Mesekártyázás közbeni hibák, amiket érdemes elkerülnöd!

Mesekártyázás közbeni hibák, amiket érdemes elkerülnöd!

Misplayelni mindenki tud. De mi az oka, hogy egyesek mégis sokkal kevesebbszer teszik meg? Keressük meg együtt a választ!

Hibázni emberi dolog. Ez nincs másképp a Hearthstoneban sem, ahol tökéletesen játszani hosszútávon lehetetlen, hiszen egyre nehezebb koncentrálni: ránk törhet egyik pillanatról a másikra a fáradékonyság, és a zavaró tényezőket sem lehet teljes mértékben kizárni. Mégis általában azt mondják, hogy azok a legjobb játékosok, akik a legkevesebb hibával képesek tartósan játszani. Ebben igyekszünk most nektek segíteni!

A Hearthstone elég egyszerűnek tűnhet első ránézésre: lények, varázslatok, cserék a boardon, 30 életerő eltűntetése, győzelem. Színes, szagos, könnyű az alapokat elsajátítani, de mégis rengeteg variációt és kombinációt kell végigszámolni minden körben ahhoz, hogy maximalizálni tudjuk az esélyeinket. A nagy gondolkodásban viszont becsúszhatnak hibák, amiket akár el is lehetett volna kerülni.

Így akartam!

Reflexből kikerülnek a lapok és csak utána kezdünk gondolkozni azon, hogy ezt még sem így akartam. A helyzet nem elveszett, csak más erőforráshoz kell nyúlni, ami lehet a későbbiekben hasznosabb lehetne. Tulajdonképpen hibáztunk azzal, hogy nem gondoltuk át a legjobb megoldást, de bennünk ez úgy tudatosul, hogy „amúgy is így akartam” –szóval elfogadható volt a play.

A túlhúzatás felértékelése!

Az ellenfélnél ott van egy Acolyte of Pain a boardon, és 8 lap van a kezében. Rögtön felcsillanhat a szemünk, hogy most majd jól túlhúzatjuk és elégetjük a legjobb kártyáit. Beáldozzuk az egész kört és nyugtázzuk, hogy két teljesen haszonlatan lapja égett el. Ezzel közelebb került ahhoz, hogy felhúzza a szükséges kártyáit, plusz tempót is veszítettünk. Néha érdemes erre a taktikára játszani, de nem lehet ajtóstól berontani a kocsmába. Jól kell felmérni a szituációt, és lehet hogy nincs is igazán szükségünk arra, hogy lapokat égessen az ellenfél.

Só és csecsemődüh!

Amikor a hangulatunk határozza meg a játékunkat az lehet pozitív hatással a teljesítményünkre, –hiszen felszabadultan játszhatunk egy sikeres vizsga után, egy hosszú munkanappal a hátunk mögött egy nyerő tippmixszelvénnyel a zsebünkben. Ezzel nincs is baj, de amikor hirtelen kiborul a sótartó, és mindent az RNG-re, counterdeckre és a szomszéd kutyának a csaholására fogunk, akkor érdemes lehet elgondolkodni azon, hogy van-e értelme ebben a formában folytatni a játékot.

Nem minden van úgy, ahogy a tankönyvben leírták!

Vannak szituációk, amikor csak ránézünk a boardra és rögtön eszünkbe jut, hogy a jó cserékkel és kikényszerített leszedésekkel meccseket lehet nyerni. Boldogan játszunk is ennek tudatában, aztán mégis az ellenfél diadalmaskodik. Nem szabad kizárólag a bevált gyakorlatokhoz és taktikákhoz ragaszkodni: néha változtatni kell a stíluson, –akár mérkőzésen belül is–, ahhoz, hogy megjutalmazódjunk!

A megoldás egyszerű a problémákra, vagy mégsem?

A fenti akadályok és hibák kiküszöbölhetőek, ha megfelelő hangulatban, kellő odafigyeléssel és nyugodtan kezdünk bele a mérkőzésekbe. Nem szabad feleslegesen kiakadni és hibáztatni a másikat, a kánikulát, a gyenge forintot. Néha érdemes visszanézni a mérkőzéseket és átgondolni a lépéseket újra. Közhelyek következnek: saját hibáiból tanul az ember! Te mindent megtettél a győzelemért és mégsem jött össze, akkor ne magadban keresd a hibát és engedd el az egészet: fókuszálj a következő mérkőzésre! A türelem győzelmeket terem! Satöbbi, satöbbi, satöbbi...

Reméljük, hogy segíthettünk nektek és még jobb élményekkel gazdagodhattok a csodálatos mesekártyázás közben!

Ti milyen hibákat követtek el általában? Hogyan kezelitek ezeket a feszült helyzeteket?

KÖVESS MINKET FACEBOOKON!

Kövess Minket!