A 2. részben már jártunk ott, ahol a Mafia: The Old Country játszódik

A 2. részben már jártunk ott, ahol a Mafia: The Old Country játszódik

Ki tudja melyik várost látogattuk meg Vito Scaletta visszaemlékezéseiben?

Elég jól sikerült az új Mafia videójáték első kedvcsinálója, nem igaz? Persze, nem sokat mutattak meg a tényleges játékból, de az ígéretek szerint visszarepülünk a 1900-as évek eleji Szicíliába, és egy ízig-vérig bűnügyi történetet kapunk, méghozzá szicíliai szinkronnal, ami valljuk be, a csúfos harmadik epizód után nagyon jól hangzik. És, ha ez nem lenne elég, tele van titkokkal és easter eggekkel is ez a röpke egy perces előzetes.

A Mafia: The Old Country, vagy inkább Mafia: Terra Madre (így fogják forgalmazni Olaszországban) bejelentő trailere elég rövid, de amellett, hogy szuggesztív, nagyon érdekes utalásokat is elrejtettek benne.

Easter Egg

A film- és televíziós produkciók az elmúlt évtizedek alatt megtanítottak minket arra, hogy a bűnözők, különösen a szervezett bűnözéshez kötődő személyek, nagyon vallásosak. Ez a Mafia: The Old Country traileréből is egyértelműen látszik. A Jézus Krisztust ábrázoló remekművön kívül, a videó első harmadában egy másik festmény is megjelenik, amely Káint és Ábelt, Ádám és Éva két fiát ábrázolja. A bibliai történetek Káint a történelem első árulójaként emlegetik, aki meggyilkolta testvérét, miután Isten elutasította az ő termésének gyümölcsét az Ábel által feláldozott bárányok javára.

Ez a kép nem véletlenül van ott, hanem valódi figyelmeztetés: az előzetes alatt megszólaló személy üdvözli a főhőst a „családban”, megjegyezve, hogy az árulás és a csalás soha semmilyen körülmények között nem jöhet szóba.

A 26. másodpercben van egy újabb vallási utalás, ez esetben Santa Rosalia szentképe bukkan fel, akinek kultusza mélyen átjárja Szicíliát, különösen Palermót, mivel ő a város védőszentje. Santa Rosalia ünnepe, amelyet a 'fővárosban' minden évben július 15-én tartanak, több ezer szicíliait vonz a sziget minden tájáról. A Mafia: Terra Madre helyszínét tekintve a szent megjelenítése nem is lepett meg minket annyira.

A 2K Games és a Hangar 13 már a kezdetektől fogva egyértelművé tette, hogy a Mafia: The Old Country a huszadik század eleji Szicíliában játszódik. Már a trailer első másodperceiből kiderül mikor és hol járunk: a jellegzetes szicíliai kerámiafejek, a szőlőfürt és az 1903-ban palackozott bor nem hagy semmiféle kétséget, visszatértünk a szervezett bűnözés bölcsőjébe.

De pontosan hol is játszódik Szicíliában? A maffia-veteránok, főleg a figyelmesebbek, valószínűleg már rájöttek, amikor az ablakból megpillantunk egy templomot, amelynek két harangtornya kiemelkedik a sűrű házlabirintusból. Ez egyértelműen a fiktív San Celeste városa, amelyet már a Maffia 2-ben is meglátogathattunk Vito Scaletta visszaemlékezéseiben.

A Mafia 2-ben 1943-ban, pontosabban a szövetségesek szicíliai partraszállásának kellős közepén jártunk a napsütötte faluban, de az új történetben jóval korábban látogathatjuk meg ezt a kitalált települést. Továbbá, talán kevesen tudták, de San Celeste az első Maffia főszereplőjének, Tommy Angelónak a szülőhelye is.

Ha már az első Maffia szóba került, a Mafia: The Old Country trailerében van egy olyan utalás is, amit szinte lehetetlen észrevenni. Egy Reddit-felhasználó rekonstrukciójának köszönhetően rájöttünk, hogy a Santa Rosalia szent lapja mellé fektetett újságban megjelent egy hír Lost Heavenről, a Mafia 1 helyszínéről is.

Pontosabban egy „Amerikából” érkező tudósításban azt olvashatjuk, hogy egy bizonyos Saverio Ghillottit közigazgatási képviselőnek választottak meg az Elveszett Mennyország városában. Ez egy apró részlet, de a későbbiekben még akár fontos részét is képezheti majd a sztorinak, amit szép lassan kibogozhatunk majd, ha kézhez kapjuk a negyedik felvonást.

Ezeket olvastad már?

Kövess Minket!



Gamer szótár