A Valve népszerű játékából merített ihletet okosasszisztensének elkészítéséhez

A Valve népszerű játékából merített ihletet okosasszisztensének elkészítéséhez

A YouTuber a sorozat nárcisztikus és szarkasztikus főgonoszát építette meg ehhez.

2007. október 10-én jelent meg a Valve népszerű logikai játéka, a Portal, amelyet később, 2011 áprilisában a 2. rész követett, ezzel folytatva Chell kalandjait. Ugyan a Portal 2 is már több, mint 10 éve jelent meg, a mai napig sokan szeretik a két címet, főleg a másodikat, amelyhez a mai napig készítenek a rajongók új pályákat, melyeken egy barátunkkal együtt akár ketten is teljesíthetünk.

Mindkét játékban ugyanúgy főszereplő volt GlaDOS, egy mesterséges intelligencia által irányított rendszer, amely a teljes 1. részben, illetve a 2. elején is karakterünk főellensége volt, a Portal 2 cselekményei során viszont a közös cél végül közelebb hozta a két szereplőt. GlaDOS játékbeli megjelenése pedig kifejezetten jó visszajelzést kapott a játékosoktól és a kritikusoktól is, a 2000 és 2009 közötti időszak legérdekesebb videojáték-szereplőjének is tartják számon, de 2007-ben több gaming oldal is az év legjobb új karakterének is választotta.

Pont ő ihlette meg Henri Rantanen YouTubert is, aki a platformon Nerdaxic néven ismert. Ő ugyanis úgy döntött, hogy megépíti a játékok főgonoszát, mint otthonának saját okosasszisztensét. A projekt alapja egy Raspberry Pi 4 rendszer, amely a Rantanen által programozott Python-kódot futtatja. Tervei között szerepel, hogy a jövőben ez az eszköz képes lesz egy hagyományos okosasszisztens minden funkciójára, jelenleg ugyanis csak az aktuális időjárásról tudja őt tájékoztatni - teszi ezt GlaDOS hangján!

A rendszer pedig itt nem állt meg, ugyanis 3D nyomtatás segítségével fizikailag is hasonlít a gép a játékban is megismert szereplőre. Egy december 5-én feltöltött videóban látható is, ahogy például a teljes "arca" elkészült, a szeme pedig kitágul, összeszűkül, kinyílik vagy becsukódik, függően attól, hogy épp mit mond az asszisztens. A YouTuber hosszútávú céljai között van még, hogy egy "nyakat" is építene a fejhez, amely lehetővé tenné, hogy egy infraredes kamerán át egy arcfelismerő rendszer segítségével beszéd közben tudná tartani a szemkontaktust is!

Az alábbi videóban meg is tekintheted az elkészült eszközt, amelyben hosszan mutatja be, hogyan működik:

Kövess Minket!



Közvetítések