Elhoztuk nektek az austini DreamHack 2018 győztesének versenyen használt paklijait!
Tegnap hivatalosan is átadhatták a 2018-as DreamHack győztesének járó elismerést, amelyet idén Amnesiac kaparinthatott meg! Mi pedig picit megemlékezésként –de inkább tiszteletünk jeléül– elhoztuk nektek azt a négy különböző összeállítást, amelyet ez a nagyszerű játékos a verseny során gyakran előhúzott a tarsolyából! Ahogy az már valószínűleg nektek is feltűnt, Amnesiac nagy mértékben ragaszkodott a metához: a mostanában legjobban teljesítő paklik közül válogatott, ez alól pedig a Taunt Warrior sem lehetett kivétel! Azonban kiemelkedő helyezéséből is az látszik, hogy számításai bejöttek: a már jól megszokott, kézreálló deckekre érdemes támaszkodni.
Midrange Token Druid
KÓD: AAECAZICApnTAvnmAg5AX/0C5gXEBoUI5AigzQKHzgKY0gKe0gLb0wKE5gLX7wIA
Ez a Midrange Druid pakli nem csak Amnesiac nagy kedvence! Az összeállítást már többször is bemutattuk nektek, mivel nagy mértékben meghatározza a jelenlegi metát: sokan szeretik és játszanak vele. Az összeállítás lényegében arra épül, hogy leidézett lényeid buffolásával, és egy-két armor megszerzésével túljárj ellenfeled eszén. Azt pedig valószínűleg már ti is észrevettétek, hogy csupán 3 lény található a pakliban, ebből a szempontból az összeállítás picit hasonlít a Spell Hunterre: főként a varázslatokra és az általuk leidézett minionokra épít.
Even Shaman
KÓD: AAECAaoIBCDCzgKn7gLN9AINvQHTAZkC/gXZB/AHsQiRwQKbywKW6AL27AKU7wKw8AIA
Sokan először kételkedtek sikerességében, viszont az Even Shamannak sikerült megkapaszkodni a mostani metában, méghozzá egy igen előkelő helyen. Népszerűségének talán az lehet a kulcsa, hogy gyorsan el tudja árasztani a pástot alacsony manás hősképességének köszönhetően. A pakliban ezen kívül megtalálható még Hagatha is aki jobban teljesít, mint ahogyan az eredetileg még várták tőle. Sok újdonságot azonban nem lehet ehhez az összeállításhoz sem mondani: a legfontosabb a páros illetve páratlan manaköltségű paklikban még mindig az, hogy megfelelően használd ki a rendelkezésedre álló erőforrásokat. Sokszor az 1 mana is számít!
Even Warlock
KÓD: AAECAf0GBpkC8gXCzgKX0wKX6ALN9AIMigH7BrYH4Qf7B40I58sC8dAC/dACiNIC2OUC6uYCAA==
A Genn által kreált Even Warlock is legtöbbször 1 manás hősképességére támaszkodik. A pakli legnagyobb erőssége talán a korai (akár már harmadik körös) Mountain Giantekben található, de akkor sem kell félni, ha ez a taktika nem jön össze. Rengeteg lehetőség rejlik még ezen kívül is az összeállításban. Lényeges elemként azonban meg kell említenünk azt is, hogy nem szabad félni a Life Taptől. Hősképességed ugyan sebez rajtad kettőt, de húzol vele plusz egy kártyát, ami sok esetben életmentő tud lenni. Sőt, ha megnézitek az összeállítást, akkor láthatjátok, hogy nem kevés Taunt került bele, amivel meg tudod magadat védeni, mikor már szorulna körülötted a hurok.
Quest Taunt Warrior
KÓD: AAECAQcEkAORBtPDAsrnAg1LogT/B/sMm8ICvsMCysMCyccCm8sCzM0Cz+cCquwCm/MCAA==
A sokak által tiszavirágéletűnek gondolt Taunt (vagy Quest) Warrior végül Amnesiac szívét is elnyerte. A lista igaz nem frissült sokat az utolsó fénykor óta: a már jól megszokott összeállításba két új, Witchwood lap kerülhetett csak bele: a Warpath és a Phantom Militia. Viszont az előbb felsorolt kártyák közül mindkettőben megtalálható az új Echo, amelynek segítségével újra és újra lehet sebezni a minionokat, esetleg újabb 2/4-es Taunt lényeket a pástra pakolni. Az összeállítás lényege sem változott: minél előbb teljesíteni kell a küldetést ezért gyorsan felejtsétek is el, hogy esetleg az első körben visszakeveritek az 1 manás Legendary kártyát a paklitokba!