Nem tudod, mit kezdj magaddal a két ünnep között? Ezeknek a Netflix-sorozatoknak most azonnal neki is kezdhetsz

Nem tudod, mit kezdj magaddal a két ünnep között? Ezeknek a Netflix-sorozatoknak most azonnal neki is kezdhetsz

Vegyes a lista, és nem csak idei sorozatokat ajánlunk. 

Ha azon szerencsések közé tartozol, akik a két ünnep között nem dolgoznak, van Netflix előfizetésed, és szeretnél pár napot a kanapén bekuckózva tölteni, akkor mostani cikkünk neked szól. Hogy legyen miből válogatnod, különböző műfajokból szemezgettünk a Netflix saját gyártású tartalmait alapul véve: van köztük sci-fi, fantasy, horror és fekete humorral teli kőkemény dráma is, de az animációs műfaj kedvelőinek is ajánlunk egy (pontosabban kettő) gyöngyszemet. 

A 3-test-probléma

A Trónok harca alkotópárosa, David Benioff és Dan Weiss adaptációja kétségkívül az idei év egyik legjobban várt sci-fi alkotása volt, amely Cixin Liu magyarul is megjelent, Hugó-díjas regényét dolgozta fel - pontosabban A háromtest-trilógia első kötetébe engedett betekintést. Az első évad története azzal indul, hogy egy fiatal egyetemista lánynak végig kell néznie, ahogy a vörösgárdisták halálra verik az édesapját, egy köztiszteletnek örvendő tudóst, majd a lányt ezt követően a kommunista rezsim a kínai űrverseny élére állítja, ahol az idegenekkel való kapcsolatfelvételt tűzik ki célul. Ezzel párhuzamosan pedig eljutunk napjainkig, ahol öt tudóst követünk, akinek az élete fenekestül felfordul, miután egyre több neves kutató is öngyilkosságot követ el. 

Bojack Horseman 

Bár Raphael Bob-Waksberg felnőtt animációs sitcomja nem lett olyan híres, mint a Family Guy, A Simpson család vagy épp a South Park, az eltelt évek alatt egy nagyon is lelkes rajongótábor alakult ki a sorozat körül, nem véletlen. A helyszín napjaink Hollywoodjába repít el minket, ez a Hollywood azonban más, mint amit megszokhattuk, Kalifornia napsütötte utcáit ugyanis nem csak emberek, de két lábon járó állatok is koptatják. Itt él címszereplőnk, a kiégett, önpusztító Bojack Horseman, aki egykoron egy ismert sit-comban játszott, ezt követően azonban hamar leáldozott a csillaga. Bár a fenti sorokat olvasva valószínűleg nehéz elhinni, hogy a 2014 és 2020 között futott sorozat több egy egyszerű szórakoztató műsornál, pedig pontosan erről van szó: Bob-Waksberg szériája egy igazi remekmű, amely amellett, hogy kreatív módon mutat görbe tükröt Hollywoodnak, még a lélek legmélyebb bugyraiba is elkalauzolja a nézőit Bojack mellett olyan karakterek életén keresztül, mint Diane, Mr. Peanutbutter, Todd vagy épp Princess Carolyn

Sandman 

Ha véletlenül kimaradt volna a Neil Gaiman-képregényéből készült szürrealista fantasy, akkor a két ünnep között feltétlen pótold. Bár az író neve mostanság nem cseng túlzottan jól, és akkor még finoman fogalmaztunk (a Gaiman körüli botrányról itt olvashatsz kicsit bővebben), egyik legismertebb művének adaptációjára mintegy három évtizedet kellett várni, de kétségkívül megérte, a Sandmannek ugyanis még a legelvetemültebb rajongókat is sikerült meggyőznie - többek közt minket is megvett kilóra. A sokszereplős fantasy központi karaktere Sandman, másnéven Morpheus, az Álombirodalom feje, a történet pedig az ő fogságba ejtésével veszi kezdetét, amikor is főhősünket egy őrült okkultista megidézi, és rabságra ítéli. Míg Sandman fogságban sínylődik, az Álombirodalom szép fokozatosan sorvadásnak indul, ennek hozományaként pedig az emberek birodalmában is eluralkodik káosz. Sandman több évtizednyi fogság után szabadul csak ki, és elindul, hogy visszaszerezze a kormányzáshoz szükséges eszközöket, és rendet tegyen az Álombirodalomban. 

Szarvasbébi 

Nem lesz egyszerű menet, ám ha intenzív élményre vágysz, azt Richard Gadd sorozata maradéktalanul megadja majd neked. A skót színész és komikus saját abúzustörténetét meséli el a Netflix minisorozatában, amikor még nem volt ismert a pályán, és mindennél jobban vágyott arra, hogy befusson mint stand-up előadó. Főszereplőnk életébe váratlanul toppan be Martha, a túlsúlyos, középkorú, magát elismert ügyvédnek mondó nő, aki láthatóan nagyon maga alatt van, Gadd ezért megsajnálja őt, ezzel pedig a férfi számára gyötrelmes pokoljárás veszi kezdetét. 

Arcane 

A Netflix legdrágább animációs szériája rendesen odatette magát, mind az első, mind a második évad közel hibátlanra sikeredett, ráadásul rendkívül látványvilága és a jól kidolgozott karakterei miatt nem csak a League of Legends rajongók számára lehet jó választás. A történet két központi szereplője Vi és a húga, Powder, akikről szülei halála után az Alvilág vezetője, Vander kezd el gondoskodni. Miközben a két testvér egyre inkább eltávolodik egymástól (és ennek hatására megszületik Jinx), a Felvég és az Alvég régóta fennálló konfliktusai is kiélesednek, amelynek középpontjában a mágia és technológia fúziójának tartott kincs, a Hextech áll. 

Rémségek tára 

A Guillermo del Toro nevével fémjelzett horror antológia még 2022 őszén érkezett a streamingszolgáltató kínálatába nyolc különböző rémtörténetettel, amelyek között kifejezetten jól sikerült, de kicsit gyengébb alkotásokat is egyaránt találni. Az egyedi stílusú rendező showrunnerként működött közre, a rendezői székbe pedig minden epizód esetében más alkotó csüccsenhetett bele: többek közt Jennifer Kent (A Babadook), David Prior (Üres ember), Catherine Hardwicke (Alkonyat) és Ana Lily Amirpour (Csadoros vérszívó) is közreműködhetett direktorként. A Rémségek tára minden egyes része a horror egy-egy alzsánerét idézi meg, de a Toro-féle stílus kicsit mindegyik epizódon otthagyta a nyomát. 

Borítókép forrása: Netflix 

Kövess Minket!



Gamer szótár


Közvetítések