Melyik a sikeresebb a régió? EU vagy NA?
Ha bármikor ránézünk bármilyen Riot Games adásra, akkor jó eséllyel az angol nyelvű chaten épp azt fogják boncolgatni, hogy melyik régió a jobb, vagy éppen gyengébb. Szokás mondani, hogy az NA inkább a tét nélküli versenyeken tud remekelni, míg Európa akkor teljesít jobban, ha komoly eseményről van szó.
Újra a szórakozásról szól majd az All-Star gála!
Még csak most indul el igazán a VB, de máris bejelentették az év utolsó nagy dobását, az All-Star gálát!
Egy NA LCS rajongó megelégelte, hogy konkrétan hülyének nézték, amiért bele mert egyáltalán gondolni, hogy bármelyik NA csapat is kijutna a csoportokból. Azt hozzá kell tenni, hogy például a TSM nem sokat javított e tekintetben, mivel VB-n elég régóta nem jutottak ki a csoportkörökből, míg a Cloud9 igen, Európa pedig szintén felemásan teljesített ilyen értelemben.
Az összehasonlításhoz egészen a 3. szezonig ment vissza Arekesu, hogy megnézze az évek során melyik régió verte el többször a másikat. Azért a csoportköröket vette alapul, mivel azokra általában mindkét régió bejutott, míg a rájátszás ennél már sokkal képlékenyebb.
3. szezon világbajnokság
A TSM 1-1-et ment az akkori Lemondogs-zal szemben, míg a Vulcan kikapott 2-0-ra a Gambit Gamingtől. Összesítve tehát az EU 4-2-re vezet az NA-vel szemben.
4. szezon világbajnokság
A TSM 1-1-et alkotott az SK Gaminggel szemben, míg az LMQ szintén 1-1-re végzett a Fnatic-kal szemben. Ugyanúgy a Cloud9 és az Alliance sem bírt egymással, 1-1 lett a mutatójuk. Az előző szezonnal együtt tehát 7-5 az EU javára.
5. szezon világbajnokság
Ez volt Európa legjobb éve a világbajnokságokon, hiszen mind a Fnatic, mind az Origen egészen az elődöntőkig menetelt. A Cloud9 és Fnatic egyszer-egyszer elverte egymást, az Origen viszont 2-0-ázta a TSM-et, tehát 10-6 az EU javára.
6. szezon világbajnokság
Itt a CLG és a G2 találkozott, azonban a G2 ekkor töltötte a nagy "vakációját" és 2-0-ra kikaptak a CLG-től. Ez az év már nem volt annyira erős Európának, a gauntlet utolsó lépcsőjén bukott el a Vizicsacsi féle UOL, így a Splyce ment helyettük a VB-re, egy elég gyenge teljesítményt hozva. Ki is kaptak 2-0-ra a TSM-től, így 10-10-re módosult az állás a két régió között.
7. szezon világbajnokság
Tavaly nem sikerült nagyon dűlőre jutniuk a csapatoknak, ugyanis az Immortals 1-1-ezett a Fnatic-kal, míg a TSM 1-1-ezett a Misfits-cel. Tekintve, hogy később ugyanez a Misfits 5 meccsig vitte az SKT-t, nem is olyan rossz teljesítmény. Ez pedig azt jelenti, hogy jelenleg nincs "jobb régió", legalábbis egymáshoz képest, mivel mindkét oldal 12 győzelmet tudhat magáénak.
Az egyetlen dolog, amiben az EU jobb, hogy helyosztó meccseken 2-0-ra vezet az NA LCS-szel szemben, –így az állás 14-12-re módosul, ha ezeket is figyelembe vesszük.