A kiegészítő megjelenése után lassan három hónappal már tisztábban látjuk, hogy melyek azok a Legendary kártyák, amelyek betörésén érdemes lehet elgondolkodni.
A Legendary kártyák betörése nagyon nehéz, bonyolult téma. Azt már valószínűleg mindenki megtanulta, hogy a kiegészítő megjelenése utáni egy-két hétben akármilyen lapot is kaptál; legyen az az első előrejelzések alapján nagyon erős vagy gyenge, nem szabad hozzányúlni. Ilyenkor általában még egy kiforratlan metáról beszélhetünk, –így senki sem tudja pontosan meghatározni, hogy melyikre lehet szükséged, lesz-e olyan a tarsolyodban, ami nem várt módon egyre jobb statisztikákat hoz majd. Azonban egy bizonyos idő után már tisztábban látszik minden; így ha még ekkor sem vagy megelégedve a kapott Legendary lapoddal, esetleg kell a dust másra, akkor már könnyebb szívvel hozhatod meg ezt a kemény döntést. Itt azt is fontosnak tartjuk elmondani, hogy kétszer ugyan azt a Legendary kártyát nem bonthatod ki, azonban ha betöröd már egyből más lesz a helyzet. Mi ennek ellenére is szeretnénk egy kevéske segítséget nyújtani, ezért ma a legújabb kiegészítő Legendary lapjaiból szemezgettünk nektek, amelyeket nem látni gyakran a konstruált játékban, így ha esetleg megkaptátok és szükséges, akkor lesújthat a kalapács.
Biztonságosan szétbontható Legendary-k
Blackhowl Gunspire
A Gunspire mellé biztosan kell egy Taunt is a pástra ahhoz, hogy életképes legyen a lap. Ugyan nagyon erősnek bizonyul, abban az esetben, ha sikerül a Warpath-tal kombinálni, azonban erre minimum egy kört várnod kell a Gunspire pástra kerülése után. Így pedig ellenfeled simán letakaríthatja, esetleg Silence-elheti. Végső soron egy nagyon mókás kártyáról beszélünk, de egyszerűen nem működik.
Duskfallen Aviana
Igaz, hogy egy hatalmas lény kipakolása, esetleg egy Ultimate Infestation elnyomása nulla manáért nagyon csábító dolog, azonban a lap hatalmas esélyt ad ellenfelednek arra, hogy ő tudja először ezt a manővert megindítani. Aviana ugyan nagyon erős tempó kártya, azonban elsődlegesen ellenfelednek adja azt a bizonyos tempót.
Splintergraft
Ez a lap egyszerűen csak túl lassú. Nem, nem arról van itt szó, hogy neked kell kiválasztani az adott miniont és mi van akkor, ha éppen egy lény sincsen a páston vagy ami még rosszabb, egyik sem rendelkezik hasznos Battlecry-al, képességgel. Inkább az a probléma vele, hogy magában nem működik és kevés olyan 2 manás lény van, amire érdemes eltolni, illetve általában a tizedik körre már nem valószínű, hogy ilyen van a kezünkben.
Érdemes lehet elgondolkodni szétbontásukon
Dollmaster Dorian
Amíg egy Aluneth-es és/vagy Book of Specters-es Mage pakliban nem mondható igazán rossznak a Legendary kártya, addig azoknál az összeállításoknál, amelyekben nincsen elég kártya a képességei teljes körű kihasználásához, általában fölösleges bizonyul a Dollmaster. Mondhatjuk rá azt, hogy megtalálható benne a potenciál, azonban ez nagyon erősen RNG-hez kötött és csak egy meghatározott, direkt erre a célra összeállított pakliban tudja csak teljesen kifejteni hatását.
Emeriss
Emeriss-szel kétséget kizáróan mókás játszani, azonban még a leglassabb Hunter típusoknak (például a Recruit Hunter) sincsen elég ideje a tíz manás kártya kipakolására. A képessége, azaz, hogy a kezedben lévő minionok életét és támadását megduplázza nagyon jól hangozhat, viszont ha tényleg a tizedik kör után kerül csak le a pástra, akkor nagy esély van rá, hogy a lényeid már amúgy is nagyobbak az átlagosnál. Így ez a fajta erősítés ekkor már nem számít sokat. Emeriss egyetlen életképes használata talán az lehet, hogy egy kombó pakliba pakolod bele, ahol mondjuk egy Charge-al rendelkező lényedet akarod a végletekig buffolni, de a Hunter kombó paklik eddig nem hoztak sok pozitívumot a metába.
Face Collector
A Face Collector általában a Tess Greymane-t futtató pakliban szokott szerepelni, mint lehetséges elem, így máris átkerülhetett az off-meta deckek világába. Nagyon jól jöhet abban az esetben, ha extra értékre van szükséged és ha szerencsés vagy, akkor más hősök Legendary kártyáit is a kezedbe pakolja, amit később Tess-el újra kijátszhatsz. De a Collector még így is túl lassú a Rogue összeállításokba (egy-két Odd Rogue azért szokott vele próbálkozni) A 3 mana 2/2-es test nem a legerősebb kombináció és még az is megeshet, hogy egy teljesen hasznavehetetlen lapot kapsz belőle. Nem mondjuk azt, hogy a legrosszabb a játékban, –azonban a mostani metában nincsen sok haszna.
Glinda Crowskin
Glinda összességeben egy nagyon érdekes, mókás kártya. Léteznek rá ugyanis olyan kombó paklik, amikben borzasztó hasznos (egy Summoning Portallal kombinálva nagyon jó playeket lehet vele kivitelezni), viszont ezek is mind off-meta deckek. A legtöbb kombinációt pedig nagyon nehéz helyesen kivitelezni, sokat kell rá várni, az RNG millió meg egy helyen beleszólhat az elképzeléseidbe. Ha nagy Warlock játékos vagy, esetleg szeretsz új dolgokkal kísérletezni, akkor érdemes lehet megtartanod, –azonban ha ez nem igaz rád, akkor lehet törni.
The Glass Knight
A Legendary lap gyakran szerepelt a kiegészítő megjelenésekor különböző Even Paladin paklikban, azonban egy-két hét után a legtöbb összeállításból eltűnt. Most, a nerfeket követően pedig már tényleg sehol sem lehet látni. Ha a Divine Shield Paladin valamikor a távoli jövőben egy életképes pakli lesz (amit csupán kellő támogatással lehetne elérni), akkor talán még újra tündökölhet majd, azonban a mostani metában ez egy igen meredek ötletnek tűnik.