A rádióhallgatás két-három évtizede még csupán annyit jelentett, hogy bekapcsoltuk a rádiókészüléket, behangoltuk egy elérhető csatorna frekvenciájára és élveztük az adást.
Manapság azonban a rádióadók már rég kitörtek az FM-hullámok közül, és számos platformon jelen vannak.
Internetes adás
Sajnos még az elméletileg országos lefedettséggel bíró adókat sem lehet fogni kishazánk minden csücskében, a kisebb, regionális csatornákat pedig pláne nem. Mit tegyen az, aki nem szeretné, hogy a földrajzi helyzete lekorlátozza őt a rádiózásban? Válassza az internetes közvetítést!
Manapság számos rádiócsatorna sugároz az interneten, ahol a távolság többé nem jelent akadályt! Ahol hozzá lehet férni az internethez, ott lesz hallgatható rádióműsor is, függetlenül attól, hogy az ország vagy a világ mely pontján vagyunk.
Így már a Sláger FM sem csak Budapesten és környékén hallgatható, hanem az Online Rádió weboldalán keresztül gyakorlatilag bárhol. Az internetes közvetítés további előnye a jobb hangminőség és a stabilabb vétel, amelyet nem zavar meg az analóg adásnál megszokott recsegés vagy a sistergés.
Közösségi média
Hogyha egy rádió közelebb akar kerülni a hallgatókhoz, azt legkönnyebben a közösségi oldalakon keresztül teheti meg. Ezeket a felületeket ma már idősek és fiatalok egyaránt napi szinten használják, és mivel a tartalmakat lehet kedvelni, kommentálni, megosztani, így aligha akad jobb módszer a hallgatókkal való kapcsolattartásra.
Az említett Sláger FM is rendelkezik például Facebook, Instagram, illetve TikTok profillal is, melyeken keresztül interaktívan szólíthatja meg a közönségét. Ezeknek a platformoknak a kezelése gyakran egész embert kíván, hiszen muszáj naprakésznek lenni, és akár naponta több alkalommal is posztolni.
A tartalmak pedig nem minden esetben kötődnek szorosan a rádiózáshoz, hiszen gyakran találkozunk mémekkel, vicces képekkel, programajánlókkal, de gyakoriak a “kulisszák mögötti” fotók is, melyeken műsorvezetők, sztárvendégek szelfiznek a stúdióban. Ezek a posztok segítenek abban, hogy a hallgatók jobban megismerjék a csatornát, a mikrofon mögött ülő embereket, és arcokat is társíthassanak a jól ismert hangokhoz.
Ha belengondolunk, az ezredforduló tájékán még többnyire fogalmunk sem volt róla, hogy néznek ki a kedvenc rádiósaink, hiszen csak a hangjukat ismertük. Ma már ilyesmi nemigen fordulhat elő.
Youtube csatorna
A nagyobb hazai rádiók, köztük a Sláger FM is rendelkezik saját YouTube-csatornával. Hogy ez miért hasznos? Egyrészt azért, mert sok korábbi műsor visszahallgatható a felületen, másrészt olyan extra tartalmak is felkerülnek, melyeket a rádióban ugyan nem adnak le, de az érdeklődők megtekinthetik a weboldalon.
Ilyen például az említett rádiócsatorna nemrég indult autós műsora a Visszapillantó, mely videós podcast formában kerül fel a YouTube-ra, és a négykerekű járművek rajongóinak szolgál érdekes, szórakoztató tartalmakkal kétheti rendszerességgel.
MONDD EL A VÉLEMÉNYED KOMMENTBEN! KÖVESS MINKET FACEBOOKON IS!