Ezek közül jó néhány annyira ismertté vált, hogy sokan valószínűleg még álmukból felkelve is azonnal képesek lennének idézni belőlük.
Az interneten terjedő legújabb trend nem más, mint az ikonikus Studio Ghibli stílus, és ennek köszönhetően felhasználók milliói konzulták a mesterséges intelligenciával, hogy átalakítsa a kinézetüket a stúdióra jellemző stílusjegyekkel ellátva. Egyébként is roppant könnyű az AI segítségével manapság már megalkotni egy képet, legyen szó bármiről – mondjuk a jogvédelemmel ellátott tartalom ugye alapvetően nem engedélyezett a rendszer számára. Ha pedig saját magunkat képzelhetjük el egy másfajta stílusban, az nemcsak szemet gyönyörködtető, de mondhatni egyfajta közösségi élmény is, hiszen megosztva ezeket másoknak is örömet szerezhetünk.
A Studio Ghibli egyébként egy legendás japán animációs stúdió, amelyet 1985-ben alapított Hayao Miyazaki, Isao Takahata és Toshio Suzuki. Világszerte híressé váltak a lélegzetelállító animációs filmjeiről, amelyek gyakran ötvözik a fantáziát, a természet szeretetét, az erős női főszereplőket, valamint a mély érzelmeket. Olyan ikonikus alkotások fűződik, a nevéhez mint: Totoro – A varázserdő titka (1988), A vándorló palota (2004), Chihiro Szellemországban (2001) – Oscar-díjas, A vadon hercegnője (1997). A 2023-as "The Boy and the Heron" (A fiú és a szürke gém) újabb lendületet adott a Ghibli-őrületnek, és sok fiatal felfedezte újra a stúdió filmjeit. Emellett akadt olyan is, aki gondolt egyet, és a legismertebb, kultklasszikus státuszba emelkedett hazai mémeket is megörökítette ebben a stílusban. A legviccesebb az egészben, hogy elég ezekről egy kép, és az embernek azonnal beugrik melyik aranyköpésről van szó. Nézzétek végig ti magatok is mit sikerült kihozni ebből a koncepcióval, és tegyétek próbára tudásotokat, hogy vajon hányat sikerülne felismernetek saját kútfőből.
Kattints a képre a galéria megtekintéséhez
Szalacsi Sándor az objektum: A vízbül veszi ki a zoxigént.