Első körben a játékosbázis nem feltétlenül találta el jól, milyen lapok lesznek majd meghatározóak a kiegészítő megjelenése után.
Visszatekintve a kiegészítő megjelenése előtti időkre, sok külföldi oldal szavazást tartott arról, hogy mely új lapok lesznek majd jók, kevésbé jók, vagy egyenesen borzalmasak. Nemrég a HearthstoneTopdecks tartott egy kis visszatekintést és a Hearthstone statisztikák koronázatlan királyának számító Vicious Syndicate szavazása alapján utána nézett annak, mely kártyákat ítélte a játékosbázis leginkább alul és melyekről derült ki utólag, hogy lényegesen hasznosabbak vagy erősebbek ladderen. Az alábbi listában a leginkább alul értékelt lapokat tekinthetitek meg, a nevük mellett jelezve az előzetes eredményüket, illetve alattuk egy kis magyarázatot, hogy miért is bizonyultak erősnek vagy hasznosnak az elmúlt néhány hétben. Vágjunk is vele!
Darkmire Moonkin - 135 a 135-ből
Abban szerintem megyegyezhetünk, hogy a Darkmire Moonkin egy nem jó kártya és jelenleg csupán egy pakliban, Sjow Malygos Druidjában kapott eddig helyet. A körülmények ellenére mindenféleképpen érdekes látni, hogy a legrosszabbra értékelt The Witchwood kártya szerepel egy pakliban, amivel ráadásul Rank 4-ről lejutottak egészen Legend-ig. Alapvetően a kártya ugye elég drága lenne a hetedik körben, azonban a pakli Master Oakheart segítségével elő tudja varázsolni a pástra, onnantól pedig a +2 spell sebzés rendkívül hasznos tud lenni. Összességében a kártya továbbra sem jó és a Malygos Druid valószínűleg nem lesz meta pakli, -használata mégis elég bizonyíték ahhoz, hogy ne nevezhessük a kiegészítő legrosszabb lapjának.
Cinderstorm - 119 a 135-ből
A kártya eléggé hátra került a rangsorban, a játékosbázis szerint, mivel tulajdonképpen csak egy drágább és csupán két sebzéssel hatékonyabb Arcane Missiles. Mindennek ellenére a lap helyet kapott néhány Tempo Mage listában, ugyanis a Medivh's Wallet és a Firelands Portál kirotálásával ezeknek a pakliknak több burst sebzésre volt szükségük. Jó jó jó, a Cinderstorm tulajdonképpen nem 100%-ban egy burst kártya az RNG faktor miatt, viszont a 3 manáért 5 sebzés nem olyan rossz, főleg ha mondjuk csak egy lény van a páston és mondjuk Ben Brode szelleme éppen megtalál minket -ráadásul a lassabb paklik a korai körökben elképzelhető, hogy nem is raknak ki lényt, -szóval mind az öt sebzés mehet az arcra. A lap továbbá Aggro paklik ellen sem muzsikál rosszul. Vegyük például azt az esetet, amikor a Paladin kicoinolja a Call to Arms-t, ki is kerül a három lény. Kezünkben pedig ott csücsül ez a szépség, amivel stabilizálhatjuk a pástot vagy akár ki is írhatunk minden idegesítő tényezőt.
Vicious Scalehide - 99 a 135-ből
A Vicious Scalehide-dal kapcsolatban eléggé szeptikusak voltak a szavazók és legtöbben csupán egy töltelékkártyának könyvelték el, ami csak úgy benne van a kiegészítőben. Érdekes módon azonban a lap túlteljesítette az elvárásokat és jelenleg rengeteg pakliban szerepel. A mostanában visszatérő Quest Rogue például remekül hasznát tudja venni a Rush-nak, továbbá a Lifesteal nem csak a korai körökben segíti a túlélését, hanem a küldetés befejezése után is. De ott vannak mondjuk az Even Paladin listák is, amikben a Vicious Scalehide kiválóan szinergizál mondjuk a The Glass Knigh-tal, vagy a Call to Arms-szal, ráadásul ha rárakunk a kártyára egy Kings-et vagy egy Streed-et, komoly fenyegetést tudunk vele teremteni az ellenfél számára.
Druid of the Scythe
A Chose One kártyákat sokszor indokolatlanul alul értékeli a játékosbázis, mivel nem hisznek eléggé a lap flexibilitásában. Nos a Druid of the Scythe is hasonló cipőbe kerül a megjelenés előtt és sokak számára úgy tűnt, hogy a két opció összességében nem olyan erős, mint egy szimpla kártya. Idővel persze a Druid of the Scythe megtalálta a helyét a főként lényekre építő Spiteful Druid-ban, ahol a taunt és a leszedő képességéből is nagy hasznot tud húzni a pakli, ugyanis a Swipe vagy egyéb removal spellek nem kerülhetnek bele. Összességében azért is jó a lap, mert 3 manáért le tudunk vele szedni egy 4 életerős lényt és helyettesítheti a Druid leszedő varázslatait.
Scaleworm - 87 a 135-ből
Meglepő módon a játékosbázis nem sok potenciált látott a Scaleworm-ben, ami valószínűleg annak köszönhető, hogy a Standard rotáció során olyan erős sárkány szinergiákra épülő lapok távoztak Wild-ba, mint a Netherspite Historian, a Drakonid Operative, vagy a Book Wyrm. Jelenleg azonban a lap simán belefér a legsikeresebb, pillanatnyilag Tier2-nek számító Control Priest-be, ahol a Duskbreaker-rel, a Twilight és Primordial Drake-kel, továbbá Alexstrasza-val is aktiválható, továbbá a Spiteful Summoner-re épülő listában is jól muzsikál. Ha a következő kiegészítőkben több Dragon kártyát ad majd ki a Blizzard, a Scaleworm előtt szép és fényes jövő áll.
Lifedrinker - 66 a 135-ből
A Lifedrinker első körben a középmezőnyt erősítette volna a játékosbázis szerint, azonban az elmúlt közel egy hónap bizonyította, hogy a lap inkább a legjobb 20 kártya közt szerepel. Persze sokakat megtévesztett a 4 mana 3/3, ami elsőre tényleg nem tűnik jónak, azonban a bust sebzés és a Lifesteal miatt utólag a lap bőven hasznos és lényegesen jobb, mint mondjuk az 5 manáért 4/4 Nightbane. A lap eddig egyébként leginkább a Shudderwock OTK Shaman-ban kapott helyet, ami mostanra már ki is halt a ladderről, de megjelent például a Tempo Mage-ben is, a Zoo Warlock-ban, továbbá a Tempo Rogue-ban is.
Hench-Clan Thug - 31 a 135-ből
A lap 31-ként lett kiemelve, ami amúgy nem is olyan rossz dolog, viszont az elmúlt néhány hét alapján kaphatott volna jobb osztályzatot is. A kártya szinte egymagában felelős azért, hogy a nem Quest Rogue listák előretörtek, különösen az Odd verzió, amiben nagy szerepet kap a fegyverhasználat. Na de ha csak egy szimpla Rogue listát nézünk, a második körben legtöbb esetben megnyomjuk azt a fegyvert, következő körben pedig támadunk is vele és ha a kezünkben van, akkor kikerülhet a Hench-Clan Thug is, amiből az következik, hogy három manáért egy 4/4 lényünk lesz a páston, ráadásul ha életben marad a következő körökben, akkor tovább is tudjuk hízlalni ezt a kedves mégis veszélyes disznóembert.
Genn Greymane - 24 a 135-ből
A játékosbázis már a megjelenés előtt úgy gondolta, hogy Baku the Mooneater és Genn Greymane is kiválóan fog szerepelni majd. Nos érdekes módon igazuk is lett, ugyanis a páros és páratlan mechanika is megtalálta a helyét a játékban, azonban a jelenlegi adatok szerint nem Baku, hanem Genn számít erősebbnek. Az Odd listák népszerűsége ettől függetlenül töretlen, azonban pillanatnyilag ott tartunk, hogy a statisztikák alapján a Genn köré épülő Even Paladin mindet simán megveri, ráadásul mostanában feltörekvőben van az Even Shaman is, továbbá megjelent az Even Warlock, ami leginkább az új Handlock-nak tudható be. Összességében az Even Paladin-nak köszönhetően Genn Greymane a kiegészítő leginkább meghatározó lapja, ami kicsit jobb rankot is érdemelhetett volna első körben.
Szerintetek egyébként milyen alul értékelt kártyák vannak még a The Witchwood szettben?