Rengeteg emlékezetes pillanatot köszönhet az internet népe ennek a rémegyszerű alkalmazásnak.
A Z generáció még lehet, de az alfa már biztosan nem emlékszik majd azokra az időkre, amikor az iskola után első dolgunk az volt, hogy a betárcsázós internettel felcsatlakoztunk az MSN-re, hogy ott vitassuk meg a nap történéseit. A Windows Live Messenger egykori változata tökéletes csevegőalkalmazás volt, ugyanis tényleg mindennel rendelkezett, amire szükség volt: lehetett rajta játszani, SMS-eket küldeni, rezegtetni azt, aki nem reagál, valamint indokolatlan hangüzeneteket is lehetett küldeni a valós idejű mikrofonba beszélés mellett. A rolót végül az MSN 2013-ban húzta le, de már ekkor is létezett a 2009-ben útjára indult Omegle, ahol idegenekkel lehetett videochatelni többnyire korlátozások nélkül.
Ezeket olvastad már?
Omegle, élet 14 évet
Talán ez a szabadság volt a legnagyobb támadási pontja az oldalnak, ugyanis rengeteg videó kering a neten arról, ahol szélsőséges politikai csoportosulások terjesztik a nézeteiket, valamint olyan mértékben áramlik a xenofóbia és rasszizmus, mint a szennyvíz az óceánokba. Az utolsó szög a koporsóba ez a szélmalomharc volt, ami mind pénzügyileg, mind emberileg kicsinálta a céget. A moderálás megoldhatatlansága miatt lehúzta a rolót az Omegle, amely Magyarországon sosem kapta meg igazán a reflektorfényt.
Az alapító köszöni mindenkinek a támogatást, reméli, hogy sikerült olyan élményeket szereznie, amelyek csak és kizárólag a "pozitív" kategóriába sorolhatóak be. Ezzel párhuzamosan elnézést kért azoktól, akik bármilyen sértő és tolerálhatatlan beszélgetésbe futottak bele a platformon. Hiába igyekeztek minden ilyen felhasználót kiszűrni, az anonimitásra épülő modell miatt erre egyszerűen nem volt lehetőség.