Mobil: Bekeményítenek a szolgáltatók, eddig tartott az ingyenesség

Mobil: Bekeményítenek a szolgáltatók, eddig tartott az ingyenesség

Mindegyik szolgáltató kénytelen meglépni ezt a felhasználókat közvetlenül károsító döntést, ugyanis európai szervezettől érkezett az utasítás.

2023. március 31-e után az összes magyarországi mobilszolgáltató egységesen megszünteti a nullás díjszabást. Ez azt jelenti, hogy az eddig mobilnettel ingyenesen használható alkalmazásokért és programokért a jövőben fizetni kell, avagy az adatforgalolmba beleszámolja majd a Vodafone, a Yettel és a Magyar Telekom is azt, ha ezeket pörgeti a felhasználó. A százezreket (akár milliókat) érintő döntést a BEREC (Body of European Regulators for Electronic Communications, Európai Elektronikus Hírközlési Szabályozók Testülete) hozta meg még 2022 őszén, amelyben több határidőt szabtak meg.

A nemzetek felett álló testület arra kötelezte a szolgáltatókat, hogy 2022. november 15-éig fejezze be az értékesítését a "nullás ajánlatoknak", április 1-jétől meg a már meglévő szerződéseket módosítsák vagy megszüntessék, amelyek érintettek a zero ratingben. Az értintett alkalmazások a Facebook, a Messenger, a WhatsApp, az Instagram, a Tinder, a Spotify, valamint a navigációs programok és az egyéb kommunikációs alkalmazások. Március 31-e után érdemes lesz majd nagyobb díjcsomagra, esetleg korlátlan adatkeretet tartalmazó előfizetésre váltani, ha szeretnétek a jelenleg még nullás alkalmazásokat kötöttségek nélkül használni.

OSZD MEG VELÜNK A VÉLEMÉNYED HOZZÁSZÓLÁSBAN! KÖVESS MINKET FACEBOOKON IS! 

Kövess Minket!



Neked korlátlan mobilneted van?

Üzlet - A tisztaság fenntartása a modern környezetben

Manapság a tisztaság fontos szerepet játszik a közösségi és munkahelyi terek életében. Egy tiszta környezet nemcsak a higiénia miatt lényeges, hanem hozzájárul a hatékony munkavégzéshez és a jó életminőséghez is. Érdemes elgondolkodni azon, hogy az iroda vagy intézmény rendezett állapota mennyire képes befolyásolni a dolgozók produktivitását.

Üzlet - Amikor az élelmiszer útja is tervezett

Egy jól működő ellátási lánc kicsit olyan, mint egy összeszokott csapat. Akkor teljesít jól, ha minden szereplő tudja a dolgát. Az élelmiszerek feldolgozása, hűtése és tárolása ritkán kerül reflektorfénybe, pedig sok múlik rajta.

Üzlet - Az 50 feletti férfiak vitalitása

Amikor az öregedésről van szó, sokan automatikus energiaszint-csökkenést feltételeznek az 50 év feletti férfiaknál. Tényleg így van? A valóság az, hogy az életkor előrehaladtával új egyensúlyi állapot érhető el, ha figyelmet fordítasz tested jelzéseire és életmódodra. Az életminőség javítása számos módon lehetséges, és lehet, hogy néhány módszer meglepetésként fog hatni.

Közvetítések