Sajnos idén is volt bőven olyan játék, amit inkább kilométer távolságból is kerülni kell.
Szerencsére idén is számtalan remek játékkal gazdagodtunk, izgalmas címekkel szolgáltak nekünk az AAA kategória versenyzői és az indie játékok is. Persze 2019-ben is volt néhány játék, ami hatalmas csalódást okozott (üdv Anthem) és voltak olyanok is, amik egészen katasztrofálisra sikerültek. Nézzük melyik öt játék kapta a legrosszabb értékelést, a Metacritic összesített pontszáma alapján.
Eternity: The Last Unicorn
A mesés fantasy világban játszódó akció RPG játékok számomra mindig is örök kedvencek maradnak, persze nem az a kategória, amit a Void Studios alkotása képvisel. A teljes fantáziátlan, unalmas, ronda, önismétlő és bugoktól hemzsegő Etenity: The Last Unicorn idén tavasszal látott napvilágot és gyakorlatilag egy-két nap alatt mindenki el is felejtette. A 10-12 órás kaland során inkább a hajunkat tépjük, mintsem a szánkat tátjuk a gyönyörű világot és az izgalmas sztorit látva.
Left Alive
PS4-re idén is remek játékok jelentek meg, elég ha csak a Days Gone-t vagy a Death Strandinget említem. A Left Alive című, félig-meddig Metal Gear Solid klón nyomába sem ér az említett játékoknak, sőt, igazából semmi másnak nem. Technikai hibák tömkelege, borzasztóan gagyi pályák és bugyuta történet jellemzi a programot, aminek streamelését rögtön a megjelenés napján betiltotta a kiadó. A kérdés csak az, hogy miért nem a megjelenés előtt jöttek rá arra, hogy ebben az állapotban fölösleges kiadni ezt a játékot?
Contra: Rogue Corps
Az igazi veteránok talán még emlékezhetnek a meglehetősen izzasztó Contra játékokra. A Konami oldalnézetes lövöldéje még 1987-ben látott először napvilágot, azóta is a zsáner egyik klasszikusaként tartják számon. Nem úgy a folytatást, ami egy felülnézetes akciójáték, elképesztően csúnya grafikával, idétlen és igénytelen megvalósításban. Nyoma sincs már az eredeti játéknak, valódi bűn, hogy a Rogue Corps Contra cím alatt jelent meg.
Dollhouse
A Dollhouse-nak nem kellene ezen a listán lennie. Egészen jó ötletekre húzták fel játékukat a fejlesztők, hiszen egy hangulatos világban, egy detektív a hősünk, akinek feladata, hogy összerakja egy nő emlékeit. A leginkább a random generált pályákat és a rengeteg bugot kritizálták a játékkal kapcsolatban. Tény, hogy nem a legjobb, ha minden második játékos olyan hibába fut bele, amin csak az segít, ha elölről kezdi az egész játékot.
WWE 2K20
A WWE játékok nagy múltra tekintenek vissza, ám a már megszokott fejlesztőik most leléptek és az idei felvonást már egy teljesen más csapat rakta össze. Ez meg is látszik az eredményen. Egyszerűen nem lehet olyan elemet kiemelni a játékból, ami akár csak elfogadható szinten lenne. A játékról készült tesztünket IDE kattintva olvashatjátok.
OSZD MEG VELÜNK A VÉLEMÉNYED HOZZÁSZÓLÁSBAN! KÖVESS MINKET FACEBOOKON IS!