Amíg Olofmeisterék a frissen kialakult major részvevőkön elmélkednek, addig a szervezet B csapata szépen hoz a konyhára.
Úgy tűnik, bőven megérte az fnatic-nak egy második CS:GO csapatot is foglalkoztatni, hiszen a kínai Szencsenben rendezett China Top 2016 tornán az fntaic Academy 2:0-ra legyőzte az MVP Project gárdáját a fináléban. Nem volt könnyű dolga a svédeknek, a BO3-as döntő a második pályáján, Train-en csak hosszabbításban tudtak felülkerekedni a koreai ötösön. A végső összecsapás egyértelmű MVP-je Niclas 'PlesseN' Plessen volt, elképesztő 1.63-as teljesítménnyel végzett.
"Az Acer Predator Masters 3 és ESWC 2016 tornákon nem az esélyesek közé tartoztunk, de túlteljesítettük az elvárásokat. Ezért erre a rendezvényre nagy önbizalommal érkeztünk és hittünk a győzelemben." - nyilatkozta a csapat irányítója, Maikil 'Golden' Selim.
Ez kitűnő eredmény az igen fiatal csapattól, a nemzetközi tapasztalatok gyűjtése, a versenyek alatti nyomáshoz és stresszhez való hozzászokás csak előnyére válik az alakulatnak hosszútávon. Persze a legnagyobb motiváció és elismerés akkor is az, ha a csapat az első helyen végez. E mellett már csak egy olyan hajtóerő van, amit a győzelem révén a csapat kiérdemel, ez pedig pénznyeremény. Ebbe most az fnatic Academy alaposan beletenyerelt, hiszen a verseny győztese átszámítva közel 72.000 dollárral, vagyis körülbelül 21.5 millió forintnak megfelelő összeggel lett gazdagabb!
Huge congratulations to our CSGO Academy team on winning #ChinaTop2016 pic.twitter.com/twkZE0YppN
— FNATIC (@FNATIC) December 18, 2016
Ha azt nézzük, hogy a versenyen mindössze négy csapat vett részt, akkor ez a torna igen könnyű bevétellel kecsegtetett. A mindössze három évvel ezelőtt megrendezett DreamHack Winter 2013 tornán a győztes fnatic a major bajnok cím mellett "csupán" 100.000 dollárt nyert, az ezüstérmes NiP pedig 50.000 dollárt zsebelt be. De említhetjük még a 2016 januári StarLadder i-League StarSeries XIV-t is, ahol a győztes - szintén fnatic - 90.000 dollárt kapott. De Oloféknak akkor olyan ellenfelekkel kellett mérkőzniük, mint a Na'Vi, EnVyUs, vagy a FalleN-ékkel felálló Luminosity Gaming.
Ehhez képest a fnatic Academy növendékeinek nem kellett világsztárokkal és top ligás, major győztes csapatokkal megmérkőzniük, valamint 15 ellenféllel szembenézniük. A győzelem természetesen szép eredmény, de ebből a nézőpontból a 72.000 dollár már szinte ajándék volt. Vajon egy olyan korszak kezdődik, hogy a frissen alakult, vagy tapasztalatlan csapatok is bőven nyereségesek lehetnek, sőt könnyű pénzszerzési lehetőséget kapnak az effajta versenyeknek köszönhetően?