A mindenki által látható komment szekcióba osztotta meg egy valós számla adatait a felelőtlen felhasználó.
A Fortnite körül számos botrány bontakozott már ki, ám szinte minden alkalommal az vezetett a bajhoz, hogy az esethez kapcsolódó személy kiskorú gyermek volt, a kockázati tényezők ismerete és felelősségtudat nélkül. Nap mint nap hallani ilyen történeteket, –most azonban egy különösen durva helyzet következik: egy család talán az egész megtakarítását elvesztette.
Szeptember közepe környékén töltötték fel az alábbi vicc videót Youtube-ra:
A videó egy kamu felhívás a Fortnite játékosok számára, miszerint John Wicknek segítségre van szüksége, mert kell neki egy arany Scar és egy pár Chug Jug, ehhez pedig szükség van a játékosok bankkártya adataira. Már a videó létjogosultsága is megkérdőjelezhető; egy rossz viccnek elmegy, csak úgy tűnik, hogy valaki mégis komolyan vette. Israel Padilla nevű felhasználó a komment szekcióban egy létező, amerikai bankszámlaszám adatait osztotta meg. A kártyaazonosítón felül leírta a lejárati dátumot, sőt még a CVV kódot is. Ezzel a három adattal már számos helyen lehet vásárolni a kártyával. A kommentek között körbenézve pedig úgy tűnik, hogy számos ember meg is tette.
Rengeteg felhasználó írta, hogy törölje, illetve számos komment található arról is, hogy mi mindent vettek a bankkártya segítségével. A bincodes.com oldalon lecsekkoltuk, hogy valós számláról van-e szó, –és sajnos igen, ez egy létező bankszámlaszám Amerikából. A csatorna tulajdonosa pedig –ahelyett, hogy törölte volna ezt a kommentet–, még ki is pinnelte a kommentek tetejére, hogy tutira mindenki találkozzon vele. Amennyiben a többi adat is stimmel, számos oldalon már lehet vásárolni a kártyával. Ilyen buta cselekedetre csak egy bosszúvággyal teli felnőtt, vagy pedig egy felelősségtudattal egyáltalán nem rendelkező gyermek lehet képes.
Viszont az a lehetőség sem zárható ki, hogy a kártya lopott, a tulajdonosa pedig mire zároltatta azt... Továbbá azt is meg kell említenünk, hogy akik vásároltak vele is jó eséllyel hasonló szintű őrültséget csináltak: a kártyatulajdonos ugyanis elviekben visszakövetelheti tőlük az elköltött összeget, ha nem hajlandóak megadni, akkor pedig jogi útra is viheti az ügyet.
Ez az eset egy tökéletes példa arra, hogy mennyire körültekintően kell kezelni ezeket az adatokat, –nem véletlenül figyelmeztetnek a bankok arra folyamatosan, hogy senkinek ne adjuk meg egyik részletet sem. Hogy az esetnek mi lesz a vége egy nagyon jó kérdés; az mindenképp szokatlan, hogy a kommentet még egy héttel később sem törölték, –ám előfordulhat, hogy a számlát azóta már zárolták, így voltaképp mindegy, hogy a komment ott van-e vagy sem.