RocketMania: Óriási bravúr, az iTHR nyerte meg a nemzetközi selejtezőt

A varsói Final Fourban az MTK mellett az iTHR-nek is szurkolhatunk.

2020. február 22-én, szombaton 14:00-kor került megrendezésre a RocketMania első szezonjának nemzetközi rájátszása, amelyen Lengyelországból az Actina PACT (Bebz, Tumeek, Expp), Csehországból a Gifted Gaming (Paca, Elko, Shad0w) jutottak tovább, míg hazánkat az iPon Team Horizon Reapers (JusTZoly, MsH7, ZeNeDaR) képviselte. Sőt, mi az, hogy képviselte: bár idegőrlő mérkőzéseket követően, a csehek ellen még vereséget szenvedve, de a lengyelek ellen rendkívül sima győzelmet aratva megnyerte a selejtezőt, így a március nyolcadikán megrendezésre kerülő varsói döntőben két magyar csapatnak is szurkolhatunk így már.

Actina PACT - Gifted Gaming

Az első mérkőzésen a játékosok nem igazán találták a góllövő felnijüket, és bár az Actina PACT ki tudott autózni egy mezőnyfölényt, a rendes játékidőben egyik csapat sem tudott gólt szerezni. A hosszabbításban végül 24 másodpercet kellett várni arra, hogy megszülessen a selejtező első gólja, egy védelmi megingást követően Bebz góljával a lengyelek szerezték meg az első győzelmet. PACT 1-0 GG

A második találkozón aztán a győzelem hatására megnyugodott az Actina PACT, ugyanis két nagyon gyors, és szép góllal elhúztak 2-0-ra, amelyre válaszul a csehek előbb átvették a mérkőzés irányítását és hosszabb távra be is tudták szorítani ellenfelüket, ám végül hátrányukból csak egy gólt tudtak lefaragni, így ez a meccs is a lengyeleké lett. PACT 2-0 GG

A mutatott játék alapján bizakodhatott a Gifted Gaming, a harmadik mérkőzésen ott is folytatták, ahol a másodikon abbahagyták. Ehhez képest... Tumeek beadásából Expp szerezte meg a vezetést, előnye birtokában pedig sokkal nyugodtabban játszhatott az Actina PACT. A mérkőzés végén aztán Expp újabb villanásával megduplázták előnyüket, így három meccspontig jutottak. PACT 3-0 GG

A negyedik játékban talán már hitehagyottan játszott a cseh trió, ezt pedig Tumeek használta ki egy szép egyéni megmozdulással. A lengyelek ennél a pontnál talán túlságosan hátra is dőltek, a csehek pedig megérezték a lehetőséget, ugyanis két kapitális lengyel védelmi hibát kihasználva fordítottak, és visszajöttek a mérkőzésbe. PACT 3-1 GG

Tumeek a selejtező során végig kiemelkedő teljesítményt nyújtott a lengyel csapatban

Az utolsó találkozón így nyílt sisakos küzdelem ment, a meccs elején lévő gyors gólváltásban pedig mindkét kapu felváltva forgott veszélyben, ám végül a mérkőzés hajrájában Bebz beadásából Tumeek szerezte meg a Game 5 győztes gólját, így az Actina PACT 4-1 arányban várhatta az ITHR elleni meccset.

Gifted Gaming - iPon Team Horizon Reapers

A csehek kis túlzással sima vereségét látva a hazai nézők talán már maguk elé vizionálták a magyar csapat győzelmét, ehhez képest alig kezdődött el a találkozó, egy üres kapus helyzetből máris a cseh csapat szerezte meg a vezetést. Az ITHR ezt követően rendezte sorait, és kezdte átvenni az irányítást, ám végül egy eladott labdát kíméletlenül büntettek, így már két gólos volt a hátrány. MsH7 góljával a hajrá még izgalmasra sikerült, de a csehek meg tudták tartani egy gólos előnyüket. GG 1-0 ITHR.

A második találkozó ehhez képest álomszerűen alakult, az első két percben három gólt is sikerült szerezni, amely által rendkívül magabiztos játékot nyújtottak honfitársaink, a Gifted Gaming sokszor át se tudott jönni a félpályán. Egy szerencsés gólt sikerült azonban szerezniük, a magyar csapat győzelme azonban nem forgott veszélyben. GG 1-1 ITHR

JusTZoly szinte a semmiből húzta elő a magyar bajnokságokban sokszor látott kiemelkedő egyéni képességeit

A harmadik mérkőzés eleje is a mieinkről szólt, egyik lövés után érkezett a másik, azonban egy kontratámadást követően a csehek szerezték meg a vezetést. A bekapott góltól nem esett össze a csapat, még nagyobb tempóra váltottak, az ellenfél azonban állta a sarat, és a folytatásban további két góllal sokkolták a mieinket. Az utolsó 1 percben azonban rendkívül gyorsan lőtt 2 góllal feljöttünk 2-3-ra, és az egyenlítésért támadtunk, ám végül az emiatt kockáztató ITHR-t lekontrázták, és eldőlt a találkozó. GG 2-1 ITHR

A negyedik mérkőzés inkább a csehekről szólt, a magyaroknak szinte csak a védekezésre ment el minden energiájuk, ám végül JusTZoly és ZeNeDaR egy gyors kontrával megszerezték a vezetést. A folytatásban többször is szerencsénk volt, a csehek rengeteg kapufát lőttek, ám honfitársaink végig állták a sarat, több gól pedig már nem is született. GG 2-2 ITHR, ez pedig azt jelentette, hogy a Gifted Gaming kiesett a selejtezőből, és ezt követően már csak az Actina PACT és az ITHR juthatott tovább.

A mérkőzés hevében ezzel azonban végképp nem foglalkozott ellenfelünk, az ötödik mérkőzésen pedig ők is lőtték meg a mérkőzés első gólját egy kapu előtti kavarodást követően. A folytatásban az ITHR a támadásban eléggé pontatlannak bizonyult, a Gifted Gaming pedig ezt büntette,  már két gólos volt a hátrány. ZeNeDaR mérkőzés felénél lőtt góljával visszatértek a remények, de nem sokkal ezután ismét két gólos volt a hátrány, a mérkőzés végéig pedig már csak a csehek lőtték még egyet, így meccspontjuk lett. GG 3-2 ITHR

Ezáltal innentől kezdve győzelmi kényszerben volt az ITHR, a magyar csapat pedig ennek megfelelően kapuja elég is szögezte a cseh triót, azonban továbbra is pontatlanok voltak a befejezések. A hősies védekezésből szép lassan ki tudtak törni ellenfeleink, két perccel a vége előtt pedig ők is szerezték meg a vezetést. Nem sokkal később második góljukat is megszerezték a csehek, ez pedig olyannyira megzavarta a mieinket, hogy rövidesen már három gólos hátrányban voltunk, ez az eredmény maradt is a végéig. Az ITHR 4-2 arányban alulmaradt a Best of 7 szettben, ez pedig azt jelentette, hogy a továbbjutáshoz mindenképpen 4-0 vagy 4-1-es győzelmi arányra volt szükség a lengyelek ellen, utóbbiaknak már egy 4-2-es vereség is belefért volna...

iPon Team Horizon Reapers - Actina PACT

El sem kezdődött a mérkőzés, majdnem a szívünkhöz is kaphattunk, a középkezdésből balszerencsésen pattanó labdát ugyanis épphogy ki tudta védeni a gólvonalon MsH7, majd a tisztázást követően Expp a kapura teljesen veszélytelen lövése MsH7-en, majd JusTZoly-n megpattanva a kapufán csattant... Ezen helyzetek nem zavarták a magyar csapatot, több veszélyes lövéssel jelezték a lengyeleknek, hogy ők is itt vannak a pályán. Az ezt követő mezőnymunka után aztán Bebz szerezte meg a lengyeleknek a vezetést, ám kis idő sem telt el, mikor JusTZoly labdaszerzéséből ZeNeDaR lőtt kapura, amelyet Bebz épphogy ki tudott védeni, a kipattanót pedig MsH7 lőtte be. A folytatás felváltva szólt mindkét csapatról, felváltva forogtak veszélyben a kapuk, ám végül JusTZoly ismételt beadásából ismételten ZeNeDaR lőhetett kapura, ám most már tehetetlenek voltak a védők. Az Actina PACT nagyobb fokozatra kapcsolt a folytatásban, de nem sikerült begyötörniük az egyenlítő gólt, így egy apró lépéssel az ITHR volt előrébb. ITHR 1-0 PACT

A második találkozó talán ugyanazon mederben csordogált volna tovább, ám Expp kapitális hibáját ZeNeDaR büntette a meccs legelején. Nem sokkal ezután azonban ő maga javította a hibáját, a magyar védők kicsit elaludtak, ő pedig szépen előzött meg mindenkit. Később Tumeek távoli átlövésével szemben MsH7 volt tehetetlen, így 1 perc 25 másodperc után már 2-1 volt a meccs állása a lengyelek javára. Előnye tudatában biztonsági játékra rendezkedett be az Actina PACT, ám JusTZoly egyedül szépen verte meg a védőit és mesterien tálalt ZeNeDaR elé. A középkezdést követően ismét az ITHR támadhatott, a srácok ráadásul egy agresszívabb, demózós-bumpolós taktikának köszönhetően üres kapura takarították a pályát, így ismét övék volt az előny. A mérkőzés végén aztán ZeNeDaR egyéni megmozdulásából  eldőlt a mérkőzés. ITHR 2-0 PACT

A lengyelek ellen aztán ZeNeDaR is úgy döntött, szeretne lőni egy hasonló gólt, mint korábban Zoly

A harmadik mérkőzésen, mint a megsebzett bestia, esett neki az Actina PACT az ITHR-nek, gólnak azonban mi örülhettünk, MsH7 hosszú tisztázását elérte JusTZoly, aki mesterien passzolt vissza a társnak. A mérkőzés azonban ugyanúgy folytatódott, mint addig, azaz az Actina PACT uralta a pályát, a magyar csapatnak pedig kontrákból kellett építenie a támadásokat, valamint meg is kellett szállniuk saját kapujukat - egy elég hosszú ideig sikeresen is, ugyanis a lengyelek hiába passzolgatták körbe kézilabdás módon rengetegszer a magyar kaput, lövésig szinte alig jutottak el.. ám az egyik ilyen helyzettel szemben tehetetlen volt MsH7, Tumeek mentette hosszabbításra a találkozót. Az overtime végül heroikus magyar védekezést hozott, többször is megállt bennünk az ütő, mikor egy-egy bombalövésbe végül épphogy bele tudott érni valamelyik védő. A hosszabbítás 1:41 ideig tartott, ezalatt négy lövése volt az Actina PACT-nak, és mindösszesen két próbálkozása az ITHR-nek: az elsőre is másfél percet kellett várni, a második pedig a védést követő labdaszerzésből született, melyből gól is lett. ITHR 3-0 PACT

A negyedik találkozón már lehetett érezni a lengyel csapaton, hogy sokkolja őket az, ami addig történt, Bebz pedig lemásolta Expp hibáját a második mérkőzésből: mesteri gólpasszt adott MsH7-nek. A középkezdésből azonban mindez mehetett a kukába, jött az egyenlítés. Az ITHR-t ez a gól nem zavarta meg, sőt a folytatásban MsH7 kis túlzással partvist fogott és kitakarította Expp-et és Tumeeket a kapu elől, így JusTZoly ártalmatlan lövése végül áthaladt a gólvonalon. Az Actina PACT itt fejben el is vesztette a mérkőzést, fél perccel a vége előtt JusTZoly pedig büntetett. 3-1 lett a negyedik mérkőzés végeredménye, ez pedig azt jelentette, hogy az ITHR 4-0 arányban nyerte meg a sorsdöntő ütközetet, így ők is kvalifikálták magukat a március 8.-i varsiói döntőre.

"Varsóban is hasonló mentalitással lépünk pályára"

"A Gifted Gaming elleni meccsen talán az is döntött, hogy ők már játékban voltak, míg mi free playből érkeztünk. Összességében azonban így is nyerhettünk volna, csak a nyertes mérkőzéseket követően nem tartottuk a nyomást az ellenfélen, emiatt is estünk össze mindig, a vége felé ráadásul a pánik is eluralkodott rajtunk. A két meccs közötti szünetben összeszedtük magunkat, megbeszéltük a hibákat és minden mérkőzésen tartottuk a nyomást, és ezek szerint meg is lett a gyümölcse. Összességében a Gifted Gaming elleni mérkőzést nehezebbnek éreztük, a lengyelek ellen sokszor játszottunk edzőmérkőzéseket, így ismertük a játékstílusukat, míg a csehek ellen csak egyszer tudtunk, akkor 3-2-re alulmaradtunk. Így nem volt rajtunk semmilyen nyomás a második mérkőzés előtt, még úgy se, hogy tudtuk, muszáj a minimum 4-1-es győzelem. Őszintén szólva, este erről álmodtam, hogy továbbjutunk, és rendkívül büszke is vagyok a csapatra, hogy ez sikerült. Varsóban is hasonló mentalitással fogunk pályára lépni, aztán meglátjuk, mi lesz a vége." - így értékelte a mérkőzéseket MsH7.

A RocketMania első szezonjának Nagydöntője március 8.-án vasárnap lesz, magyar idő szerint 13:00-kor a varsói Kinguin Esports Performance Centerben. A tornán Lengyelországot az ESE (PetricK, Bruz, Niseron), Csehországot és Szlovákiát az Onlajneri (Lauty, Nalmon, Dave, Deviix), míg Magyarországot az MTK Budapest (CokeHUN, ProFessorvF, Richmond, Negsy), és selejtezős sikerének köszönhetően az iPon Team Horizon Reapers (JusTZoly, MsH7, ZeNeDaR) fogják képviselni.