Thrall, Rexxar és Garrosh is bemutatkozik a legjobb arénalapokkal! Top kártyák és tippek a cikkben!
A folyamatos aréna változtatások (micro-adjusments) következtében hétről-hétre más-más class kapaszkodik fel a legjobbak közé, –vagy esik vissza. A korábbi cikkjeinkben bemutattuk az akkor legerősebb classok (Paladin, Rogue, Druid) legjobb lapjait, majd folytattuk a Mage, a Warlock és a Priest kártyáival. Így nem maradt más hátra mint, hogy a Shaman, Hunter és Warrior legerősebb kártyáival is megismerkedjünk!
Kezdjük a győzelmi arányok listáján jelenleg 2. helyen tanyázó Shamannal, ami a kisebb változtatások következtében a középmezőnyből egy hatalmas ugrással megérkezett az élmezőnybe!
Unstable Evolution |
Ebben a kis egy manás spellben, annyi energia van, mint a Tesseractban. Bármilyen szituációban óriási értéket nyerhetünk ki belőle.
Fire Elemental |
A tökéletes tempo play, hiszen 6 manáért kapunk egy átlagos testet és emellett még 3 sebzést is lőhetünk bárhova. Nem mellesleg az elemental szinergiákhoz is hozzásegít minket.
Hex |
Az egyik legjobb lap volt 3 manáért az arénában, de még 4-ért is kötelező pickelni belőle legalább egyet.
Volcano |
5 manáért teljes takarítás. Kihúzhat minket a legrosszabb helyzetekből is, ezért kötelező minden pakliba.
Lightning Storm |
Szintén egy tökéletes board clear, ami a játék korai szakaszában segít visszaszerezni a tempót.
Futottak még: Stormforged Axe, Earth Elemental, Flametongue Totem, Earthen Might
A Hunter is köszöni szépen a frissítést, –hiszen az utolsó helyről egészen a 4-ig pozícióig mászott előre, és jelenleg egy teljesen okés picknek számít az arénában.
Houndmaster Shaw |
Keveset találkozhatunk vele a pickelés során, hiszen legendary minion, de ha felajánlja a játék szinte kötelező választás minden esetben.
Flanking Strike |
4 manáért sebezhetünk hármat egy lényre és még egy 3/3 farkast is kapunk. Tökéletes kombináció minden deckbe.
Savannah Highmane |
A legerősebb 6 manás lény az arénában; így nem is kérdés, hogy szeretnénk-e belőle minél többet látni a paklinkban.
Eaglehorn Bow |
Egy erős fegyver, ami mellé nyugodtan válaszhatunk több secretet is (és vice versa), így még tovább növelve a tartósságát.
Jeweled Macaw |
A tökéletes 1 manás drop, –hiszen rögtön kapunk egy beastet, amit buffolhatunk–, és még egy további bestiát is kapunk ingyen a kezünkbe.
Futottak még: Crackling Razormaw, Freezing Trap, Crushing Walls, Deadly Shot
A leggyengébb számokat jelenleg a Warrior hozza az arénában, de ha esetleg szeretjük a kihívást akkor nyugodtan kipróbálhatjuk egy-két menet erejéig.
Woodcutter’s Axe |
Ha önmagában nézzük nem túl erős a lap, viszont bármilyen Rushos lénnyel már elképesztően erős, ha sikerül neki megadni a buffot.
Gorehowl |
Tökéletes leszedés, ami akár a kivégzés eszköze is lehet. Egynél többet viszont semmiképp se vegyünk ki belőle, mert ahhoz túl lassú fegyver.
Blood Razor |
Egy újabb fegyver, ami még aoe sebzést is biztosít kétszer is. Nagyon hasznos kártya, ami elfér minden deckben.
Frothing Berserker |
Egy erős lény, amit könnyedén felbuffolhatunk és egyszerűen cserélhetünk nagyobb lényekkel is, –vagy csak megkeressük az ellenfél arcát és elhelyezzük rajta a sebzést.
Lesser Mithril Spellstone |
Ha rengeteg fegyvert választottunk, akkor melléjük kötelező minél többet választani a Spellstoneból, hiszen 7 manáért megidézhetünk három nagyobb gólemet, amikkel elképesztő tempo előnyre tehetünk szert.
Futottak még: Town Crier, Militia Commander, Arcanite Reaper, King Mosh
Rövid tippek a három classhoz, hogy miket érdemes szem előtt tartani a pickelésnél.
A Warriort kizárólag a fegyverek és Spellstoneok köré kell építeni, hiszen azokból lehet a legnagyobb értéket kinyerni. A Huntert gyors tempo lapokkal érdemes feltölteni a Hero Powerünk miatt, aminek segítségével hamar befejezhetjük a mérkőzéseket. A Shamanhoz minél több területi sebzést és elementalt pickeljünk, –továbbá az azokkal kombináló lapokat igyekezzük megtalálni–, így az értékekből sosem fogyhatunk ki.
Nektek melyik a kedvenc classotok? Választották már valaha a Warriort?