Hosszú évekkel ezelőtt még a játékosokat is bevonták a büntetések kiosztásánál, és ha jól végeztük munkánkat, még jutalmat is kaptunk. Akkoriban ígértek egy új rendszert, de azóta sem kaptuk meg.
A régebbi játékosok talán még emlékeznek azokra az időkre, amikor mi magunk is beleszólhattunk a jelentések sorsába. Ez alatt azt kell érteni, hogy nem csak egy automatizált rendszer végezte a bannolásokat, hanem hús-vér emberek is foglalkoztak vele a Riotnál, –valamint maguk a játékosok is.
SivHD - ezért unják meg egyre többen a League of Legends-et
Aioween | 18/08/16 11:27A héten jelentette be videóban SivHD, hogy felhagy a LoL-lal, de sok hátteret nem adott a dolognak. A nagy párbeszéd miatt azonban most kontextust is adott döntésének. Egy felettébb figyelemfelkeltő videót tett közzé SivHD a saját Youtube csatornáján, ahol cirka három perc alatt annyit jelentett be, hogy abbahagyja a LoL-lal való foglalkozást, legalábbis videózás szempontjából biztosan.
A jelentés ugyanúgy zajlott, mint mostanság, talán a jelenthető kategóriák voltak kissé másak, 4 év távlatában már nehéz erre pontosan emlékezni. Akárhogy is, sokkal több beleszólásunk volt a dolgokba: úgy kaptuk meg a jelentéseket, mint megoldandó ügyeket. Láttuk, hogy kit és milyen indokkal jelentettek, valamint a játékban lezajló párbeszédeket is, igaz mindent név nélkül. Általában több mérkőzésbe is bele tudtunk nézni chat szempontjából, ahol a jelentett ember volt kiemelve, –ezt kellett végigbogarászni.
A döntés nagyon egyszerű volt: vagy megbocsájtottunk a játékosnak, vagy elítéltük. Itt is egy bizalmi rendszer működött, ahol előbb "szinteket" kellett lépni, –ezáltal a szavazatainknak egyre nagyobb súlya volt, ha jól tudtunk dönteni. És hogy mindez miért érte meg a játékosoknak? Természetesen különféle jutalmak jártak érte. Nem kell hatalmas dolgokra gondolni, illetve ezek a helyes döntéshez is voltak kötve. Ha valaki csak véletlenszerűen nyomogatott igent, vagy nemet, az jó eséllyel nem nagyon gazdagodott semmivel.
Ahogy az a fentebbi írásban is látható, ha valaki kellő időt szánt rá és jól is végezte a dolgát, egy kis idő után átlagosan olyan heti 1000 IP-t kapott. Az IP a mostani kék esszencia elődje volt. A végső döntés persze akkor is a Riot kezében volt, de ez egy szűrési folyamatként működött elsősorban. Ha valakit mindenki átengedett a szitán, ott jó eséllyel nem volt komoly probléma, aki pedig megbukott, azokat valószínűleg megnézte a Riot is, majd a történtek fényében ítéletet mondott. A rendszer pedig látszólag jól működött; sokan vettek benne részt, a Riot pedig több mint 80 millió IP-t osztott ki akkortájt.
Ezt a rendszert négy évvel ezelőtt ideiglenesen eltörölték, és azóta az egész teljesen automatizált lett a játékosok szempontjából. A Riot akkori posztja szerint szerették volna átnézni a rendszer működését, és egy jobbat tenni a helyére, ami gyorsabban végzi el a piszkos munkát. Ekkor vetették fel a mostani honor rendszernek is az elődjét, hogy az igazán jól viselkedő játékosok majd kapnak jutalmat. Azóta pedig az ideiglenesen betett rendszer végzi ezt a feladatot, immáron 4 éve. Ezzel nem azt akarjuk mondani, hogy semmi nem változott rajta, –ebbe nem nagyon látnak bele külső szemek–, de az biztos, hogy a játékosok azóta sem kapták vissza ezt a lehetőséget.
Ígéretük szerint idővel újabb funkciókat tettek volna a rendszerbe az addigi tapasztalatok alapján és ebből született volna meg az új Tribunal rendszer. Ahogy azt a cikk címében is írtuk, ennek már 4 éve, –ám azóta sem történt fejlemény az ügy kapcsán.
Vajon el fog készülni valaha?