Letesztelték, hogy vajon hazudott-e a Valve a CS2 gépigényével

Letesztelték, hogy vajon hazudott-e a Valve a CS2 gépigényével

Van, amiben érdemes hallgatni a Valve által meghatározott minimum gépigényére, de van, ahol nyugodtan figyelmen kívül hagyható.

A Counter-Strike 2 megjelenésekor sokan aggódtak amiatt, hogy megnőtt a játék gépigénye és ettől kevesebb lett az FPS-ük, mint azt ahogyan a CS:GO-s évek alatt megszokhatták. Akikről viszont talán kevesebb szó esett akkoriban, azok nem mások, mint akik a minimum gépigény környékén játszottak már a CS:GO-val is. Ő nekik ugyanis muszáj volt új gépet venniük, ha folytatni akarták a játékot. Vagy mégsem?

Nos, alighanem sokakat érdekel, hogy hogyan is fut a CS2 akkor, ha leporoljuk a régi sulinetes gépházat és megtaláljuk rajta a bekapcsológombot. A választ pedig az ismert Counter-Strike YouTuber, 3kliksphilip hozta el. Ehhez először is összeállított egy vasat, ami a Valve hivatalos minimum gépigényéhez hasonló. Bár nem tudott minden konkrét hardvert beszerezni. Szóval a processzora például 12 generációval újabb, mint amin a Valve szerint elindul a CS2. Cserében legalább ez a lehető leggyengébb CPU, amit reálisan beszerezhetett manapság.

A Valve hivatalos minimum gépigénye

  • Op. rendszer: Windows 10
  • Processzor: 4 szálas processzor — Intel Core i5 750 vagy jobb
  • Memória: 8 GB RAM
  • Grafika: A videókártyának legalább 1 GB-osnak és DirectX 11 kompatibilisnak kell lennie, Shader Model 5.0 támogatással.
  • DirectX: Verzió: 11
  • Tárhely: 85 GB szabad hely

3kliksphilip gépe

  • Processzor: Intel i3 12100
  • Memória: 8 GB RAM
  • Grafika: Radeon R7 260X 1 GB (2013-ból!)

Ezeket olvastad már?

Philip a teszt során benchmarkok helyett próbálta valós játék közben felmérni, hogy mit is nyújt ez a masina. És nagy meglepetésre arra jutott, hogy akár 60-90 FPS-t is ki lehet belőle préselni. Ez elsőre ugyan remekül hangzik. A bajok ott kezdődnek, hogy egyszerűen nem elég stabil egy ilyen gyenge rendszeren a játék ahhoz, hogy élvezhető legyen szórakozásból vagy versenyszerűen játszani vele. Ha elkezdett egy meccset, általában 10 másodpercig teljesen játszhatatlan volt a CS2. Illetve hiába volt 60 FPS-e még akár 1080p-ben is, mert a bemeneti késleltetés túl zavaró volt.

Ezután megpróbálta azt, hogy egy modern alsókategóriás videókártyával mire megy (más alkatrészt ekkor nem cserélt ki). Nem volt nagy meglepetés, a válasz természetesen az lett, hogy hatalmas előnyt jelentett a 260X-szel szemben a Radeon 6500 XT. De azzal, hogy utána a RAM-ot 8GB-ról 4-re csökkentette, még rosszabbá vált az élménye, mint az eredeti régi géppel. Ami persze nem meglepő, hiszen így nem felelt meg a minimum gépigénynek a memória mennyisége. Viszont az is kiderült a teszt során, hogy hiába kér négy szálas procit a Valve, egy kétmagos proci multithreading nélkül nagyjából ugyanazt nyújtja, mint multithreadinggel. Továbbá a minimum tárhellyel kapcsolatos igény is erősen túlzó, mert csak 35GB-ot foglal a CS2.

Kövess Minket!



Gamer szótár


Közvetítések