Törpézni jó, azonban nem mindenki élvezi azt, ha ilyen fiókok árasztják el a LoL-t.
A League of Legends egyik megkerülhetetlen eleme azoknak a fiókoknak az összessége, amelyeknek már van egy olyan gazdája, aki tapasztalt játékosnak számít. Az altok/smurfök létrehozásának pozitív oldalát már elolvashattad, most jöjjenek azok a hatások, amelyek szinte csak és kizárólag problémák melegágyaként szolgálnak.
Ezeket olvastad már?
1. Felborítja a rendszer egyensúlyát!
Alapból nem úgy készítette a Riot Games a LoL-t, hogy azzal kell foglalkoznia a matchmaking algoritmusának, milyen módon tegyen rendet a rendes fiókok és a smurfök között. Utóbbiak elszaporodása miatt rengeteg extra programozásra van szükség a fejlesztők részéről, ami időt és energiát emészt fel. A felmerülő problémákat egyelőre csak tüneti jelleggel kezelték, egyelőre be kell érni azzal, hogy próbálkozik valamivel előrukkolni a csapat, ami talán segíthet.
2. Nehezebb valóban büntetni a játékosokat!
Itt nem is feltétlen a smurfökről, hanem az altokról is szó van. Ha szabálysértésen kap valakit a support vagy a mesterséges intelligencia, akkor nem a játékost szankcionálja, hanem a fiókot. Az idéző megteheti azt, hogy átlép egy másik accjára, majd folytatja a játékot mintha nem történt volna semmi. A Riot pontosan tisztában van ezzel a kiskapuval, ezért vezette be a "kötelezően letöltendő nem rangsorolt meccsek" intézményét, azonban ez sem tekinthető valódi megoldásnak, mert így meg a minél gyorsabb meccs befejezés a célja a büntetésüket töltőknek, nem a valódi csapatjáték.
3. Maguk a mérkőzések, ahol smurf szerepel!
Ha a matchmaking nem tudja elkülöníteni a smurföket olyan lobbykba, ahol mindenki törpe, akkor el kell fogadni azt a tényt, hogy valamelyik csapatban lesz egy játékos, aki nem illik bele az összképbe. 9 játékos Gold IV és Gold II között van, a 10. meg Bronze I, ennek ellenére lehozza a meccset 1v9-ben? Ez hamis illúziókat kelthet a győztesben, a vesztesnek meg egy az egyben elveheti a kedvét attól, hogy újra elindítson egy rangsorolt összecsapást.
4. Nem lehet megállapítani, valójában mi a valós tudása egy-egy játékosnak!
Ez lehet kicsit szokatlannak tűnik, de visszaélések melegágyaként szolgálhat az, ha valaki egy smurf fiókkal próbálja meggyőzni a versenyszervezőket arról, hogy ő tényleg "csak" low ELO-s. Éles körülmények között persze kiderül, hogy ez nem a valós szintje, azonban nem egyszerű kinyomozni azt információk hiányában, hogy melyik valakinek a "main" accja.
5. Rossz példát mutat!
Gondolj abba bele, hogy milyen érzés lehet nézői szemmel követni azt, ha Faker EUNE-n indítana egy teljesen új fiókot. A besorolók első összecsapásai, valamint az utána lévő több tucat meccs gyakorlatilag arról szólna, hogy az ellenségnek, főleg a midesnek, fikarcnyi esélye sincs. 30-0-s Katarina pentákat biztos jó nézegetni átlag Silver ELO-ban, de ez nem kéne, hogy követendő példa legyen senki számára.