuk, hogy egyre csak nőtt. Nem, nem azt mondjuk, hogy ezen faktor miatt kellene őket nerfelni, hanem azért, mert a meta így kezd unalmassá válni, minden paklit arra építenek fel a játékosok, hogy ezt a két kifejezett archetípust tudják megverni. De mégis hogyan lehetne kicsit helyre billenteni az egyensúlyt? A Warlock legnagyobb problémája mindig is az életerő volt, ezért is kaphatta meg a Dark Pact-et. Ezután azonban a Lesser Amethyst Spellstone is kiadásra került, amivel a fejlesztők kicsit talán túl is lőttek a célon. A Dark Pact ezen felül egy nagyon fontos alkotó eleme lett a Cubelock-nak, amit feltétlenül nerf-elni kellene. Jó ötletnek tűnik mana költségének megemelése, mondjuk 2-re vagy a visszatöltött életerő csökkentése, 5-6-ra.
De a legnagyobb problémát általában mégis a Possessed Lackey illetve a Skull of the Man'ari okozzák. Sokan szokták felhozni még a Doomguardot és a Voidlordot is, viszont ezek jobban balanszolt kártyák, mint ahogyan azt a játékosok emlegetik. Nem hallottam még ugyanis olyan játékost, aki azt mondta volna, hogy "jaj a 9-ik körben lekerült egy Voidlord mennyire nem fair" viszont attól nagyon hangos szokott lenni egy meccs, ha a Possessed Lackey és Dark Pact kombó, vagy a Skull of the Man'ari letesz egyet a pástra olcsóbban, mint ahogyan annak lennie kellene.
Most pedig jöhet az elefánt abban a bizonyos szobában: Bloodreaver Gul'dan. Rá is ráférne néhány változtatás, nagyon nehéz ugyanis feldolgozni az élményt, hogy sikeresen letakarítottad a pástot erre az ellenfél játékos leteszi DK hősét és mintha semmit sem csináltál volna az előző körödben. Itt egy jó megoldás lehetne az, hogy a DK csak azokat a Démonokat idézné újra amiket a játékos kijátszott a kezéből, így a fegyveres vagy Possessed Lackey-s idézés nem érne semmit. A másik verzió a hősképesség nerf-je lenne, -ugyanis még mindig nagyon erős a körönkénti 3 sebzés illetve 3 gyógyítás.
Paladin - csak nehogy az Odd javát szolgálja
Az Even Paladinról sokan állítják, hogy ő a legerősebb a jelenlegi metában, viszont nem a Genn Greymane miatti olcsó hősképesség ennek az oka. Azért erős mert emellett még nagyon értékes Paladin kártyákat is ki tud játszani, mint például a Call to Arms-ot vagy Sunkeeper Tarim-ot. Azonban nagyon óvatosnak kell lenni az archetípus nerf-je kapcsán, mivel ha a Sunkeeper Tarim mana költségét megemelik mondjuk 1-el, akkor máris egy nagyon erős fegyvert adnak az Odd Paladinok kezébe, így az ésszerű verzió a 2 manával való növelés lenne. Az sem tűnik továbbá rossz ötletnek, hogy Tarim Battlecry-ját változtatják meg például úgy, hogy az csak az ellenfél lényeire vonatkozzon. Legtöbbször mostanában arra használják a Paladin játékosok ezt a lapot, hogy az 1/1-es Dude-okat erősítsék vele. Ha azonban ez megszűnne, akkor sem lehetne haragudni a kártyára, mivel nagyon jó kontroll lappá lépne elő. A Call to Arms 5 manás lappá változtatása viszont nem lenne ennyire veszélyes: 3 darab 1 manás minion 5 manáért nem tűnik annyira erősnek.
Quest Rogue - öljünk meg megint egy deck-et?
A válasz egy egyértelmű nem. Az előző szezonban kapott nerf előtt sem használták annyian a paklit, nem voltak jó statisztikái, de mégis borzasztó idegesítő volt. Lassú deck-el egyszerűen nem lehetett ellene nyerni, mert egy pillanat alatt elszállt minden remény, mikor sikerült az ellenfélnek teljesíteni a Quest-et. De itt is látszik, hogy nem minden a statisztika. Attól még, hogy most sem annyian szeretik használni még rossz ellene játszani, egy ember egész napját elronthatja a tudat, hogy újra és újra meg kell küzdenie vele. Itt azonban tisztán a Quest megváltoztatása lenne a cél: mondjuk 5 lény helyett 6-ot kellene kijátszani, vagy az 5/5-ös buffot egységesen 4/4-re kellene csökkenteni. Ezen felül azonban sajnos nem sok mindent lehet vele csinálni.