3 extra, amivel kevésbé éreznénk rablásnak a skinek vásárlását

3 extra, amivel kevésbé éreznénk rablásnak a skinek vásárlását

Tény, ami tény: a Fortnite-ban a különálló skinek nem olcsóak. Természetesen ennek is megvan az oka, –egyszer viszont eljöhet az az időszak, hogy az Epic-nek egy kicsit engednie kell.

Az Epic Fortnite-ra kialakított üzletpolitikájáról számtalan alkalommal beszéltünk már. Aki már játszik egy ideje a játékkal, az tudhatja, hogy alapvetően két részre oszthatjuk a skineket. Vannak a Battle Pass-os skinek, és vannak a különálló, shopból megvásárolható skinek. Az előbbiek kis anyagi, és nagy játékidő ráfordítással megszerezhetőek, míg az utóbbiakért bizony súlyos összegeket kell kiperkálni.A képen a shop jelenlegi tarifái láthatóak, könnyen leolvasható, hogyha egy 2000 V-buck értékű, vagyis Legendary kategóriájú skint szeretnénk megvásárolni, akkor az simán 6-8 ezer Forintunkba kerül. Ezért cserébe semmi mást nem kapunk, mint egy outfitet, ami eltérő megjelenést biztost csupán. Nem tartoznak hozzá hangeffektet, egyedi voice line-ok, vagy mozgások. Hozzá kell persze tenni, hogy az ilyen árkategóriájú skinek már jelentősen eltérnek az alapmodelltől.
A fenti képen a Raptor nevű Legendary outfit látható, ami a játék legelső olyan kinézete volt, ami a ruha alapmodelljének tekintetében is eltér az alap skinektől. Jól látszik, hogy a felszerelésének szinte összes eleme merőben más; a bakancsa, a nadrágja, a felsője, mindene eltér az alapmodelltől, és itt már nemcsak színben és mintázatban.

A Raven outfitnél a helyzet szintén hasonló. Itt azért több a közös, az öv, és a kis zseb a mellkasánál például ugyanaz, itt inkább ezért a démoni megjelenésért kellett fizetni. Lényeg a lényeg, ezek a skinek tényleg eszméletlenül néznek ki, de a 6-8 ezer Ft-os költségnél azért szívhatjuk kicsit a fogunkat. Hogy az ár miért ilyen magas, az talán két dolognak a függvénye. Egyrészt a Battle Pass nagyon olcsó, a jelenlegi BP 3 ezer Ft-ért 7 skint, számos Pickaxe-ot, Glidert, táncot, trailt, emote-ot és icont tartalmaz. A másik dolog pedig a Save the World jelenléte. A PvE mód egy nagyjából 12 ezer Ft-os ráfordítást jelent, viszont a játék jelenlegi állásában kb. korlátlan mennyiségű V-buckot farmolhatunk ki benne, amit akár a Battle Royale-ban is felhasználhatunk skinekre. A napi bejelentkezésekkel, a napi és az alkalmi küldetések teljesítésével szép adag V-buckhoz lehet hozzájutni. Én a második szezon végén 9 ezer Ft-ért vásároltam meg az egyik nagyobb csomagot, amikor akciós volt a játék. Ebben két darab PvE felhasználó volt, –azóta pedig ezen a két felhasználón a vételár legalább ötszörösének megfelelő értékű V-buckot farmoltunk ki a duo partneremmel. Ez csak mi voltunk ketten, ráadásul nem is éjjel-nappal nyomtuk, szimplán amikor kedvünk tartotta. Mi lehet vajon globális szinten, olyan embereket is belevéve a körbe, akik minden nap elvégzik a küldetéseket?

Az Epic természetesen nem panaszkodhat: több száz millió dollárt keresnek meg havonta csak a Fortnite-tal. Az árak tehát ezért vannak ennyire az egekben, viszont azt ígérték, hogy a PvE mód 2018-ban ingyenessé válik; ez esetben pedig a V-buck farm lehetőséget valószínűleg el fogják távolítani a játékból, vagy legalábbis drasztikusan csökkentenek majd a mennyiségen. Ha a jelenlegi helyzet megmarad úgyis, hogy a játékmód ingyenes, a havi bevétele durván visszaesne az egész cégnek. Ebben az esetben viszont logikus lenne, hogyha az Epic vagy csökkentené majd a shop árait (hiszen már nem lesz, vagy alig lesz lehetőségünk ingyen V-buckhoz jutni), vagy pedig új extrákkal ruháznák fel a kinézeteket, amik miatt úgy éreznénk, hogy továbbra is jogos ez a magas ár. Nézzünk meg most ezekre a dolgokra néhány példát. 

Packok bevezetése

A drágább árfekvésű skinek általában több elemből állnak. Alapvetően szokott járni a skinhez egy backpack, de sokszor adnak ki a skinhez tartozó Pickaxe-ot és/vagy Glidert is. Ezek további 800 és 1200 V-buck körül szoktak mozogni. Tökéletes példa a most shopban lévő Fate outfit, amihez mindkét kiegészítő jár.Bárhonnan is nézzük ez 4000 V-buck ráfordítás, ha mindet megakarjuk kaparintani magunknak. A jövőben bevezethetne az Epic packokat, amiket kedvezményesen vásárolhatunk meg, például a 4000 helyett 3000 V-buck lenne a teljes szett. Természetesen lehetne ezt akár skin+Gliderrel, vagy skin+Harvesting Toollal –annak függvényében, hogy melyik tetszik nekünk–, ez esetben pedig 2600 vagy 2400 V-buckért.

Egyedi emote a skin mellé

A skinek többségét egy egyedi pózban szokta ábrázolni az Epic Games, ezeket a beállásokat, vagy akár mozdulatsorokat akár skin exkluzív emote-okká is lehetne alakítani, –ezzel adva egy újabb extrát az adott outfithez.

Még nagyobb fokú személyre szabás lehetősége

A harmadik újítás már egy bizonyos fokig létező dolog. A skinek táskáit kedvünk szerint cserélgethetjük, amivel egy kicsit egyedibb megjelenést lehet kölcsönözni a karakterünknek, viszont bőven lehetne ezt tovább fokozni. Az Epic úgy tűnik már dolgozik a dolgon, –az Omega és Carbide skinek fénycsíkjai például változtatható színeket kaptak–, illetve a nemrég megjelent The Visitor skinnek is több féle mintát tehetünk a sisakjára arc gyanánt. Mindez valószínűleg valami nagyobbnak a kezdete, mi pedig reméljük, hogy az újítás végén valami ilyen rendszert fogunk kapni.
Jól látható, hogy a karakterünk ruhadarabjait számos skinből pakolhatnánk össze, sőt, még a színeit is lehetne változtatni. Ezzel a rendszerrel már igazán egyedi megjelenéseket kreálhatnánk a karakterünknek, az új kinézetek megjelenése pedig tovább bővítené a lehetőségeink számát. Persze ennek a rendszernek megvan az a veszélye, hogy a végtelen mennyiségű kombináció miatt lassabban unnánk meg a meglévő skinjeinket, és feltehetően ritkábban vennénk újakat, –de azért egy-két új menő elem beszerzésére valószínűleg így is beadnánk a derekunkat.

Nektek tetszenének ezek az újítások?

KÖVESS MINKET FACEBOOKON IS!

Kövess Minket!