A napokban megjelent a Mafia: The Old Country ESRB besorolása, és úgy tűnik, hogy nem csak a teljes játékért fizethetünk majd a virtuális kasszáknál.
Hosszú kihagyás után idén ismét jelentkezik a Mafia franchise egy új epizóddal. Ráadásul ezúttal a szokásos amerikai helyszínek helyett az Óvilágba látogathatunk el, hiszen a Mafia: The Old Country Szicíliában játszódik majd, jóval a többi játék előtt. Túl sokat mondjuk eddig még nem láthattunk belőle annak ellenére sem, hogy 2025-ös megjelenést tervez a 2K Games, de ez remélhetőleg a május 8-i bemutatón megváltozik. És ha már ez az esemény szóba jött, a napokban kaptunk egy rövid előzetest ennek promótálására, amiben feltűnik két érdekesség is – kiszúrjátok?
The silence won’t last.
— Mafia Game (@mafiagame) May 2, 2025
Join us May 8 for the Official Gameplay Trailer and stick around for the PAX East Developer panel. #MafiaTheOldCountry
???? Official Gameplay Trailer: 11AM ET / 4PM BST
????️ #PAXEast Panel: 2PM ET / 7PM BST pic.twitter.com/Q08ziygNI0
Természetesen nem más részlet tűnt fel, mint a Mafia: The Old Country ESRB besorolása, és alatta a kiírás, hogy „játékon belüli vásárlásokat tartalmaz”. Azon éppenséggel nem lepődtünk meg, hogy az M-betűt biggyesztette az ESRB a Mafia mellé, elvégre ezzek a játékok néha egészen brutális jeleneteket szoktak tartalmazni, amelyek nem biztos, hogy kiskorúak elé valóak. De mikrotranzakciók, komolyan?! Mielőtt valaki nagyon stresszelni kezdene ezen, érdemes persze megnézni, hogy az ESRB mit ért ezalatt:
„Játékon belüli vásárlási ajánlatokat tartalmaz digitális javakra vagy valódi pénzről átváltható prémium tartalmakra, beleértve, de nem kizárólagosan a bónusz pályákat, skineket, zenét, virtuális pénzt és egyéb játékon belüli valutákat, előfizetéseket, season passeket és fejlesztéseket (pl. reklámok kikapcsolása).”
Vagyis a legsunyibb mikrotranzakcióktól kezdve egy mezei DLC-n át, amit nem csak a boltból, de a játékban is megvehetünk, lényegében bármi lehet a Mafia: The Old Country-ban. Ami ez alapján biztos, hogy a teljes árú, AAA-s cím esetében nem lesz elég egyszer fizetni, ha minden kontentet meg akarunk kaparintani. Szerencsére a lootboxokat azért kizárhatjuk, mert amennyiben ilyen is lenne az új Mafiában, külön szerepelne a videóban a játékon belüli vásárlás felirat alatt, hogy „véletlenszerű tárgyakat is beleértve”.
A Mafia: The Old Country várhatóan 2025. augusztus 8-án jelenhet meg, már ha igaz a korábban kiszivárgott információ, amit pont a fejlesztőknek sikerült a Steamen közölnie. Bár már nem kell sokáig várni, hogy elismerje a 2K Games a terveit, elvégre a héten a PAX Easten prezentációt fognak tartani a várhatóan PC-re, valamint Xbox Series X|S és PlayStation 5 konzolokra érkező új Mafiából.
Borítókép: 2K Games / Hangar 13