A Liquid élte túl az amerikai rangadót Antwerpenben

Folytatódik a PGL Major Antwerpen első szakasza, ahol ma eldől, kik lesznek a legends stage mezőnyének utolsó tagjai.

A Spirit, az Outsiders és az ENCE jutottak tovább a Major Antwerpen harmadik játéknapján a legends stage-re. Ezzel egyidőben elbúcsúztunk újabb három csapattól, az IHC és az Eternal Fire mellett a Liquid–Complexity kiesési rangadó vesztese, a coL is a reptér felé tart már, így egy csapatra csökkent az észak-amerikai reprezentáció a Majorön – de ma még ezt is elveszítheti a régió.

A Spirit az Astralist verte meg tegnap egy egyoldalú Bo3-ban a továbbjutáshoz, miután Overpasson 5:10-ről 16:12-re fordítottak, majd Ancientön 10:5-ről 16:6-ra nyertek. Az Outsiders forZe elleni mérkőzése YEKINDARék jóhíréhez hűen szoros volt, még egy vereségre ítélt pályán sem sem lehet őket csak úgy elföldelni egy domináns félidővel. Dust2-n 12:3-as hátrányból álltak fel 12:11-re és csak ezután nyert a forZe 16:12-re, Mirage-on viszont 8:7 után ők diktáltak és győztek 16:10-re, Infernon hasonló módon nyertek 16:11-re, így 2-1-es szériagyőzelmet aratott az Outsiders. Az ENCE–Bad News Eagles mérkőzésen pedig megmutatkozott, hogy miért is a világ harmadik legjobbja a finn szervezet csapata. Dust2-n 12:3-as félidő után a koszovóiak visszajöttek a meccsbe 13:13-nál, de még a nyomás ellenére is befejezte a pályát az ENCE 16:13-ra. Nuke pedig már abszolút Snappiékról szólt, a 9:6-os T-oldaluk után csak idő kérdése volt a győzelem, ami 16:9-nél be is következett.

Ami a nap további eredményeit illeti: az Imperial kiejtette az IHC-t 2-1-es győzelemmel (Mirage 11:16, Overpass 16:10, Inferno 16:12); a Liquid egészen sima 2-0-val legyőzte a Complexityt (Ancient 16:12, Vertigo 16:12); az MIBR túlélte az Eternal Firet (Vertigo 16:13, Nuke 16:11). A mai napon a győzelem már mindenkinek továbbjutást, a vereség pedig kiesést jelent: