Legális 'csalás' a Hearthstone-ban? - Külső programok, amiket a Blizzard is eltűr!

Legális 'csalás' a Hearthstone-ban? - Külső programok, amiket a Blizzard is eltűr!

A Hearthstone azon különleges játékok közé tartozik, amelyben egy minimális segítségkérés a legtöbb esetben megengedett.

A Hearthstone azon játékok közé tartozik amelyben egy picike csalás (inkább neveznénk segítségkérésnek) még a legégetőbb ranked meccsek alkalmával is megengedett. Ezen azonban már nem is lehet csodálkozni: fejben tartani például a saját lapjaidat, amik talán még elő sem másztak a paklidból, illetve az ellenfél már kijátszott kártyáit igen nehéz feladatnak tűnik egyszerre. De nem kell aggódnotok, itt van ám megoldás: ma három olyan programot mutatunk be nektek, amelyet nyugodtan használhattok, a Blizzardnak sem szúrja a szemét, sőt a leghíresebb Hearthstone streamerek is gyakran a segítségükre támaszodnak!

Hearthstone Deck Tracker

A Hearthstone Deck Tracker remélhetőleg már sokatok által ismert program, de azok, akik esetleg még nem találkoztak vele se búsuljanak: most mindent megtudhatnak róla! A szoftver szépsége főként egyszerűségében rejlik. Nem kell világmegváltó tanácsokat, ötleteket várni tőle ranked meccseid közepette, csupán egy kis mankót biztosít a játékhoz. A program segítségével ugyanis a meccseid során folyamatosan láthatod azt a pakli listát amivel játszol, mikor felhúzol vagy lepakolsz egy kártyát nevének színe megváltozik, sőt, ellenfeled már kijátszott kártyáit is nyomon követheted a körök alatt. Ha pedig szereted a picit szárazabb, statisztikai anyagokat, akkor sem kell messzire menned: a program a HSReplay adatait generálja újra és újra, ezáltal megnézheted, hogy az adott deckkel milyen eredményeket értél el eddig. Mennyi mérkőzésen keresztül használtad a szóban forgó paklit, melyik hősöket tudtad megverni az összeállítással, hány százalékos win rate-el rendelkezel és így tovább. Sőt a streamerek és videókészítők életét is megkönnyítheti a program: nem kell minden egyes videó alkalmával beollózni a paklit, esetleg a Twitch csetbe a már direkt erre a kérdésre kialakított linket újra és újra megosztani! Követőid folyamatosan láthatják mivel játszol, természetesen élesben és remélhetőleg így még a deck mechanikáját is jobban megértik majd. A program lényegében egy olyan algoritmus, mechanika, amelyet tollal és papírral is meg lehetne oldani a mérkőzéseid során, –viszont így sokkal egyszerűbb és könnyebb átlátni az egész rendszert.

Innkeeper

Az Inkeeper nem olyan külön álló szoftver, mint amit az előbb már bemutattunk nektek: ez a program a HearthPWN saját kreálmánya, ezért szoros összeköttetésben van a már általunk sokat emlegetett oldallal. Itt azonban nem az egyszerűség, inkább az automatikus frissülés a leghasznosabb funkció: minden egyes bejelentkezésedkor (legalábbis amikor a program fut), újra átnézni a program a kártyagyűjteményed, és ha talál valami újdonságot amit még nem vitt be a rendszerbe, akkor azt gyorsan meg is teszi. Tehát segítségével sokkal rendezettebben pörgetheted át kollekciódat, könnyebben találhatod meg az éppen szükséges kártyáidat. Természetesen akkor éri meg ezt a szoftvert letölteni, amikor a HearthPWN-t is gyakran használod, mert a legtöbb funkciója ezzel áll szoros kapcsolatban. Ha például paklit keresel magadnak, és mindkét felületen be vagy jelentkezve, akkor a szoftver gyorsan lefuttat egy ellenőrzést, így minden paklinál tényleg csak annyi Dust jelenik meg, amennyi hiányzik az adott összeállításhoz. 2017 szeptembere óta pedig a streamerek is nyugodtan használhatják paklijuk megosztására: az Innkeeperbe is bekerült az az élő lista funkció, amelyet a Deck Trackerből is megismerhettünk már, természetesen kissé átgondolva. Sőt személy szerint nekem ez a megoldás jobban tetszik, ugyanis itt a lista jobb felső sarkában található ikonra kattintva akár össze is csukhatod a pakli leírását, így nem zavarja annyira a nézői élményed!

Hearth Arena

Végül de nem utolsó sorban beszéljünk egy picit a Hearth Arena-ról is, amely sokkal specifikusabb, mint az első kettő. Gondolom ti is ismertek olyan játékosokat, akik nem szívesen süppednek bele a ranked esetleg a normál mérkőzések ingoványos mocsarába, és 0-24 Arena meccseket mennek. Számukra alkották meg a fejlesztők az Overwolffal közös együttműködésük során a Hearth Arena szoftvert, amely hasonló mankókat nyújt mint az előbb felsorolt két program csak kicsit vegyítve. Az Arena Run elején például segít kiválasztani a számodra legmegfelelőbb kártyákat: összeveti saját adatbázisával a felajánlott három kártyát, és százalékos aránnyal közli, hogy melyik lenne a legkedvezőbb választás. Miután bedob egy meccsbe, ugyan úgy látod az általad összeválogatott kártyákból álló paklidat. Amikor felhúzol vagy esetleg kiteszel egy lapot, akkor nevének színe megváltozik, sőt minden egyes meccsed után változik az állás is. Mivel Arénában a 12 győzelem a legmagasabb elérhető helyezés, így a játék bal alsó sarkában egy eredményjelzőt találhatsz, amin nyomon követheted, hogy eddig hány meccset sikerült megnyerned, és esetleg mennyit veszítettél már el.

KÖVSS MINKET FACEBOOKON!

Kövess Minket!