Lassan tölt be a YouTube? A reklámblokkoló lesz a ludas

Lassan tölt be a YouTube? A reklámblokkoló lesz a ludas

A YouTube újabb reklámblokkolók elleni támadásának vélte a sajtó a problémát, amihez valójában semmi köze nem volt a videós platformnak.

Az elmúlt napokban egyre többen tapasztalták, hogy reklámblokkoló használata mellett jelentősen lassult a Google Chrome teljesítménye. YouTube-videók megtekintése közben a felhasználók szerint a videók pufferelése döcögősebb lett, illetve a processzoruk kihasználtsága is a normális többszöröse volt. Egyes népszerű technológiai lapok – például a 9 to 5 Google is– arról írtak, hogy a YouTube szándékosan okozza ezt a problémát és így akarja eltántorítani az embereket a novemberi figyelmeztetések után a reklámblokkolók használatától.

Szerencsére ez így egyáltalán nem igaz. Nincsen semmiféle összeesküvés, a YouTube semmin sem változtatott. A Tom's Hardware összefoglalta a történteket és arra jutott, hogy az egész egy népszerű Reddit-posztból indult, ami videóval együtt mutatta be a problémát, ám félreértett magyarázatot adott arra. A posztért felelős NightMean nevű felhasználó azóta már felismerte, hogy tévedett, sőt, több helyen is jelezte, hogy elsősorban azért produkálta ezeket a tüneteket a YouTube, mert párhuzamosan használt több reklámblokkolót és ezek nem jöttek ki egymással.

Az Android Central megkeresésére a YouTube is cáfolta, hogy ők okoznák a felhasználók teljesítményének csökkenését: „A felhasználók visszajelzései a töltési idő megnövekedéséről a YouTube-on nem kapcsolódnak a reklámblokkoló felismeréssel kapcsolatos erőfeszítéseinkhez”, állítja a cég.

Ezeket olvastad már?

A probléma azonban még azután is jelentkezhetett, ha valaki egyet leszámítva kikapcsolta az összes reklámblokkolóját. Mint kiderült, az AdBlock és az AdBlock Plus nevű Google Chrome kiegészítővel is voltak bajok. Ennek a fejlesztői azóta jelezték, hogy rájöttek a hiba forrására és a legújabb változat már nem produkál ilyesmit. Ezért érdemes a következő verziókra frissíteni, ha még nem tetted: az AdBlockból az 5.17.1 vagy újabb, az AdBlock Plusból pedig a 3.22.1 vagy újabb a nyerő.

Továbbá voltak még felhasználók, akik a uBlock Origin kapcsán egy figyelmeztetést kaptak a Google Chrome-tól. Eszerint a kiegészítő hajlamos lelassítani a böngészőt és ezért érdemes kikapcsolni azt. A fejlesztő szerint azonban szó sincs lassulásról, csupán azért küld ilyen üzenet a Chrome, mert rövid idő alatt túl sok filtert vagy házirendet adott hozzá a felhasználó, ami például a telepítésekor is előfordulhat.

Mindenesetre is, ha a YouTube-os sztorihoz hasonló problémát tapasztaltok, akkor érdemes ellenőrizni, hogy ne fusson több reklámblokkoló egyszerre. Ilyenkor azonban nem elég csak kikapcsolni a kiegészítőket, hanem újra kell indítani a böngésző összes megnyitott lapját, hogy biztosan érvényesüljenek az új beállítások.

Kövess Minket!



Gamer szótár

LAN

Közvetítések