Kártyák, amik Standardban nem igazán mentek, de a Wild keblére öleli őket!

Kártyák, amik Standardban nem igazán mentek, de a Wild keblére öleli őket!

Vannak lapok, amik sosem tudtak kibontakozni Standardban, de a jelenlegi Wild formátum kedvez nekik. Bemutatjuk ezeket a kártyákat!

A lapok erősségét nehéz meghatározni csak és kizárólag az alapján, hogy mi van ráírva és mik az értékei. Rengeteg múlik azon, hogy az adott metában hogyan érzi magát a kártya; lehet-e köré építeni kombinációkat, és nem utolsó sorban szinergizál-e egy teljes paklival. Ha ezeken a feltételeken végig megyünk, rájöhetünk, hogy több lap is van, ami lehet, hogy eddig gyengének és feleslegesnek volt kikiáltva, de jelenleg bizonyos környezetben hatalmas erőt képvisel. Jöjjenek azok a kártyák, amiket Standardban sosem futhattak be nagy karriert, de a mostani Wild formátumban újra és újra előkerülnek!

Az alábbi kártyát közül voltak olyanok, amik a nerfek áldozatává váltak, míg mások csak és kizárólag a mémpaklikban szerepeltek és sosem voltak a valódi metadeckek részei.

Poison Seeds

A Giant Lock / Cube Lock brutális 6. körére nem sok válasza volt a Druidnak. A Posion Seeds pont abban tudott segíteni, hogy a végtelen 8/8 lényből hirtelen kis 2/2 Treant-ek legyenek, ami már kevésbé jelentett fenyegetést. Jelenleg tökéletes kombinációt alkot a Spreading Plague-gel, hiszen 10 manáért (Poison Seeds + Spreading Plague) fixen stabilizálni tudjuk a boardot és utána már nálunk az előny. A lassabb Druid változatoknak ennél ideálisabb megoldás nem is létezhetne.

Feign Death


Igazi fun lap, –amivel Standardban is próbálkoztak néhány vicces pillanat kedvéért–, de az egyre erősebb és jobb deathrattle lapok miatt most már valódi erőforrássá vált a kártya. Recruit / Egg Hunterekbe a Play Dead mellé ideális, hiszen maximalizálhatjuk vele a győzelmi esélyeinket.

Potion of Polymorph

Vannak tier 1-2 paklik, amik ellen kifejezetten jól működik ez a lap, ezért nem csak a lassabb Mage változatok használják előszeretettel, de a gyorsabb Tempo Mage is szívesen nyúl ezért a secretért. A Big / Reno / Taunt deckek nehezen tudják körbe játszani a kártyát, ha sikerül is nekik valószínűleg akkora tempoelőnybe kerülünk utána, amivel könnyedén behúzhatjuk a mérkőzést.

Warhorse Trainer

A Witchwood érkezéséig nem igazán láttuk egy pakliban sem, de az Odd Paladin berobbanásával ez a lap is felértékelődött. Egy jobb Raid Leaderként fix helye van minden Baku the Mooneater köré épülő Paladin pakliban.

Spawn of Shadows

Az OTK Priest próbálkozott vele, de a Razakus változatban már nem volt szükség rá, hiszen Prophet Velen önmagában elég volt az egy körös kivégzéshez. Wildban a Reno Priestbe tökéletes, hiszen rengeteg lappal szinergizál, így a potenciális OTK miatt megéri azt az egy helyet a paklinkban.

Buccaneer

A Patches the Pirate miatt elszabadultak a piratek köré épülő Aggro deckek, így a Rogue sem maradhatott ki a sorból, hiszen a Hero Power tökéletesen kombinálható a kalózokkal. Jelenleg a tier 1-ben virgonckodik az Odd Rogue és nincs is jobb érzés, mint egy második körös 3/2-es fegyver a kézbe. Szintén a Baku the Mooneater kellett ahhoz, hogy valóban egy piszkosul erős kártyává váljon a Buccaneer hasonlóan a már említett Warhorse Trainerhez.

Draenei Totemcarver

Ismét csak a Witchwoodnak köszönheti a kártya, hogy egy tier 1 deckben helyet kapott, hiszen az Even Shaman jelenleg uralkodó a Wild formátumban. Az 1 manás Hero Powerből érkező totemek miatt pillanatok alatt 4 manáért egy hatalmas lényként érkezhet a boardra a Totemcarver.

Sense Demons

Néhány próbálkozáson kívül inkább csak arra volt jó a lap, hogy ott porosodjon a gyűjteményünkben. Jelenleg annyira jól illik a rengeteg demonra épülő Warlock paklikba, hogy mindenképpen érdemes beletenni a Reno és Cube változatokba is.

Cursed Blade


A Trolden videók egyik kedvenc kártyája jelenleg a Pirate Warriorban próbálkozik minél jobb teljesítményt nyújtani. Ez úgy néz ki, hogy egyelőre működik is; hiszen a tier 2-ig feltornázta magát a deck.

Ezek voltak azok a kártyák, amik a Standardban nagyon ritkán tűntek csak fel, de jelenleg a Wild formátumban megállják a helyüket, –inkább több, mint kevesebb sikerrel.

Nektek melyik kártya hiányzik a legjobban a Standardból? Wildban használjátok ezeket a felsorolt lapokat?

KÖVESS MINKET FACEBOOKON!

Kövess Minket!