Az Epic Games szolgáltatásait használó ügyfeleknek nincs miért aggódnia, mert a Mogilevich nem szerezte meg a bizalmas adataikat.
Még a múlt héten számoltunk be arról a hírről, miszerint egy Mogilevich nevű banda feltörte az Epic Games szervereit és közel 200 gigabájtnyi adattal lépett meg. A hackerek azt állították, hogy e-maileket, jelszavakat, teljes neveket, fizetési információkat, forráskódokat és sok más bizalmas információt szereztek meg a támadás során. A lopott adatokat azonnal áruba bocsátották az interneten, eközben az Epic Gamest is zsarolták. De a cég semmi nyomát nem találta a támadásnak, most pedig a hackerek is beismerték, hogy valójában csalás volt az egész.
A Cyber Daily korábbi riportja szerint a Mogilevich március 4-ig adott időt arra, hogy valaki megvegye a lopott információkat. De a hackerek nem mondták meg, hogy mi fog történni ezt követően, ami már eleve gyanúra adott okott. Majd az Epic Games nyomozása sem talált a támadásra utaló jeleket, és úgy tűnt, a zsarolásnak valójában semmilyen alapja nincs. Ezt erősítette még az, hogy az Epic Games szerint hiába próbálták felvenni a kapcsolatot a hacker csoporttal, azok válaszra sem méltatták a megkereséseket. Majd a cég tegnap közzétette, hogy egyszerű átverés volt az egész.
Ezeket olvastad már?
A PC Gamer szerint erre reagálva a Mogilevich egyik tagja leírta, hogy mi is történt valójában:
„A blogunkon felsorolt adatbázisok egyike sem volt annyira valódi, mint azt gondolhattátok. Csak előnyt akartunk kovácsolni a nagy nevekkel, hogy minél gyorsabban minél nagyobb figyelmet szerezzünk. Nem azért csináltuk, hogy hírnevet és elismerést kapjunk, hanem azért, hogy aprólékosan felépítsük az új, áldozatokkal való kereskedelemre használható átverésünket.”
Tehát a Mogilevich valójában hazudott, és pár kisebb hackeléssel, átveréssel, zsarolással hírnévre tett szert, hogy aztán egyre nagyobb és nagyobb halak után menjen. Azonban a kezdeti párezer dolláros csalások után már teljesen alaptalanul mentek neki olyan cégeknek, mint amilyen az Epic Games is, reménykedve abban, hogy a hírük miatt rávehetőek a fizetésre. A csoport azt állítja, hogy a DJI nevű dróngyártó céget például bizonyítékok nélkül sikerült lehúzni 85 000 dollárral. Valami ilyesmiben reménykedtek az Epic esetében is. Viszont még azt sem támasztották alá, hogy a DJI-os eset ténylegesen megtörtént-e, így lehet, hogy ez szintén csak a nagy trükk része.
Remek kérdés persze, hogy akkor miért mesélték el mindezt? Nos, ha tippelnünk kellene, akkor annyira tetszik nekik a média figyelme, hogy bármit hajlandóak közölni, csak kapják meg a 15 percüket. A csoport kitárulkozó tagja egyébként azzal zárta üzenetét, hogy úgy gondolják, tanítottak egy leckét mindenkinek, beleértve az Epic Gamest is. Ha ez a lecke az volt, hogy ne vegyél komolyan hackereket, nem hisszük, hogy sikerült átadni, hiszen eleve az ilyen esetekre tervezett protokollok tették lehetővé, hogy fény derüljön a csalásra.
Mindenesetre is, az Epic Games szolgáltatásait használó ügyfeleknek nincs miért aggódnia, mert a Mogilevich nem szerezte meg a bizalmas adataikat.