Bár most úgy tűnik a Battlefield eredményesen vette fel a harcot a Call of Duty-val, volt már játék, ami belebukott ebbe a harcba.
Volt idő, amikor nem egy, nem kettő, de három háborús FPS uralta a piacot egyszerre. Amikor még nem kellett elviselni a Nicki Minaj skineket, amikor nem kértek tőlünk 30 eurót a kiadók egy Seth Rogan skinért és amikor az M4 M4 volt, az AK az AK volt és egyik fegyverre sem tettek a fejlesztők hullámvasútat meg lombkoronasétányt. Ezekben az időkben, ha nem is boldogan, de elfér még egymás mellett a Battlefield, a Call of Duty és a Medal of Honor is. Bizony, a jó öreg Medal of Honor! Milyen rég hallottuk már ezt a címet, ugye?! Az egykoron legendás széria hosszú évek óta pihenőn van, egy poros fiók legmélyére száműzték, majd rápakoltak 2 havi szemetet, hogy véletlenül se nyúljon hozzá senki. Sok minden vezetett a Medal of Honor-széria bukásához, amik között nyilván ott vannak a versenytársak, de ott van maga a Medal of Honor is.
2010 környékén ugyanis oda jutott a széria, mint nemrég a Battlefield sorozat. Vagy megújítják magukat és új szeletet hasítanak maguknak a piacból, vagy bedobhatják a törülközőt és game over. A Battlefield sikeresen túlélte ezt a megpróbáltatást, de a Medal of Honor nem. PC Gurus munkatársaink épp a Medal of Honor bukásáról, a modernkori MoH-játékokról mesélnek és, hogy azok hogyan veszítették el a játékosok és a kiadó kegyeit is.