Az Európai Parlament egyik alelnöke kiállt a Stop Killing Games mellett

Az Európai Parlament egyik alelnöke kiállt a Stop Killing Games mellett

Születőben a politikai akarat, hogy ne kelljen lemondanunk a játékainkról, ha a kiadók meggondolják magukat?

Nicolae Ștefănuță, az Európai Parlament román képviselője aláírta, majd nyilvánosan támogatni kezdte a Stop Killing Games nevű kezdeményezést. Ezzel ő lett az első európai képviselő, aki kiállt a videójátékok kinyírásának gyakorlata ellen, valószínűleg az Európában is működő kiadók lobbiszervezetének, a Video Games Europe legnagyobb bánatára. Ștefănuță ugyanis nem egy súlytalan politikus, az EP egyik alelnökeként igenis komoly szerepe lehet majd abban, hogy valódi lépések kövessék a játékosok követeléseit, vagy legalábbis ne maradjon a kérdés örökre egy fiók mélyén.

Ștefănuță egy Instagram posztjában osztotta meg, hogy támogatja a Stop Killing Gamest, és mint ebben írta:

„A lakossági kezdeményezést indító emberek mellett állok. Aláírtam, és segíteni fogom őket a továbbiakban is. Ha egyszer eladtak egy játékot, akkor az a fogyasztóé, nem a cégé.”

Amennyiben az Európai Parlament vagy az Európai Bizottság tárgyalni kezdi az ügyet, olyan fontos fogyasztóvédelmi változásokról eshet szó az európai videójáték-terjesztés területén, minthogy kötelező legyen a játékok működőképes állapotban tartása azt követően is, ha egy kiadó vagy fejlesztő már nem szeretne tovább foglalkozni az adott címmel. Az, hogy a gyakorlatban ez miképp festhet, remek kérdés. Vannak játékok, amelyeknél simán elképzelhető, hogy a közösség nem hivatalos szervereket tartson fenn magának, és vannak olyanok is, ahol az internetes kapcsolat nélküli játszási opció megadása lenne a járható út, már ha lenne motiváció ezen megoldások kidolgozására.

Még július végéig fut az Európai Unióban az a petíció, amivel az európai játékosok szeretnék meggyőzni az Európai Unió politikusait, hogy tárgyalják a kinyírt videójátékok helyzetét. Szerencsére már legalább 7 tagállamban elérték a minimum aláírást, illetve a teljes EU-ban is átlépte már az 1,3 milliót az aláírók száma, így a kötelező követelmények teljesültek. Viszont továbbra is fontos, hogy minél több játékos hangoztassa a véleményét az ügyben, mert minél népszerűbb egy kezdeményezés, annál könnyebben állnak be mögé a politikusok – Nicolae Ștefănuță példája is jól mutatja ezt. Ezért ha még nem tetted, írd alá a Mentsük meg a videójátékokat kezdeményezést az EU oldalán!

Borítókép: Ubisoft

Ezeket olvastad már?

Kövess Minket!



Gamer szótár


Közvetítések