Nem meglepő, hogy a CS:GO vezeti a listát, de más érdekességek is meglapulnak a 15 legnagyobb nézői csúcs között.
A Justin.tv-ből kiszakadt gamer platform, hivatalos nevén a Twitch.tv egy hónap múlva lesz hét éve velünk. Ez idő alatt RENGETEGET fejlődött és ezáltal a felhasználók is folyamatosan érkeztet, ami mellett nem meglepő, hogy a rekordok is egymás után dőltek meg. Érdekes viszont, hogy pár évig valamennyire stagnáltak ezek a csúcsok, de idén a CS:GO Major, a Fortnite és Ninja segítségével rendesen megszaladt a Twitch szekere, de ezt lehet, hogy az Amazonnak is köszönhetik, akik 2014-ben 1 milliárd dollárt fizetett ki a cégért. Jelenleg a Facebook és a Youtube is próbálkozik hasonló streamer funkcióval, de perpillanat a Twitch-nek egyszerűen nincs párja.
Térjünk is rá a lényegre, hiszen egy nemrég elkészített statisztika és infógrafika szerint jelenleg nemcsak, hogy a CS:GO idei Major döntője vezeti a listát, hanem a 15-ös listából tíz CS:GO-val kapcsolat.
A legjobb nyolcig bezárólag minden a CS:GO-ról szól, majd az idei év üdvöskéje következik, aki rengeteg munka után végre betört a streamerek legnagyobbika közé, ő nem más, mint Ninja. Ez azért is érdekes, hiszen a többi csatorna a listán, mind versenyszervezőkhöz vagy a játékfejlesztőjéhez tartozik és egyedül Ninja az, aki egyedül feltudott jönni a 9-ik és 11-ik helyre. A 630 ezres rekordot, akkor érte el, amikor Drake-kel, JoJo-val és Travis Scott-al Fortnite-ozott együtt, míg a másikat nemrég egy saját maga által szervezett versenyen sikerült összehozni.
A 12-13-14-ik helyen a Riot 2015-ös VB-je szerepel a döntővel, a nyitással és egy negyedik napi csoportmérkőzéssel, ahol a fnatic és a Cloud9 csapott össze egymással, a negyven perces mérkőzést pedig végül az amerikai csapat húzta be. Említésre méltó, hogy az IEM Katowice 2015 döntője is felkerült a listára pedig az nem egy világbajnokság vagy Major, amit érthető okokból néznek több százezren, az Eleague esetében millióan.
A listán egyértelműen látszik, hogy e-sport 2015-ben volt igazán a toppon legalábbis a Twitch berkein belül: azóta inkább az egyszemélyes csatornák, mint például Ninja dominál. De még egyszer mondom, hogy az Eleague tavaly januári és idén januári Major döntője köröket ver a többiekre, hiszen a 2017-eset kicsit több, mint egymillióan nézték, míg az ideit százezerrel többen. A Twitch egyelőre tényleg megállíthatatlannak tűnik, és reméljük az e-sport és a gaming is hasonlóan fog viselkedni a következő években is.