"Kérlek, ne javasoljátok a kezdőknek Whizbanget!"

Krippről mindenkinek meg van a véleménye, de amit Whizbanggel kapcsolatban mondott, azt érdemes megfontolni! Kiknek készült valójában ez a legendás lap?

A Boomsday Project egyik legnagyobb dobása lesz Whizbang the Wonderful, hiszen egy legendary lap segítségével megnyílik előttünk az út 18 (+9) paklihoz, amit a Blizzard rakott össze a játékosok számára. Ha ezt az egyedi képességet meglátjuk, rögtön eszünkbe juthatnak az új játékosok, akiknek nincs elég erőforrásuk ahhoz, hogy saját deckeket gyártsanak és azonnal javasoljuk nekik ezt a kártyát, hiszen olcsón, mindössze egy legendary lap áráért kaphatnak több, mint egy tucat paklit. Ez azonban egy felelőtlen dolog! Nem a kezdőknek készült ez a kártya, elmagyarázzuk miért gondoljuk így és ehhez Kripptől „kértünk segítséget”!

A kártydizájn

Whizbang the Wonderful egy 4 mana 4/5 „Chillwind Yeti”, ami tulajdonképpen soha nem lesz kinn a boardon kivéve, ha evolve, devolve, vagy más hasonló effektből fog feltűnni a mérkőzéseken. Tulajdonképpen teljesen irrelevánsak az értékei a képessége az, ami számít. Ilyen kártyát még soha nem láttunk a játékban, ezért a fejlesztőknek is egy új tapasztalat lesz majd, ha megjelenik a kiegészítő. Várhatóan a játékosok jelentős hányada legyártja majd, hiszen a „fun faktor” meglesz benne, hiszen véletlen módon kapunk a class paklireceptjeiből egyet, amivel utána szabadon garázdálkodhatunk a Standard formátumban.

A paklireceptek

Minden classnál jelenleg is három a Blizzard által összerakott deck pihen, amikből bárki meríthet ötleteket, hiszen általában az adott kiegészítő szinergiái tűnnek fel bennük. Általában ezek az előre legyártott paklik rosszak, de van néhány, amivel azért egy jobb játékos tud alkotni valamit (Shudderwock Shaman), viszont a kezdőknek nem ideális, hiszen nem ismerik a lapokat, a matchupokat és a győzelmi faktorokat. A három pakli közül az első minden classnál egy Classic-Basic deck, ami tulajdonképpen sok vizet nem zavar, ezért a maradék kettő az, ami ténylegesen érdekelheti a játékosokat. Minden kiegészítővel változnak ezek a receptek és ahogy haladunk előre az időben, úgy fektet több energiát bele a Blizzard, hogy valóban működőképes paklikat nyújtson tálcán a játékosoknak. Persze így is vannak teljesen félresikerült megoldások, mint a Freeze Shaman, amivel játéktudástól függetlenül szinte lehetetlen nyerni jelenleg. Várhatóan Whizbang miatt is jobb deckekkel fogja feltölteni a Blizzard ezt a 18 paklihelyet, így talán összteljesítményben erősebb paklikkal játszhatnak a Whizbanget használó playerek.

A probléma

Egy új játékosnak nem könnyű megtanulni nemhogy 18 új paklit, de akár 1-2-t is úgy, hogy azzal valódi eredményt elérni és ezzel jó élményekkel is gazdagodjon. A most belevágók számára semmit sem fog mondani, hogy „a Shudderwock battlecry effektjét úgy tudod maximalizálni, ha kijátszottál két Chain Ganget és utána a Grumblet is kiraktad, plusz igyekezz még a Zolát is kombózni, hiszen a random animáció miatt lehet, hogy a Grumble sül el előbb és akkor nem garantált, hogy visszakapod a Shudderwockot a kezedbe”. Ez egy sarkított példa, de a valóságot nagyjából lefedi. Egy új játékosnak az kell, hogy valaki fogja a kezét és a támogató partner (legyen az egy barát, egy tutorial videókészítő, maga a Blizzard) segítségével, megismerje a kártyákat, a kombókat, a matchupokat. Ezt nem lehet úgy elérni, hogy a friss játékosok elé odatolnak 18 (egyébként teljesen új szinergiákra épülő) teljesen ismeretlen paklit.

Ki profitálhat akkor a Whizbangből?

Kripp szerint azoknak érdemes beruházni a kártyára és kipróbálni a lapokat, akik már régebb óta mozognak a Hearthstone világában. Videókat, streameket néznek, Casualban, vagy alacsony rangon játszanak gyakran és az az egyetlen akadálya annak, hogy valódi (off-)metapaklik építésébe fogjanak a korlátozott erőforrások. Számukra érdekesek lehetnek ezek a felkínált paklireceptek, hiszen ők már nem az ismeretlenbe vágnak bele, hanem van egy alaptudások a Hearthstone-nal kapcsolatban. Ha megtetszik nekik egy pakli, akár meg is próbálhatják a legyártását, hiszen tudják, hogy mire fordítják a dustot, esetleg a valódi pénzüket. A kezdőknek továbbra is a budget paklikat javasolja inkább a kanadai streamer, ha a tapasztalatok szerzése mellett a győzelmeket és a sikereket is halmozni szeretnék.

Konklúzió

Whizbang valóban egyedi koncepcióval bír, de nem szabad belelátni rögtön a tökéletes megoldást, amivel a kezdő játékosok minden problémáját felszámoltuk. Nem lesz több, mint egy izgalmas kártya, ami bizonyos rétegeknek valódi élményt tud okozni. Tulajdonképpen, ha már ezt a célt elérte a Blizzard a kártya kiadásával, megtette azt, amit elvárhattunk tőle!

Szerintetek kinek készült valójában a kártya? Milyen deckrecepteket vártok a Blizzardtól?

KÖVESS MINKET FACEBOOKON!

Kövess Minket!