Joel tagadja, hogy csalt volna, de ehhez az Akrosnak is van pár szava

Joel tagadja, hogy csalt volna, de ehhez az Akrosnak is van pár szava

A joelt lebuktató Akros anti-cheat egyik képviselője részletesen elmondta, mivel kapták el a svéd játékost a hétvégén, és hogy miért lehet nehéz kiszúrni csak demókból a csalását.

A napokban mi is foglalkoztunk azzal az esettel, miszerint kizárták a BC.Game nevű csapatot a CCT Season 2 Europe Series 7 versenyéről, miután a szervezők által használt Akros-féle csalásvédelem kitiltotta joelt a meccs elején. A 19 évesre azonnal repült a ban, amint fellépett a szerverre a B8 elleni mérkőzés kezdetén, ám sem a szervező GRID, sem az Akros nem adott akkor részletes magyarázatot a történtekre, csupán azt hajtogatták, hogy nem hibáztak, jogos volt az eltiltás.

A BC.Game azonnal vizsgálatot indított a játékosa ügyében, nyilatkozatukban pedig megerősítették, hogy amíg nem válik egyértelművé, hogy mi történt, addig támogatni fogják joelt. Persze érthető okokból a kispadra tették őt ekkor, hiszen a csalás vádja igencsak ellehetetlenítené a GuardiaN által edzett ötöst a további versenyzésben. Most viszont újabb részletek láttak napvilágot, amelyek alapján vajmi kevés az esély rá, hogy joel megúszhatja a legújabb botrányát úgy, mint annak idején a bundázást sikerült.

A HLTV-nek nyilatkozó Akros képviselője, Tristan C. szerint a banhammer közel fél órával azelőtt csapott le joelre, hogy a B8 elleni meccs kezdődött volna, tehát gyakorlatilag azon nyomban, hogy fellépett a szerverre. De mit is használt a játékos, amivel ilyen gyorsan lebukott?

„ESP-t (egyfajta wallhacket), aimbotot és triggerbotot is tartalmazott [a csalás]. Mindegyik funkciónak voltak még további beállításai, a célzásrásegítést és a triggerbotot át lehetett állítani úgy, hogy sokkal emberibbnek hasson, és ha ez jól van belőve, akkor az emberi szemmel teljesen észrevehetetlen lenne. Nem szükséges minden funkciót használni, például egy játékos lehet csak a triggerbotot, vagy az aimbotot, vagy az ESP-t használja belőle.”

Tristan C. szerint ez a csalás bárki által könnyedén megvásárolható, de „harmadik felek ligáiban történő kompetitív játékra találták ki, és azzal hirdetik, hogy az Akros nem szúrja ki”. A csalás lényegében bootkitként működik, vagyis csak azelőtt lehet ki- vagy bekapcsolni, hogy betöltene az operációs rendszer, ugyanígy, a telepítése vagy törlése is minimum egy újraindítást igényelne. Joel balszerencséje viszont inkább az lehetett, hogy pont azon a napon jött ki egy frissítés az Akroshoz, amikor a bant kapta:

„A csalást használhatta korábban is anélkül, hogy észrevettük volna. A tény, hogy nem szúrtuk ki augusztus 4. előtt, nem azt bizonyítja, hogy korábban nem volt ott, ugyanis ezt a fajta csalást híresen bonyolult azonosítani.”

Az új információk ismeretében joel a HLTV-nek reagált először az eltiltására. Ebben az interjúban hosszasan beszélt arról, hogy mennyire szereti a játékot, és ezért sohasem csalna, meg amúgyis, nincs rá szüksége, hogy ilyet tegyen, mert okos játékosnak tartja magát, aki már korábban LAN-on is bizonyította képességeit. Elmondása alapján azt nem sérelmezi, hogy többen is a korábbi demóiban keresik a választ rá, hogy csalt-e vagy sem. Ellenben azt már igen, hogy bármilyen megmozdulását azonnal a csalásnak tulajdonítják, nem pedig egy csapattárstól érkező infónak – állítólag ezeket rögzített Teamspeak beszélgetésekkel tudná alátámasztani.

Forrás: HLTV/MAKKU

Amikor a HLTV arról kérdezte őt, hogy volt-e csalás a gépén a ban idején, először határozott nemmel válaszolt, majd így folytatta:

„Nincs értelme csalni, amikor végre kaptam egy esélyt, hogy megváltsam magamat. Soha ennyire elkötelezett nem voltam abban, hogy Counter-Strike-ot játszak és versenyezzek. A célom, hogy elérjem a mezőny csúcsát, és hálás vagyok a csapatomtól kapott erőforrásokért, szóval mi értelme lenne mindezt eldobni csalással.”

A játékosnak azonban nem volt érdemi magyarázata arra, hogyha nem csalt, akkor mégis miért csapott le rá az Akros. Azt cáfolta, hogy a csalásvédelem legutóbbi frissítésével érkező új felismerési módszerek okozták volna a vesztét. Amikor pedig arról kérdezték, hogy most hova tovább, joel a következőket mondta:

„Remélhetőleg megoldjuk ezt a dolgot, mert soha egy meccsen nem csaltam, hiába állítják ezt az emberek. Még mindig imádom játszani a játékot, és remélem, hogy valamilyen formában ezt folytathatom.”

Azonban az Akros képviselője szerint nem fogják a tiltást feloldani, a döntés végleges. Ez azt jelenti, hogy a svéd soha többé nem játszhat olyan tornán, ami ezt a csalásvédelmet használja, így például a tier 2-tier 3 életében elengedhetetlen CCT-ktől búcsút mondhat. Ennek megfelelően a BC.Game is igyekszik távolodni a játékostól, akit korábban a támogatásukról biztosítottak. Tegnap még a HLTV cikke előtt írtak röviden az Akros által fentebb is ismertetett információkról, majd bejelentették, hogy joel helyére már keresik az új ötödiket.

Az Akros sok kritikát kapott a múltban, ezért biztosan nem árthat némi kétség az állításaikkal, a hatékonyságukkal kapcsolatban. De joelt sem kell igazán félteni, mert a svéd játékosnak közel sem ez az első olyan botránya, amikor azzal vádolják őt, hogy semmibe vette a játék vagy az adott verseny integritását. Tavaly az ESIC eltiltotta őt a versengéstől, miután felfedezték, hogy március 27. és május 1. között például a saját mérkőzéseinek elvesztésére is fogadott egy olyan rendezvényen, ahol a GODSENT színeiben játszott. Később ezt a bant az ESIC felülbírálta lényegében a vizsgálat hanyagságára hivatkozva, így az addigra a csapatából kirúgott játékos idén januárban visszatérhetett. Ezt követően először a TSM, majd a BC.Game adott neki esélyeket, ám most úgy fest, ezt eljátszotta.

Borítókép: HLTV/Makku

Ezeket olvastad már?

Kövess Minket!



Gamer szótár


Közvetítések