Az aréna paklik összerakása nem könnyű feladat. Ebben a cikkben a legjobb legendary és epic lapok kiválasztásában igyekszünk segítséget nyújtani.
A Hearthstoneban többféleképpen mutathatjuk meg, hogy mi vagyunk a legjobbak. Érhetünk el fantasztikus helyezéseket a legend listán, nyerhetünk online és offline versenyeket, vagy szerepelhetünk a havi aréna játékosok toplistáján. Mi most az utóbbihoz készültünk egy kis segítséggel. Ebben a cikkben a legjobb semleges legendary és epic lapokat mutatjuk be nektek.
Mielőtt belevágnánk szögezzük le: legendary és epic lapokat kifejezetten ritkán ajánl fel a játék és akkor sem a prémium kategóriából választhatunk, de a cikk elolvasása után legalább biztosan tudjátok majd, hogy melyek azok a lapok, amiket automatikus pickelnetek kell a draft során.
Legendary kártyák
Deathwing |
A Pusztító érkezése mindent eltakarít a boardról, cserében a kezünkben lévő lapok is elégnek. Nagyon nehéz az ellenfélnek mit lépnie válaszként, ezért ő kerül a legendás lapok csúcsára.
The Lich King |
8 manáért egy 8/8 taunt, ami a kör végén még egy Death Knight kártyával is megjutalmaz. Tökéletesen illik minden pakliba.
Ysera |
Hasonlít a Lich Kinghez a mechanikája, de nincs rajta taunt és drágább kijátszani, viszont a kör végén kapott Álom Kártyák kárpótolnak ezért a hátrányért.
Onyxia |
Az anyasárkány és a kis Whelpek közösen árasztják el a boardunkat, így 14/14-nyi értéket kapunk mindössze 9 manáért.
Master Oakheart |
Egyért fizet, négyet kap. A battlecry effekt miatt rögtön boardot építhetünk a semmiből, viszont figyelni kell, hogy a draftnál pickeljünk 1, 2 és 3 támadással rendelkező lényeket is, különben foghatjuk a fejünket, amikor 9 manáért kaptunk egy magányos 5/5-ös lényt.
Cairne Bloodhoof |
Az arénában a silence, transform és mind control effektek nem túl gyakoriak, ezért a tauren főnök és fia tökéletes választás lehet mindenki számára.
Epic kártyák
Primordial Drake |
A kedvenc lapom Un’Goroból, ami nem csak a ladderen hódít, hanem az arénában is követeli magának a legjobb neutral epic lap címet.
Charged Devilsaur |
Egy jó leszedés, ami az esetek többségében még a boardon is fennmarad. Főleg azok a kasztok szeretik, ahol nincsen igazán megoldás a nagyobb lényekre.
Sea Giant |
Az arénában szinte mindig a lényekkel, a jó cserékkel és a tempoval nyerjük meg a meccseket. Ebbe a rendszerbe egy 8/8-as test, ami akár nagyon olcsón is kijátszható, tökéletesen illik.
Mossy Horror |
Gyúrjunk össze egy Oasis Snapjaw-t és egy Shadow Word: Horrort, kicsit formázzuk meg és máris megkapjuk Sullyt a Szörny Rt.-ből. 6 manáért ennél több nem is kell nekünk.
Carnivorous Cube |
Nem csak a ladderen okozhat kellemetlen pillanatokat, de az arénában is óriási érték rejtőzik a Kockában. Deathrattle effekteket gyorsan aktiválhatjuk és, ha nem tudják megoldani a Zselékockát akkor a halála után rögtön két lény ugrik a helyére.
Worgen Abomination |
Körünk végén egy jó tömegirtásként funckionál, de a feltételét sem szabad elfelejteni: csak megsebzett lényekre hat. Ezzel együtt egy magas prioritást élvez, ha jó decket szeretnénk építeni.
Nektek mi a kedvenc legendás, vagy epikus semleges lapotok? Osszátok meg velünk a kommentek között!