Fordulat a Stop Killing Games ügyében, alaptalan vádakkal lehetetlenítenék el a kezdeményezést

Fordulat a Stop Killing Games ügyében, alaptalan vádakkal lehetetlenítenék el a kezdeményezést

Ross Scott nem számolt el az európai aláírásgyűjtéshez nyújtott támogatásával? Ennél egy fokkal egyszerűbb a helyzet.

Miután a Video Games Europe lobbiszervezet és az Ubisoft is beleállt a Stop Killing Gamesbe az elmúlt hetekben, úgy tűnik, hogy egy újabb veszély fenyegeti a videójátékok kinyírása ellen folyó kampányt. Tegnap ugyanis az egészet elindító Ross Scott közzétett egy YouTube videót, amiben arról beszélt, hogy valaki névtelenül panaszt tett az ő személye miatt az Európai Uniónál „szisztematikusan bújtatott nagymértékű hozzájárulásért”.

A helyzet megértéséhez érdemes tisztázni az EU polgári kezdeményezésekről szóló előírásait. Eszerint minden olyan támogatást fel kell tüntetni, amely 500 eurónál nagyobb értékű, méghozzá támogatónként. A panasz szerint Scottnak is kötelessége lett volna lejelentenie a saját hozzájárulását, a probléma csupán az, hogy az EU pénzről beszél, nem időről. Scott ugyanis önkéntesként vesz részt a Stop Killing Games polgári kezdeményezésben, így nem helytálló az a feltételezés, hogyha a youtuber napi 12-14 órát fektet bele az ügy népszerűsítésébe, akkor egy átlagos tanácsadói szolgáltatás piaci órabérével számolva egy 63-147 ezer eurós támogatási összeget, vagyis az 500 eurós értékhatár 125-295-szörösét kellett volna feltüntetnie.

A panasz azzal igyekszik ellehetetleníteni a kezdeményezést, hogy Scott elhallgatta ezt a kimagasló összeget, de erről szó sincs. Mint a youtuber a videójában is elmagyarázta, ha valaki nem pénzzel vagy pénzért száll be egy ilyen projektbe, akkor az EU szabályai alapján nem minősül támogatónak, hanem önkéntes munkát végez. Scott azt is elmondta, hogy már tavaly tavasszal megkeresték a kezdeményezés hivatalos szervezői az EU képviselőit, hogy tisztázzák Scott pozícióját, lévén ő maga amerikai állampolgár, de mindent rendben találtak, ezért is folytatta a munkáját. Mivel névtelen panaszról van szó, nem tudni, hogy ki állhat mögötte, de Scott úgy gondolja, hogy a nagy kiadók próbáltak ezen az úton fogást találni rajta és a Stop Killing Gamesen – hogy ebből mi igaz, senki sem tudja.

Még július végéig fut az Európai Unióban a Mentsük meg a videójátékokat kezdeményezés petíciója. Az ügy előterjesztéséhez szükséges aláírások már összegyűltek, de továbbra is fontos, hogy minél több játékos hangoztassa a véleményét az ügyben, mert minél népszerűbb egy kezdeményezés, annál könnyebben állnak be mögé a politikusok – Nicolae Ștefănuță EP alelnök példája is jól mutatja ezt.

Borítókép: Ubisoft

Ezeket olvastad már?

Kövess Minket!



Gamer szótár


Közvetítések