Összement a Hitman és a 007 First Light csapata, és erről csakis az Xbox tehet

Összement a Hitman és a 007 First Light csapata, és erről csakis az Xbox tehet

Az IO Interactive nemrég bejelentette, hogy kénytelen volt szélnek ereszteni néhány alkalmazottat, miután a külső partnere hátat fordított a csapat új IP-jének, a Project Fantasynek. Nem sokkal később kiderült, hogy ez a partner nem más, mint az Xbox.

Emlékeztek még arra a tavaly júliusban történt esetre, amikor a Microsoft a 9000 főt érintő leépítések során egyik napról a másikra kihúzta a szőnyeget George Romero új lövöldéje alól? Valószínűleg igen, hiszen elég nagy visszhangot váltott ki az ügy, és bár a Romero Games FPS-e végül megmenekült (legalábbis úgy fest a dolog), alig egy év múlva sajnos megismételte magát a történelem.

A legutóbb a fantasztikus 007 First Lighttal jelentkező IO Interactive egy hosszú X-posztban jelentette be tegnap, hogy hiába lett sikeres az ifjú James Bond kalandja, sajnos kénytelen volt elküldeni néhány alkalmazottat, miután a külső partnere kihátrált a Project Fantasy kódnéven készülő új IP-je mögül. A Hitman-sorozat fejlesztőcsapata ugyan nem nevezte meg a partnert, ám a Bloomberg cikkének köszönhetően kiderült, hogy az állítólag óriási leépítésekre készülő Xboxról van szó.

Borítókép forrása: Steam

Kövess Minket!



Gamer szótár


Közvetítések