Az évek alatt számtalan zene készült e-sportjátékokhoz, és -rendvezvényekhez, –ezeket szedtük össze nektek most.
A fociban is megszokhattuk, hogy a fontosabb eseményeknek –mint a világbajnokságoknak, az EB-nek– sőt, most már a kisebb rendezvényeknek is van úgymond „himnuszuk”. Ilyenkor a szervezők felkérnek egy-egy ismertebb előadót, hogy egy kollaboráció erejéig készítsék el azt a stílusú zenét, ami szerintük a legjobban jellemzi az ő versenyüket.
Gondolom nem egyszer fordult már veled is elő, hogy hallgattál egy ilyen zenét, és kirázott a hideg, libabőrös lettél, vagy hirtelen motivációt éreztél arra, hogy sportolj vagy játsszál. Ha előfordult már, akkor megnyugtatlak: nem vagy egyedül. Rengeteg ilyen himnusz készült már az évek során különböző sportágakhoz. Gondoljunk csak vissza a 2010-es FIFA Világbajnokságára, ahol a szervezők K’NAAN-t, will.i.amet és David Guettát kérték fel egy közös produkcióra, ebből született a Wavin' Flag, ami szó szerint berobbantotta a stadiont, olyan hatalmas átütőereje volt, de hasonlóképpen történt ez Shakira Waka-Waka című számánál is, szerintem már mindenki tudja, miről beszélek.
Nos, az e-sport is elkönyvelhet magának néhány ilyen zenét. Van köztük olyan, ami akaratlanul vált kultikus pontjává a virtuális világnak, de vannak direkt erre a célra készített kompozíciók is, most megmutatjuk nektek az összeset, tehát füles fel, hangerő koccra, indulunk!
Időrendi sorrendben az első ilyen zenét a svéd Basshunter tudhatja magáénak, ez a szám pedig a DOTA volt. A Warcraft III-hoz készített többjátékos térkép, vagyis a Defense of the Ancients, sokak kedvence volt akkoriban, többek között a dalt jegyző szerzőé is.
Ugorjunk egy kicsit az időben előre. 2014-et írunk, amikor is a Riot Games a LoL Világbajnokság promóciójához felkérte az Imagine Dragons-t, hogy írjanak egy szabályosan csatába induló zenét. Így született meg a Warriors, ami a mai napig egyébként az egyik legjobbnak titulált e-sport himnusz és a legnagyobb kedvcsináló egy Rankedre!
Még mindig 2014-et írunk. Két hónappal később jelent meg az ItaloBrothers formáció által készített P.O.D. (People of DreamHack), ami a DreamHack Invitational II alkalmából készült el. A tornát egyébként az akkor még virágzó Titan nyerte meg, –viszont ez nem feltétlen a CS:GO részlegről szól–, az egész rendezvényt körbeöleli, ezért is kapta a People of DreamHack nevet. Egyébként a zene műfaja jumpstyle, igazi pörgős hangulata van, nekem például a személyes kedvencem is.
Új év, újabb League of Legends Világbajnokság, ami egyenlő egy újabb alkotással. Ez sajnos nem kapott akkora figyelmet, mint a Warriors, illetve amekkorát a 2016/2017-es év himnusza később, de azért Nicki Taylor hangja eléggé beleégett mindenki fülébe, ugye milyen hangulatos ez is?
2016-ban ismét felkért a Riot egy előadót a VB himnusz megírására, a választás pedig az orosz Producerre és DJ-re, Zedd-re esett. Így született meg az Ignite, amit egyébként a játékon belüli „Égetés” képességről neveztek el. A zenét tekintve kicsit érdekes lehet annak, aki először hallgatja: eléggé nehezen indul be, picit becsapós, de amikor jön a drop, kő kövön nem marad.
2017 végén, szeptemberben az ESL megbízásából készítette el a svéd duó, a Vigiland az Another Shot című zenéjét, ami egyébként kétértelmű: nyersfordításban a Shot lövést jelent –utalva ezzel a játékban történtekre–, viszont angolul a röviditalokra is használják ezt a kifejezést.
Pár nappal a Vigiland zenéje után begördült a 2017-es LoL VB himnusza, aminek elkészítését ezúttal az Against The Current-re bízták. A „Legends Never Die” címet kapta a szám, ami egyébként egy nagyon hidegrázós darab lett, tele energiával. Amikor pedig élőben adták elő, szabályosan lebomlott a stadion, még egy sárkány is megjelent, olyan durván szólt!
Nagyjából ezek azok a himnuszok, amiket meghallva minden gamernek megdobban a szíve, és büszkén gondol hőn szeretett játékára.
Ti milyen e-sport himnuszt ismertek, ami esetleg kimaradt ebből a listából? Írjátok le nekünk!