Ha szeretnétek kipróbálni valamelyik Tier 1-es nehézbombázót, akkor ne is őrlődjetek a kérdésen tovább: csatára fel, vár az ismeretlen!
A Vicious Syndicate a tegnapi napon adta ki legújabb Data Report-ját, amelyben a nerf utáni időszakot vették górcső alá. Általában mi ekkor szépen elkezdjük kielemezgetni, hogy mennyi minden változott a metában az előző Data Report-hoz képest, viszont most szeretnénk egy picit más irányból megközelíteni a dolgot. Mivel igen érdekes látni, hogy a sokak által annyira várt változtatások után milyen színes is lett a meta (a 9 hősből 7-nek sikerült Tier 1-es paklit megalkotni), –ezért úgy gondoltuk, hogy mi ezeket a Tier 1-es listákat megosztjuk veletek. Így ha deck hiányban szenvedtek, vagy csak egyszerűen szeretnétek megtanulni valamelyik összeállítás mechanikáját, akkor nem kell sokáig keresgélnetek!
Taunt Warrior
KÓD: AAECAQcEogTTwwLJxwKf0wINS5EG/weyCPsMm8ICvsMCysMCm8sCzM0Cz+cCquwCm/MCAA==
Na igen, ez a Taunt (Quest) Warrior valószínűleg sokaknak okozott meglepetést jelenlétével: igaz volt olyan időszak is, amikor nagyon sokan szerették, de mindenki azt gondolta, legalábbis egészen ideáig, hogy ennek a csillogásnak vége. Az első és legfontosabb ennél az összeállításnál, hogy a Quest-et soha nem kevered vissza a paklidba és az első körben ki is játszod! Ezen kívül az alacsony manaköltségű lények azok, amelyek a mérkőzés elején jócskán a segítségedre lehetnek: Acolyte, Stonehill és Tar Creeper. Egy hátránya azonban mindenféleképpen van: sajnos a Burn sebzés ellen a Taunt-ok nem sokat érnek, így például egy Tempo Mage ellen nehéz az élet
Token Druid
KÓD: AAECAZICApTSApnTAg5AX/0C9wPmBYUI5AigzQKHzgKY0gKe0gLb0wKE5gLX7wIA
Még a kezdés előtt le kell szögeznünk, hogy egy Midrange Druid verzió nem számít újdonságnak: a Naxxramas idején az egyik legnépszerűbb pakli volt, az irónia kedvéért pedig négy évvel a kiegészítő megjelenését követően újra rivaldafényben tündökölhet. Az összeállítás lényegében minionjaid fejlesztésére épül: a 4 manás Whispering Woods például annyi 1/1 manás lényecskét idéz a pástra, ahány kártya található a kezedben. Igen, tényleg nem mókás a sok alacsony sebzéssel rendelkező minion, viszont rengeteg eszközöd van ennek megváltoztatására: Savage Roar, Power of the Wild, Branching Paths. Ezen felül a listán megtalálható még 2 Ultimate Infestation is, amely nem csak effektje miatt hasznos: ha jól megnézitek akkor azt is láthatjátok, hogy 2 Arcane Tyrant is beférkőzött az összeállításba, amelyek az Infestation kijátszását követően, mind 0 manás lények lesznek. Annál tényleg nincsen mókásabb, ha mindkét Arcane-t az Ultimate miatt húzod fel, és egyből le is tudod pakolni őket!
Even Warlock
KÓD: AAECAf0GBIoHws4Cl9MCzfQCDYoB8gX7BrYH4Qf7B40I58sC8dAC/dACiNIC2OUC6uYCAA==
Az Even Warlock nem olyan régen szerepelt nálunk először, ahol meghatároztuk, hogy legjobban egy Handlockhoz lehetne hasonlítani, mivel ehhez az archetípushoz áll a legközelebb. A Genn mechanikáját kihasználó pakli megjelenése óta folyamatosan tör előre, ami nem meglepő: gyakran már a harmadik körre le tud tenni egy 8/8-as testet a pástra, amit az ellenfelek általában nem vesznek jó néven. A deck fontos alkotóelemei ezen kívül a Taunt-ok, amiket akkor érdemes lepakolni, ha páston már megtalálható egy-egy nagyobb lény, ezzel is növelve azoknak élettartalmát. Természetesen Bloodreaver Gul'dan sem maradhatott le a listáról, azonban fontos megjegyeznünk, hogy kijátszását követően már nem fog érvényesülni Genn effektje, és a hősképességed újra 2 manába fog kerülni!
Odd Paladin
KÓD: AAECAZ8FAvEFnvgCDkanBfUF+QqbwgLrwgKDxwK4xwLjywKVzgL70wLR4QLW5QK15gIA
Az Odd Paladin nagyon gyorsan az Aggro játékosok egyik kedvencévé nőtte ki magát. Ezen azonban tényleg nem is lehet csodálkozni: az 1/1-es Dude-okra alapozó pakli gyakran a tizedik kör előtt megnyeri neked a mérkőzést, tempójával (már ha szerencsésen húzol) csak nehezen lehet felvenni a versenyt. Mint minden Genn illetve Baku paklinál itt is a hősképesség használata kerül a középpontba, ami ebben az esetben 2 manáért 2 darab 1/1-es lényt idéz neked. Így a legfontosabb tanács, hogy szinte minden egyes körben nyomd el! Ezen kívül, ha a Level Up! bekerül a kezdőkezedbe ne keverd vissza. Nagyon értékes lapról van szó, és sokszor már a negyedik körben is ki tudod rakni a megfelelő pást mellett.
Big Spell Mage
KÓD: AAECAf0ECNACxQTTxQKgzgKb0wLy0wKj6wKm8AILTYoByQPsB5vCApbHAtXhAtfhApbkAr7sArfxAgA=
A Big-Spell Mage sem újkeletű dolog ám, igen hosszú ideje megtalálható a metában. Igaz a neve is mutatja, de azért mi is leírjuk: ez a lista főként a nagy manaköltségű varázslatokkal operál. No meg természetesen azokkal a lapokkal, amik valamilyen szinergiában állnak az előbb említett Spell-ekkel (Dragoncaller Allana). Az itt bemutatott lista TicTac fejéből pattant ki és ahogy azt ti is láthatjátok főként sárkányokra épül. Van itt minden mi szem-szájnak ingere: Sindragosa, Alexstrasza, Dragoncaller Alanna, –csak a végén bírd hozzá összegyűjteni az elegendő dustot.
Spell Hunter
KÓD: AAECAR8C6dIChtMCDo0BqAK1A4cEyQTtBpcI2wn+DN3SAt/SAuPSAuHjAurjAgA=
A Spell Hunter régóta borzolja a játékosok kedélyét: a tisztán Secretek-re és egyéb varázslatokra, fegyverekre épülő pakliban egy darab minion sem kapott helyett (nyilván), viszont azok nélkül is tökéletesen működik! A már előbb is említett kártyák mellett egy Deathstalker Rexxar is bekerülhetett a listára, ami az esetleges elnyúló meccsek miatt nyerte el a játékosok bizalmát: sokkal kontrollosabb játékot lehet vele folytatni, mint amelyre eredetileg a paklit tervezték.
Odd Rogue
KÓD: AAECAaIHAq8EnvgCDowCywPUBfUF3QiBwgKfwgLrwgLKwwLKywLR4QKL5QKm7wLH+AIA
Utolsó helyen ugyan –de megtörve nem–, az Odd Rogue is bekerülhetett a listára. A 2/2-es fegyverre építő pakliban, alacsony manaköltségű lények és pár kombó lap is helyet kapott, ezzel megőrizve a hős valódi esszenciáját. Igaz van pár kártya, amely Baku miatt nem tehette tiszteletét az összeállításban (például Backstab), viszont általában mindenért kárpótol minket a felfejlesztett hősképesség. A pakli lényege pedig igen egyszerű, és könnyen tanulható: minél nagyobb előnyt kell szerezned ellenfeledhez képest a pást elárasztásával. A fegyvert inkább a minionok püfölésére használd, mintsem ellenfeled kóstolgatására és ekkor szinte garantált lesz a nyereség!