Persze a kirotáló szetteket nem vettük figyelembe, de azért még így is sikerült több mint 10 Epicet összegyűjteni, amibe érdemes dustot pakolni.
Már lassan két hónap telt el mióta a Rastakhan's Rumble landolt a játékban. Azóta túl vagyunk egy elég erős nerf hullámon, és –így január végére– úgy néz ki, hogy a meta is kezd stabilizálódni. Pont ezen alkalomból, a Hearthstone Top Decks csapata összerakott egy listát arról, hogy milyen kártyákat érdemes most legyártani. Mi pedig figyelembe vettük az ő gondolataikat és összeraktunk egy olyan listát, amit tényleg érdemes lecraftolni, abban az esetben, ha Standardban akartok laddert mászni. A cikksorozatunk első részében a Legendary kártyák kerültek előtérbe, –ha lemaradtatok volna róla, akkor itt olvashatjátok.
Azonban a mostani részben az Epic kártyák lesznek a fókuszban. Lehet, hogy a gyártási költségük nem 1600 dust, csak 400, –viszont bőven van olyan eset, amikor egy-egy ilyen lap felülmúl egy-egy legendás kártyát. Gondoljatok csak a Psychic Scream vagy akár a régi Corridor Creeper lapokra. Node, ugorjunk is bele a dolgokba, lássuk mik azok, amiket bátor szívvel ajánlunk nektek.
Classic szett
Az itteni lapok már nagyon régen a Hearthstone részei, és az első körös szett tele van erős kártyákkal, nemhiába vándorol pár folyamatosan a Hall of Fame-be minden évben. Pont ezért ketté is bontanám ezt a kategóriát neutral és kaszt specifikus lapokra. Kezdjük is az előbbivel. Ha a Classic szettből csak egy Epic-et akartok legyártani, akkor az legyen a Doomsayer. A nem túl félelmetes kártya az összes olyan pakli jó barátja, ami meg akarja állítani az aggro előrenyomulását. Az utóbbi két évben szinte minden lassabb összeállításban ott volt ez a kis halálváró kultista. Ha kirakod a második körben, akkor szinte biztos, hogy elfecsérelted az ellenfél következő körét, ha kipattintod mondjuk egy Spreading Plague mögé, akkor vélhetően lekaptad a boardot és a felhasználási módok még ezzel korántsem értek véget. De menjünk tovább, személy szerint szeretem a Giant kártyákat, –persze a Molten már a múlté, de a Mountain és a Sea még mindig jó szolgálatot tehet. Az előbbi az összes olyan decknél jó, ahol mindig tele a kezed, az utóbbi pedig ott erős, ahol gyorsan telepakolod a játékteret. Lehet, hogy nincs rajtuk felirat, hisz nincs képességük, de az a 8/8 mindig tekintélyt parancsol.
Robogjunk is tovább, lássuk a kaszt specifikus kártyákat. Itt is csak hármat fogok kiemelni, figyelembe véve a játék minden évét és az ott betöltött szerepüket. A Brawl a Warrior legjobb barátja. Az mondjuk lehet, hogy van benne egy pici RNG, de a kártya egyszerűen túl jó leszedés, mindenképpen szükség van rá a legtöbb Control archetípusban. A Preparation a Rogue egyik legjobb kártyája, az lehet, hogy csak a varázslatoknál működik, de az évek során, –csak a megléte miatt– éltek meg különböző paklik, köztük a Quest Rogue is. Ha nem vonul nyugdíjba, akkor ez a lap mindig jó lesz, megéri legyártani. Utoljára pedig a Cabal Shadow Priest az, amit ki szeretnék emelni. Ez a 6 manás lény valahogy mindig talált magának utat a Midrange és Control Priest paklik útvesztőjében. Persze mostanában a Twilight Acolyte mellett durva, de biztos vagyok benne, hogy mindig lesz helye.
Rastakhan szett
Itt bizony már sokat nem lehet felhozni, de azért van olyan, amit ha még nem raktatok össze, akkor a kérdés felmerül, hogy miért nem? A Master's Call egyszerűen 'buta'. A Hunterstone beköszönte óta a kártya értéke megsokszorozódott. Mivel az össze Midrange Hunter deck tele van Beast lényekkel, ezért mindig van értelme. Amikor pedig három manáért három lapot húzunk az elég prémium. A Crowd Roaster is egy olyan szereplő, amire bőven elfér az értékes jelző. Csak gondoljunk bele, hogy anno a Flame Lance, ami 5 manárt ütött 8-at egy lényen is elég jó volt, ez pedig még egy lényt is ad, persze nem túl acélos statokkal, de azért beleférősen. Végül pedig, amit mindenképpen idesorolok, az a Balst Wave. Itt egy picit talán részrehajló vagyok, hiszen a Mage az egyik kedvenc kasztom, de ez a kártya, akkor is nagyon jó. Már maga az aoe sem rossz, de az Overkill után járó random varázslatok akár a meccset is megfordíthatják. Ha már kettőt kapunk belőle megéri.
Boomsday szett
Itt a prímet egyértelműen a Super Collider viszi. A Warrior fegyver dizájnja talán évek óta a legjobb. Az már alapból jó, hogy mikor kiteszi az ember, akkor erős értéke lehet, de utána az ellenfélnek folyamatosan azon kell gondolkodni, hogy is játssza körbe a fegyverünket, –már ha nem tudja leszedni egyből. A Dreampetal Florist volt az a kártya, ami egymagában népszerűvé tették az olyan paklikat, mint a Malygos Druid vagy akár a Togwaggle verzió. Ha a Drudi kaszttal akartok nyomulni, akkor mindenképpen gyártsátok le, jó szolgálatot fog tenni.
Witchwood szett
Az idei első kiegészítőben olyan durva Epic-ek nem voltak. Egyikre se mondanám, hogy muszáj összerakni, inkább akkor pakolnék össze párat, ha eldöntöttem, hogy azzal a paklival akarok játszani amiben ott van. A Mossy Horror egy félévvel ezelőtt még muszáj tech kártya volt, most azonban kicsit háttérbe szorult. Azonban vélhetően visszatér még. Ha Rush Warriort akarunk csapatni, akkor a Town Crier kihagyhatatlan. Persze az említett archetípus ebben a pillanatban nem túl erős, de nem temetném még. Végül pedig fel kell hozni a Nightmare Amalgam lapot is. Lehet, hogy csak egy sima 3/4-es kártya, de minden pakliba illik, amiben van valamilyen szinergia, van benne érték.