Valeera, mint profi zsebtolvaj: Thief Rogue paklibemutató

Valeera, mint profi zsebtolvaj: Thief Rogue paklibemutató

A lista kiváló szórakozást nyújthat a Year of the Raven utolsó hetében. 

Egy hét van már csak hátra a a 2019-es standard rotációig, amikor is a Journey to Un'Goro, a Knights of the Frozen Throne és a Kobolds and Catacombs szettek nyugdíjba vonulnak, megérkezik viszont az idei első kiegészítő a Rise of Shadows személyében. A játékosbázis ilyenkor már tűkön ül az újdonságokra várva és sokan már egyáltalán nem veszik komolyan a laddert, mondván unalmas az egész és csak ugyan azokkal a paklikkal találkoznak, mint az elmúlt pár hónapban. A körülményekre való tekintettel úgy gondoltunk, hogy a figyelmetekbe ajánlanánk a mindenféleképpen offmeta paklinak számító Thief Rogue-ot, amivel remekül el lehet még szórakozni az elkövetkezendő napokban. Vágjunk is bele!

Thief Rogue

Kód: AAECAaIHDMQByAP2BJsF3QiBwgLc0QLl0QKA0wLr8AKggAPOjAMJtAHLA80DhgmbyALb4wLq8wKo9wLH+AIA

A Rogue jelenleg nincs a legjobb helyzetben és a győzelmi arányok alapján csak a nyolcadik helyet foglalja el a kasztok közti rangsorban. Ettől függetlenül jó néhány játszható változattal rendelkezik, melyek közül az Odd, a Tempo és a Miracle teljesít ugyan a legjobban, a fent látható Thief összeállítás sem panaszkodhat, ugyanis a HSReplay adatai szerint győzelmi aránya 53% körül mozog, viszont több mint 10 ezer varázsporba kerül. Öröm az ürömben, hogy a pakli gerincét adó kártyák korábban is alapkellékei voltak a kaszt listáinak, a legendary lapok pedig, mint például Captain Greenskin vagy Zilliax, ráadásul még a hamarosan kirotáló Valeera the Hollow is könnyen helyettesíthető vagy kihagyható. Na de térjünk is rá a stratégiára!

A lista nevéből adódóan alapvetően arra a mechanikára épül, hogy az ellenfél lapjait ellopjuk és vagy a kezünkbe, vagy a paklinkba adjuk. A művelethez olyan kártyák segítenek hozzá, mint a Hallucination és a Blink Fox, leghasznosabb azonban az Academic Espionage, ami 10 kártyát kever be nekünk az ellenfél kasztjából. Sokan most joggal kérdezhetik, hogy a random kártyák és az RNG, hogyan segít nekünk nyerni? Nos a győzelem kulcsát a Spectral Cutlass jelenti, ami Lifesteal mechanikával rendelkezik és minden egyes nem Rogue kártya kijátszása után kap plusz egy durabilityt. 

A fegyver támadóerejének megnöveléséhez a Deadly Poison, Ctp. Greenskin, illetve egyes változatokban akár a Cutthroad Buccaneer is hozzájárulhat.  Stratégiánk viszont nem csak abból áll, mint a Kingsbane pakliknál, hogy felbuffoljuk a fegyvert és agyonverjük vele az ellenfelet, hanem ügyesen kell meglovagolunk az ellenfél kasztjából beszerzett kártyák RNG hullámait is. Éppen ezért minden egyes meccs teljesen más, így csak akkor unhatunk rá a paklira, ha már a sokadik alkalommal döngöl minket földbe az Aggro Paladin vagy mondjuk egy Odd Rogue. Összességében a Thief Rogue nem a legerősebb összeállítás a jelenlegi metában, főleg ha az ellenfélnél van fegyver leszedés, viszont a Raven utolsó hetére tökéletes választás lehet azok számára, akik szeretnének kipróbálni valami egyedit és nem félnek a kihívásoktól. 

A pakli egyébként valószínűleg túléli majd a rotációt is, mivel a Blizzard jó pár olyan lapot is kiad majd a Rise of Shadows-ban, ami a lopkodós mechanikát erősíti. Az alábbi Hench-Clan Burglar picit talán drága, viszont kapunk belőle egy random spellt és a statjai is jók, a Vendetta egy tökéletes leszedés lehet a mid gameben, az Underbelly Fence a korai körökben segíthet majd megőrizni a pástot, Tak Nozwhisker pedig őrületes kombinációt alkothat a fent is látható Academic Espionageggel.  

Ha kíváncsiak vagytok a paklira akció közben, nézzétek végig Kibler alábbi videóját. Jó szórakozást!

Ti összefutottatok már egyébként a Thief Rogue paklival rankeden?

KÖVESS MINKET FACEBOOKON!

Kövess Minket!



Közvetítések